Автор:Катерина Паламарчук
За останні роки коензим Q10 став настільки популярним, що його назва та потужні антиоксидантні властивості тепер відомі не лише фахівцям, а й звичайним б'юті-користувачам. У чому переваги цієї речовини для шкіри ви дізнаєтеся з нашої статті.
Що таке коензим Q10
Коензим Q10, він кофермент Q10, коензин Q10 і убихинон — помаранчеві пігменти без запаху і смаку. Це група жиророзчинних коферментів, які є переважно в мітохондріях еукаріотичних клітин. Убіхінон служить компонентом ланцюга руху заряджених частинок і бере участь в окисному фосфорилюванні.
Термін «кофермент Q» запровадили 1955 року — їм позначили речовину, яка міститься практично у всіх живих клітинах. А через два роки було встановлено його хімічну структуру. Основне джерело видобутку коензиму Q10 – морські водорості.
Друга за популярністю назва коензиму Q10 - убіхінон. Воно походить від слів ubiquitious — «всюдисущий» і quinone — «хінон». Своє ім'я речовина отримала через те, що було виявлено у клітинах майже всіх живих істот.
Функції Q10 в організмі
Молекула коферменту Q10 подібна до будови з вітамінами Е і К і подібно до цих речовин також є потужним антиоксидантом. Однак цією функцією дія коферменту в організмі людини не обмежується.
Крім захисту клітин від негативного впливу вільних радикалів, він:
- заряджає клітини енергією та стимулює їх регенерацію;
- регулює процеси обміну клітинної тканини;
- допомагає підтримувати оптимальний рівень зволоженості шкіри;
- збільшує швидкість вироблення колагену;
- гальмує вікове руйнування еластинових волокон епідермісу, допомагаючи зберегти пружність шкіри та скоротити глибину зморшок;
- має протизапальну та заспокійливу дію;
- прискорює загоєння шкіри;
- відновлює антиоксидантну активність токоферолу (вітаміну Е).
Показання до застосування Q10
Коензим Q10 існує у складі косметичних засобів, а й у формі біодобавки до їжі. Приймати його в такому вигляді фахівці можуть порекомендувати в низці випадків:
- літнім пацієнтам, оскільки з віком синтез цієї речовини знижується і вже до 80 років досягає критично низької позначки;
- при захворюваннях серця та як профілактика інфаркту;
- спортсменам – для зміцнення м'язів;
- курцям, оскільки у них відмічено суттєве зниження вмісту коензиму Q10 в організмі.
Обмеження у використанні Q10
Як компонент косметичних засобів коензим Q10 немає обмежень. Однак, пам'ятаючи про індивідуальну непереносимість, косметику на основі цієї речовини перед застосуванням все ж таки рекомендується протестувати на шкірі в області ліктьового згину.
Користь для шкіри обличчя
Як антиоксидант, що добре зарекомендував себе, убихинон все частіше використовується в косметичних засобах антивікових і зволожуючих ліній.
Визначити концентрацію корисного коензиму Q10 у формулі крему можна буквально на око. Якщо текстура засобу має жовтуватий відтінок, з вмістом Q10 все гаразд. Якщо текстура швидше біла, ніж жовта, це говорить про недостатню кількість коферменту.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие
читайте также

Як користуватися олією для обличчя

Гамамеліс – користь та застосування в косметиці та косметології

Масло жожоба

Фруктові кислоти – AHA-кислоти

Суха шкіра та зневоднена: у чому різниця

Як мешканцям мегаполісу доглядати шкіру

Як прибрати темні кола під очима

Умивання: що ви робили не так
