Умивання: що ви робили не так

Умивання: що ви робили не так

Навіть така проста процедура, як умивання, може зашкодити шкірі. Щоб цього не сталося, обговоримо типові помилки і розповімо, як їх уникнути.

Помилка 1: вмиватися кубиком льоду

Протерти шкіру кубиком льоду після вмивання можна. Але використовувати його замість ранкового вмивання категорично протипоказано. Справа в тому, що для шкіри це - шокова терапія, що провокує мікроспазм судин з подальшим їх розширенням.

З одного боку, в результаті цієї процедури покращується кровообіг, з'являються рум'янці та відчуття свіжості. З іншого боку, якщо ваша шкіра схильна до куперозу, стінки судин можуть і не витримати такого тиску.

Висновок простий: перш ніж застосовувати кубики льоду у догляді за шкірою, перевірте стан судин.

Помилка 2: використовувати мило

Ніхто не сперечається: у мила видатні очищаючі здібності. І цим потенціалом можна користуватися без шкоди для шкіри, якщо йдеться про миття рук чи ніг. А ось для обличчя підійде не всяке мило .

Адже що таке мило? Це солі жирних кислот, до того ж дуже лужні. Мильна піна підвищує рівень pH шкіри, і для відновлення їй необхідно щонайменше кілька годин. Часто після вмивання милом шкіра стає сухою, з'являється відчуття стягнутості, може початися лущення.

Для очищення жирної шкіри вибирайте гелі для вмивання, а для чутливої ​​- пінки та засоби з кремовою текстурою.

Помилка 3: вмиватися один раз на день

Поширена помилка – шкіру достатньо очищати один раз на добу. Особливо серед тих, хто не користується декоративною косметикою: чого вечірнє вмивання, якщо демакіяж не потрібен? А серед дівчат, які регулярно роблять макіяж, є ті, хто вмивається лише ввечері: всім відомо, що лягати спати, не видаливши сліди тонального крему, тіней та помади, — грубе порушення правил догляду за шкірою.

Неправі і ті, й інші. За будь-яких обставин шкіру слід очищати двічі на день.

  • Увечері потрібно видалити з обличчя частки пилу та забруднень, які встигли осісти на поверхні шкіри за день.
  • Вранці – очистити її від надлишків себуму, відмерлих клітин та знову ж таки частинок пилу. Не забувайте: вночі шкіра відновлюється та активно виводить токсини.

Помилка 4: вмиватися частіше двох разів на день

Якщо при будь-якій можливості ви обполіскує обличчя (і не тільки водою, але й із застосуванням пінки або гелю), ви приносите шкірі більше шкоди, ніж користі. Вмиватися більше двох разів на день не варто: частий контакт з водою та ще й з використанням спецзасобів порушує захисний бар'єр, провокуючи сухість шкіри і навіть зневоднення. Для оптимального догляду достатньо двох разів – вранці та ввечері. При цьому вечірнє очищення має включати ще й демакіяж.

Помилка 5: змивати макіяж гелем для вмивання

Багато гелів та пінки для вмивання непогано видаляють макіяж, іноді навіть водостійкий. Але це не означає, що треба ігнорувати молочко для демакіяжу, міцелярну воду чи біфазні засоби. Адже головний принцип очищення — делікатність, інакше легко пошкодити захисний бар'єр шкіри та пересушити її. Не тріть шкіру руками з гелем, намагаючись позбавити її залишків декоративної косметики. Краще дійте у два етапи:

  1. на суху шкіру нанесіть міцелярну воду або молочко, розподіліть по обличчю легкими рухами, що масажують;
  2. коли засіб розчинить макіяж, переходьте до вмивання за допомогою гелю, щоб змити залишки забруднень.

Помилка 6: вмиватися гарячою водою

Багато хто міркує так: чим гарячіша вода, тим краще розкриються пори і тим чистішою стане шкіра після вмивання. Але правда полягає в тому, що екстремальні температури порушують захисний ліпідний бар'єр шкіри, підвищуючи ризик появи подразнень, сухості, лущення.

Правильне рішення - вмиватися теплою водою і закінчувати процедуру прохолодною.

Помилка 7: щодня використовувати скраб

Якщо ви думаєте, що від щоденного застосування скрабу або пілінгу для обличчя якість шкіри покращиться, то дуже помиляєтеся — тим більше, якщо користуватися агресивними засобами. Постійне відскаблювання призводить до послаблення захисних властивостей і в результаті - до підвищеної вразливості шкіри. Так, дерматологи наполягають на регулярному відлущуванні, але не частіше 1-2 разів на тиждень залежно від типу та стану шкіри.

Помилка 8: вмиватися абияк

Перестаньте вибирати кошти для вмивання за принципом «подружка порадила» або «у рекламі побачила». Зараз не важко знайти косметику, яка розроблена з урахуванням типу шкіри і включає інгредієнти для вирішення певних проблем. Наприклад, таких як сухість, лущення, розширені пори, жирний блиск.

Зрозуміло, що гель з функцією контролю вироблення себуму сухій шкірі ні до чого. А власникам шкіри жирного типу не потрібен крем, що очищає, з маслами.

При виборі будь-якої косметики, у тому числі й для очищення, орієнтуйтесь на свій тип шкіри та її стан.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие