Автор:Катерина Паламарчук
Вони мають звичай проступати на найпомітніших місцях і псувати вигляд шкіри червоно-сизими вкрапленнями. Звідки беруться судинні зірочки на обличчі та як із ними боротися?
Що таке судинні зірочки
Судинні зірочки або сіточки на обличчі — не що інше, як розширені капіляри, що просвічують крізь шкіру, мають вигляд «зірочок» або «паучків». Лікарі їх називають телеангіектазіями.
Купероз виникає внаслідок порушення кровообігу. Судини розширюються, відбувається застій крові. В результаті зростає навантаження на капіляри, що призводить до витончення їх стінок. Капіляри деформуються та утворюють видиму на шкірі сіточку. Шкіра при цьому стає чутливою, схильною до сухості та почервоніння.
Причини появи судинних зірочок на обличчі
Судинні зірочки вважаються виключно естетичним дефектом, але до них не варто ставитись легковажно. І ось чому: вони відображають порушення кровообігу в шкірі або в організмі загалом — причини можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми.
Внутрішні причини
- Спадкова схильність (тонка світла шкіра, розташовані близько до поверхні, слабкі від природи судини), в цьому випадку судинна зірочка може з'явитися навіть у дитини.
- Підвищений артеріальний тиск - це додаткове навантаження на всю систему кровообігу аж до найдрібніших капілярів.
- Гормональні збої (дисбаланс естрогену та прогестерону) знижують еластичність судин і призводять до їх ламкості. Тому схильність до куперозу може з'явитися під час вагітності або менопаузи. Судинні зірочки іноді виникають як реакція на гормональні контрацептиви.
- Серйозний дефіцит вітаміну С призводить до ламкості судин.
- Деякі захворювання печінки також супроводжуються куперозом.
- При захворюваннях гіпоталамуса, основного центру терморегуляції людини, судинні зірочки вважатимуться найменшою з проблем.
Вплив зовнішніх факторів
- Нікотин робить судини ламкими та знижує еластичність тканин.
- Алкоголь розширює судини, збільшуючи приплив крові та провокуючи її застій.
- Будь-який емоційний стрес супроводжується підвищенням тиску, невипадково людина від гніву, образи та інших негативних переживань покривається червоними плямами.
- Зловживання гострою та гарячою їжею призводить до розширення кровоносних судин.
- Надлишок ультрафіолету має травмуючу дію на стінки капілярів шкіри.
Морозна зима несприятливо позначається на судинах обличчя. На холоді вони звужуються, а теплому приміщенні розширюються. Різкі перепади температур сприяють появі почервоніння та капілярної сітки.
Різновиди судинних зірочок
За конфігурацією
- Павукоподібні.
- Крапкові.
- Лінійні.
Відмінність змін не пов'язані з причинами виникнення телеангиоэктазий і впливає способи їх видалення. Питання у кількості судинних зірочок. Коли їх більше, ніж одна, можна говорити про схильність до їхньої освіти. Отже, варто проконсультуватися з дерматологом, поки точкові зірочки не почали зливатися в куперозні плями.
За походженням та локалізації
Судинні зірочки на обличчі – це завжди розширені капіляри. Найпоширеніша локалізація:
- щоки - з роками рум'янець вже не здається свіжим і рівним і починає нагадувати сіточку, що свідчить про розвиток куперозу;
- крила носа - зазвичай все починається з лінійних капілярів;
- підборіддя;
- лоб.
Найчастіше купероз буває на носі, щоках та підборідді, дещо рідше на шкірі чола. Крім почервоніння та видимої судинної сіточки, він може виявлятися почуттям печіння, сухістю шкіри та лущенням.
Чи можна за допомогою косметики позбутися судинних зірочок на обличчі?
Відповідь – ні. На жаль, позбутися судинних зірочок на обличчі в домашніх умовах за допомогою косметики, масок, народних засобів, вправ чи самомасажу не вийде. Судинна зірочка - це розширений судин, він не зникне під дією косметичних засобів і просвічуватиме під шкірою.
До якого лікаря звернутися для діагностики та лікування
З будь-якими естетичними та іншими питаннями, пов'язаними зі шкірою, краще звертатися до лікаря-дерматолога або дерматолога-косметолога. Потрібен саме лікар. Тим більше, що судинні зірочки, як ми вже з'ясували, можуть з'являтися внаслідок серйозних внутрішніх причин. Лікар розбереться, як із ними боротися і чи треба залучити до лікування інших фахівців. Можливо, будуть потрібні певні косметологічні процедури.
Як прибрати судинні зірочки косметологічними методами
У боротьбі проти судинних зірочок на обличчі чудово зарекомендували себе три тактики, які справді дозволяють прибрати цей дефект.
- Лазерна терапія: під дією лазера ділянка шкіри прогрівається на необхідну глибину, пошкоджений капіляр "запаюється", і судинна зірочка з поверхні шкіри зникає.
- Фотоомолоджування: той самий ефект досягається за допомогою світлової дії.
- Озонотерапія: на відміну від попередніх апаратних методик, передбачає введення під шкіру озоно-кисневої суміші за принципом мезотерапії. Активний озон руйнує пошкоджений капіляр, у своїй сприятливо діючи на кровоносну систему загалом.
Запобіжні заходи при судинних зірочках
За наявності судинних зірочок у догляді за шкірою важливо дотримуватись наступних правил:
- вибирати косметику для чутливої шкіри;
- уникати масляних масок та щільних текстур;
- не використовувати скраби для обличчя;
- не розпарювати обличчя;
- виключити температурні контрасти, а також лазню, сауну;
- уникати активних масажів;
- завжди наносити сонцезахисний засіб.
Поради з догляду за шкірою з судинними зірочками
- Шкірі, схильній до почервоніння, постійно необхідний захист: взимку - креми від холоду та негоди, влітку - сонцезахисні засоби.
- При вмиванні відмовтеся від агресивних засобів, щоб не пересушувати шкіру.
- Вибирайте засоби, призначені для догляду за чутливою шкірою, схильною до почервоніння. Для очищення використовуйте міцелярну воду для чутливої шкіри.
- Вмивайтеся водою кімнатної температури, гаряча вода викликає розширення судин і застій крові, а холодна різкий спазм, що підвищує ламкість судин.
- Після вмивання можна використовувати тоніки для чутливої шкіри.
- Під час догляду за шкірою використовуйте спеціалізовані засоби (креми, сироватки), призначені для шкіри з почервонінням.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие