Автор:Катерина Паламарчук
Спочатку хороша новина: відкласти появу зморшок цілком можливо. Новина гірша: вони все одно з'являться. Спробуємо розібратися, чому відбуваються вікові зміни та які кошти допоможуть уникнути їхнього раннього прояву.
Чинники, що впливають на появу зморшок
Результати останніх досліджень показують, що людський організм починає старіти вже у 14 років. Але в цьому віці людина має потужний внутрішній ресурс для відновлення. Тому помітно це стає ближчим до 30 років (у когось раніше, у когось пізніше).
Вікові зміни зачіпають весь організм, у тому числі шкіру. Це природний процес і він запрограмований генетично. Наскільки швидким він буде, багато в чому залежить від нас нашого способу життя і ставлення до себе. Об'єктивні причини появи зморшок поділяються на внутрішні та зовнішні.
Зовнішні причини появи зморшок
Шкіра першою стикається з впливом негативних факторів середовища та приймає на себе основний удар.
Сонячні промені
Ультрафіолет – головний ворог гарної, гладкої та пружної шкіри. Шкідливі промені типів А і B вразять відкриті ділянки тіла за лічені хвилини, якщо шкіра не буде під прикриттям засобів із сонцезахисними фільтрами .
Погана екологія
Стан довкілля відбивається на шкірі. Загазованість великих міст, шкідливі викиди промислових підприємств, будівельний пил — все це не найкраще позначається на стані шкіри та сприяє передчасній появі зморшок.
Стрес
Вважають, що стрес — це бич останнього століття. Але це не так, у житті людей він був завжди. Інше питання, що в наш час він часто накопичується і супроводжує багатьох на постійній основі. Внутрішні ресурси опору напрузі за таких умов швидко виснажуються. Як би там не було, стан хронічного стресу зчитується і по обличчю: воно набуває сірого і тьмяного відтінку, залягають зморшки, зникає загальний тонус. Докладніше про вплив стресу читайте тут.
Сухе повітря у приміщеннях
Пересушене повітря в приміщеннях має на шкіру негативну дію цілий рік: взимку в цьому винні батареї та опалювальні прилади, влітку — кондиціонери.
Внутрішні чинники появи зморшок
Появі зморшок можуть сприяти причини, які пов'язані із зовнішніми чинниками. Поговоримо про них докладніше.
Уповільнення швидкості оновлення клітин
Справді, з кожним роком клітинам епідермісу потрібно все більше часу на оновлення. У юності цей процес займає 28 днів, а в зрілому віці – до 50-ти.
Втрата вологи
Вода – це життя. Підтримувати оптимальний гідробаланс тканини можуть лише у тому випадку, якщо ми забезпечуємо організм безперебійним постачанням води. Зволоження можливе не тільки зсередини, а й зовні - за допомогою засобів з гіалуроновою кислотою та іншими зволожуючими компонентами. Нестача вологи веде до сухості і, як наслідок, до утворення зморшок.
Пошкодження клітин вільними радикалами
Усі чули про окислювальний стрес. Це і є шкода, яку завдають вільні радикали. Вони руйнують здорові клітини шкіри, провокуючи старіння.
Як запобігти появі зморшок
Вікові зміни (подвійне підборіддя, промінчики навколо очей, лінії на лобі) не можуть не засмучувати. Не дивно, що запити: «Як позбутися зморшок», «Як запобігти появі зморшок», «Як уникнути зморшок» — б'ють рекорди популярності в різних пошукових системах. Відповіді лежать лежить на поверхні. Кожна з нас може скористатися слушними порадами експертів і дотримуватися елементарних правил, що стосуються способу життя.
Здоровий сон
Регулярне недосипання веде до прискореного старіння. Тому повноцінний сон, щонайменше 8 годин, — ключова умова продовження молодості.
Захист шкіри від сонця
Користуйтеся засобами з UV-фільтрами незалежно від пори року. Спеціальна програма на смартфоні дозволить відстежувати ультрафіолетовий індекс, так само як погоду.
Відмова від солодкого
Цукор — прямий шлях до глікації («склеювання» волокон колагену), отже, втрати пружності.
Гімнастика для обличчя
Це чудовий метод профілактики зморшок. Але тут є важливий нюанс – необхідно знайти сертифікованого тренера. Покладатися на інформацію, що широко представлена в соцмережах, не завжди розумно. Розтягнути м'язи обличчя за підказкою некомпетентного фахівця дуже легко. Набагато важче, інколи ж і неможливо потім повернути їх у вихідний стан. Будьте уважні!
Вітамін С
Аскорбінова кислота корисна для людини і у складі продуктів харчування, і у складі косметичних засобів.
Косметика
Використовуйте косметику для зволоження та живлення шкіри. Шукайте у складі:
- гіалуронову кислоту;
- антиоксиданти;
- вітаміни;
- сквалан ;
- пантенол ;
- олії.
Як уникнути зморшок навколо очей
Першими починають видавати вік так звані «гусячі лапки» та мішки під очима. Чи можна запобігти їх появі? Так, є кілька способів.
- Найчастіше робіть перерви під час читання або тривалої роботи за комп'ютером. Очам потрібен відпочинок.
- Змивайте косметику міцелярною водою або спеціальними засобами для зняття макіяжу з очей.
- Використовуйте креми, сироватки та патчі, розроблені спеціально для області навколо очей.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие