Автор:Катерина Паламарчук
З висипаннями на обличчі стикається практично кожен володар жирної проблемної шкіри. У цій статті розглянемо міліуми або білі вугри, які досить часто зустрічаються у власників жирної шкіри, хоча можуть бути і за будь-якого типу шкіри. Якщо ви хоч раз стикалися з ними, то вже знаєте, що позбутися їх не так просто. Розповідаємо, чому з'являються міліуми на обличчі, як вони виглядають і які існують ефективні методи рятування від них.
Косметичні засоби проти міліумів
- Holy Land C The Success Concentrated Vitamin C Serum
- Holy Land C The Success Eye serum
- Holy Land Youthful Cream for normal to oily
- Holy Land Youthful Gel Cleanser
- Holy Land Eyelight Optimizing mask
- Holy Land Super Lotion
- Holy Land A-NOX HYDRATANT CREAM
- Bioelements Quick Refiner for Eyes
ЩО ТАКЕ МІЛІУМИ І ЯК ВОНИ ПРОЯВЛЯЮТЬСЯ
Міліуми (ретенційні кісти, жировики або білі вугри) – щільні підшкірні кісти поверхнево розташованих сальних залоз, заповнені щільним білком кератином з домішкою густого шкірного сала. Вони є опуклі незапальні висипання діаметром 1-2 мм з чіткими межами, білого або жовтуватого відтінку. Візуально міліуми нагадують просяне зернятко, – звідси походить ще одна поширена назва таких висипів – просянка.
Локалізуються міліуми переважно на ділянках із порівняно тонкою шкірою. Найчастіше з'являються в області навколо очей і губ, на повіках, щоках, в Т-зоні (ніс, лоб, підборіддя), рідше - в області вилиць, а іноді геніталій. Поширення подібних висипів може бути поодиноким та множинним.
Часто міліуми плутають із закритими комедонами або білими прищами з гнійним вмістом (пустули), які утворюються внаслідок закупорки волосяних фолікулів чи сальних залоз та зовні нагадують білі вугри. Візуально висипання справді схожі. Однак, на відміну від комедонів і пустул, білі вугри формуються у верхньому шарі епідермісу, не торкаючись волосяних цибулин і потових проток, тобто не мають вихідних каналів. Самостійно позбавитися жировиків досить складно - щільні вузликові утворення не вдасться видалити, не пошкодивши епідерміс. Щоб не занести під шкіру інфекцію, рекомендується звернутися до лікаря-дерматолога для подальшого лікування.
ПРИЧИНИ ПОЯВИ МІЛІУМІВ НА ОБЛИЧЧІ
- Як і інші висипання жирного типу шкіри, білі вугри утворюються на тлі надмірного вироблення себуму та підвищеної чутливості сальних залоз до деяких гормонів. Однак, вони зустрічаються і у власників сухого та нормального типів шкіри.
- Ще однією причиною виникнення міліумів вважається гіперкератоз - уповільнене відлущування ороговілих клітин, які і формують собою щільний підшкірний вузлик.
- Часто схильність до висипу вугрів передається генетично у спадок.
- Недостатній або неправильно підібраний догляд: якщо у вас жирна проблемна шкіра, ви можете включити в щоденну рутину регулярно інтенсивне очищення з ексфоліацією рогового шару епідермісу.
- Надмірна інсоляція: ультрафіолет посилює гіперкератоз (ущільнення рогового шару) шкіри.
- Деякі захворювання: розлади шлунково-кишкового тракту або ЦНС, гормональний дисбаланс, наприклад, гіперандрогенія (підвищена кількість чоловічих гормонів в організмі).
- Фізіологічний стан у новонароджених, який дозволяється самостійно.
- Міліуми може бути симптомом деяких спадкових захворювань.
КЛАСИФІКАЦІЯ МІЛІУМІВ
Існує дві клінічні форми прояву білих вугрів на обличчі:
- Первинні: спонтанні висипання, що з'являються на тлі генетичної схильності у різному віці, у тому числі немовляті.
- Вторинні: висипання, що утворилися в місцях колишніх запалень або на фоні відновлення епідермісу після травм, наприклад, після деяких косметологічних процедур (лазерного шліфування, серединного пілінгу).
У ЯКИХ ВИПАДКАХ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ЗА ЛІКУВАННЯМ
Якщо у вас з'явилися міліуми на обличчі, самі вони вже не пройдуть. Незважаючи на те, що такі висипання нешкідливі, рідко запалюються і не вимагають лікування, позбавитися їх хочеться більше через естетичний дискомфорт. На жаль, консервативного способу корекції жировиків немає. Самостійно видавлювати їх категорично не рекомендується, більше, зробити це в домашніх умовах у вас навряд чи вийде. У випадку, якщо ви все ж таки захотіли видалити міліуми, зверніться до лікаря-дерматолога або косметолога.
ВИДАЛЕННЯ МІЛІУМІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОСМЕТОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕДУР
Розглянемо найефективніші способи видалення жировиків у кабінеті косметолога:
- Механічна чистка обличчя за допомогою спеціальних інструментів дозволяє безпечно розкрити поверхневий шар шкіри та видалити вміст ретенційної кісти.
- Кислотні пілінги – ще один можливий спосіб позбутися міліумів. Однак доведеться пройти повноцінний курс подібних процедур для досягнення видимого результату.
- Лазерна коагуляція – травматична процедура, яка допомагає швидко та ефективно видалити білі вугри, руйнуючи їх зсередини за допомогою лазерної енергії.
- Ексцизія – спосіб видалення жировиків вручну. Довірте його досвідченому професіоналу – тільки в косметологічному кабінеті дотримуються необхідні норми стерильності інструментів та правильна техніка розтину капсули кісти.
- Кріотерапія – вплив на висипання рідким азотом. Процедура безпечна та досить безболісна при високій ефективності.
- Електрокоагуляція – спосіб видалення жировиків шляхом висічення освіти за допомогою косметологічного електроніжа. Попередньо шкіру обличчя очищають спеціальними розчинами.
ЧИ МОЖНА ПОЗБУТИСЯ МІЛІУМІВ У ДОМАШНІХ УМОВАХ?
Самостійно видалити жировики без негативних наслідків неможливо. Спробуючи витягти вміст міліумів, ви ризикуєте пошкодити шкіру і занести інфекцію. Часто після самостійних спроб позбутися їх, у місцях механічного впливу на шкіру залишається застійний слід (червона або синюшна пляма) або навіть рубець.
Будь-які недосконалості жирної шкіри легше попередити, ніж вилікувати. Дотримуйтесь простих рекомендацій фахівців у галузі косметології та дерматології, щоб шкіра обличчя залишалася чистою та здоровою.
СПОСОБИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ МІЛІУМІВ
Головне правило профілактики будь-яких висипів жирного типу шкіри – це правильно підібраний регулярний догляд. Включіть у б'юті-рутину щадні ексфоліанти, що відлущують ороговілі клітини та прискорюють оновлення шкіри. Також зверніть увагу на засоби, що видаляють надлишок шкірного сала з поверхні шкіри. Придивіться до некомедогенної косметики, що містить у складі кислоти, гідрофіксатори та матуючі компоненти.
Крім регулярного догляду, як профілактика міліумів фахівці в галузі дерматології та косметології рекомендують також переглянути свій спосіб життя:
- Харчуйте правильно, скоротите вживання молочних продуктів, цукру та жирів тваринного походження (холестерину).
- Також збагатіть раціон продуктами-антиоксидантами, які зсередини допомагають клітинам боротися з руйнівною дією вільних радикалів, перешкоджають передчасному старінню та покращують стан проблемної шкіри.
- Слідкуйте за добовим питним режимом – зневоднення організму відбивається на стані жирної шкіри та посилює вироблення себуму.
- Відмовтеся від шкідливих звичок, особливо куріння – надмірне споживання нікотину може спровокувати окисні ушкодження як складу шкірного сала, так і його продукції.
Дотримуючись цих простих порад, ви зможете не тільки попередити виникнення нових висипів, але й помітно покращити стан жирної проблемної шкіри.
Короткі підсумки про причини виникнення міліумів та як з ними боротись
-
Чому виникають міліуми?
Міліуми виникають у пацієнтів з густою формою жирної себореї, що характеризується гіперфункцією сальних залоз та зміною хімічного складу шкірного сала і створює сприятливе тло для розвитку вугрової хвороби. Виділяють закриті комедони - білі вугри (міліуми) та відкриті комедони - чорні вугри (чорні точки).
-
Чим небезпечні міліуми?
Якщо використати медичну термінологію, це ретенційна міліарна кіста. По суті, це доброякісне утворення шкіри. Небезпеки для здоров'я міліуми не становлять, це суто косметичний дефект.
-
Чи можна вичавлювати міліуми?
Просто видавити міліуми неможливо: у них відсутній хід, що з'єднує кісти з поверхнею шкіри. Тому видалити ці ретенційні кісти можна тільки якщо їх проколоти: над самою верхівкою кісти зробити прокол і через нього видалити кератиново-сальну масу.
-
Що буде, якщо не прибрати міліуми?
Міліуми дуже рідко нагноюються, у цьому випадку можуть збільшуватися, запалюватися, хворіти. При спробі видавлювання травмується шкіра навколо, але міліум залишається на місці через щільну капсулу без вивідної протоки. За постійних спроб видалення міліумів у домашніх умовах можуть формуватися рубці.
-
Який пілінг прибирає міліуми?
Ретиноєвий пілінг (жовтий) – ефективний метод для видалення міліумів, освітлення шкіри та видалення пігментних плям, який заснований на нанесенні професійної маски, що складається з комплексу спеціальних кислот.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие