Автор:Катерина Паламарчук
Яку шкіру можна вважати проблемною? Як її доглядати? На ці та інші питання ми намагатимемося відповісти у нашій статті. А заразом розповімо про найпопулярніші помилки, які роблять володарки проблемної шкіри, і поетапно розпишемо схему грамотного догляду
Як діагностувати проблемну шкіру
Є очевидні проблеми – ознаки акне важко не помітити. Але іноді вас турбують всього пара незнищенних прищів на лобі та чорні крапки на крилах носа. Таку шкіру теж вважати проблемною?
Абсолютно безпроблемної шкіри немає. У когось після першого візиту на пляж з'являється пігментація, комусь доводиться взимку боротися з лущенням на щоках, а хтось страждає від фотодерматиту , який з'являється на шкірі в сонячні літні дні. І все ж таки визначення «проблемна» дають шкірі, схильній до акне.
Якщо акне турбує не частіше ніж раз на місяць, хвилюватися рано. Але якщо ви не пам'ятаєте, коли виходили на вулицю без консилера, настав час вживати заходів. Для початку проконсультуйтеся з дерматологом, який призначить аналізи та за результатами пропише індивідуальне лікування. Все це не виключає правильного щоденного догляду за шкірою.
Ознаки проблемної шкіри
Виявили у себе одну з наведених нижче ознак? Це привід записатися прийом до лікаря-дерматологу.
- Чорні крапки та нерівний рельєф шкіри означають, що порушено процес оновлення клітин рогового шару.
- Ніс і лоба блищать, як диско-куля, вже до полудня? Причина - у надмірному виробленні шкірного сала.
- Регулярна поява запалень на тих самих місцях може бути відображенням проблем із системою травлення або гормональним фоном.
Причини появи запальних елементів
Частково акне - це невдача в генетичній лотереї. Хтось витирає обличчя не найчітнішим рушником і не знає лиха, а хтось уже обійшов усіх косметологів, але так і не вирішив проблему. Каталізатором появи запалень може стати будь-що — від гормонального збою до захоплення солодощами. Про причини у вашому конкретному випадку може сказати тільки лікар, а ми поки що опишемо кілька найбільш поширених факторів, що провокують виникнення недосконалостей.
Зовнішні причини
- Косметика. Деякі косметичні компоненти, наприклад, тальк (часто міститься в пудрах) або кокосове масло (популярний інгредієнт у продуктах для обличчя та тіла) можуть виявитися комедогенними в окремо взятих випадках. Наперед не вгадати — зрозуміти це можна лише досвідченим шляхом. Але якщо помітили, що шкіра реагує на засіб негативно, є сенс перестати його застосовувати та уважно вчитуватися до складу при покупці косметики.
- Кислоти, ретиноїди , бензоїл пероксид та вітамін С іноді вимагають періоду адаптації. У цей час кількість запалень може збільшитись. Ця реакція називається первинним загостренням та може тривати до місяця.
- Порушення правил гігієни. Якщо у вас є домашні тварини, яким дозволено носитися по ліжку або навіть спати на вашій подушці, «гості» не забаряться: непрямий контакт шкіри з брудними лапами тварини може спровокувати запалення та роздратування. Рекомендація для всіх власників проблемної шкіри - міняти наволочку щотижня, а тканинні рушники взагалі замінити на паперові.
- Шкідливі звички. Помітили, що запалення завжди з'являються на тому самому місці? Причиною може бути порушення побутової гігієни: можливо, ви любите підперти щоку рукою, а при телефонній розмові щільно притискаєте телефон до шкіри обличчя.
- Несприятливі чинники довкілля. Назвати міське повітря чистим важко, особливо якщо ви гуляєте неподалік великих трас або промислових виробництв. Ефективним захистом шкіри від пилу може стати некомедоногенний тональний крем.
- Неписьменний догляд. Можливо, прочитавши якусь інформацію в інтернеті, ви почали користуватися спиртовим тоніком, який сушить шкіру. Зневоднена, пересушена шкіра стає крихкою, її захисні функції ослабленими. В результаті патогенні бактерії та алергени легко ушкоджують її, що призводить до запалень. А якщо по запальним елементам пройтися скрабом, то патогенні бактерії розподіляться по всій особі, і «квітучий» вигляд вам забезпечений.
Внутрішні причини
- Живлення. Буває, що шкіра реагує на низку продуктів висипаннями. Наприклад, на цукор, випічку, шоколад. Це пов'язано з виробленням у відповідь в організмі інсуліну і його здатністю активувати вироблення ферменту 5 альфа-редуктази. Але це індивідуальні особливості. Помічено також, що споживання жирної їжі на кшталт чіпсів та жирного м'яса може спровокувати підвищений виробіток шкірного сала. Тригерним фактором запальних процесів на шкірі буває гастрит. Якщо ваша шкіра несподівано «зацвіла», пройдіть обстеження у гастроентеролога та підберіть дієту.
- Гормональні зміни. Поява двох-трьох запалень перед «критичними днями» — не привід для занепокоєння. Однак порушення гормонального фону внаслідок полікістозу яєчників найчастіше призводить до важких ступенів акне. Якщо запалення не проходять, обов'язково завітайте до гінеколога.
Гіперкератоз – ще один процес, який запускається у шкірі внаслідок змін гормонального фону. Він характеризується потовщенням і недостатнім відлущуванням рогового шару шкіри, що призводить до запалень і нерівностей рельєфу. При гіперкератозі процес лущення нормалізують за допомогою ексфоліантів, а в складніших випадках прописують ретиноїди в медикаментах.
Правила догляду
У догляді за проблемною шкірою важливі всі етапи: ексфоліація, зволоження та очищення. Розповідаємо, які засоби та в якому порядку слід застосовувати.
Поетапний догляд за проблемною шкірою
Етап догляду |
Які засоби використовувати |
Як часто застосовувати |
Зняття макіяжу |
міцелярна вода, олія для демакіяжу |
щодня |
М'яке очищення, що не порушує гідроліпідний баланс шкіри і не пересушує її |
делікатні засоби для чищення (гелі, пінки, муси) |
щодня вранці та ввечері |
Відлущування ороговілого шару шкіри |
механічні: м'які скраби (при поверхневих запальних процесах цей продукт виключається) хімічні: ензимні креми, тоніки, креми та сироватки з кислотами |
один або два рази на тиждень (читайте інструкцію до засобів) |
Зволоження |
сироватки, креми, флюїди |
щодня вранці та ввечері |
Спеціальний догляд – глибоке очищення |
маски, що очищають |
один-три рази на тиждень |
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие