Автор:Катерина Паламарчук
Чоловічі шампуні відрізняються від просто шампунів не тільки запахом. Вони створюються з урахуванням специфіки та потреб чоловічої шкіри та волосся. Щоб розібратися в цих особливостях, обговоримо типи волосся у чоловіків, а заразом підберемо відповідний догляд.
Як визначити тип волосся у чоловіків
Як ви вже зрозуміли, вся річ у голові, а точніше в шкірі голови - саме вона визначає типи волосся і у чоловіків, і у жінок.
Що особливого у шкірі волосистої частини голови у чоловіків? Вона (як і чоловіча шкіра обличчя , а також тіла) більш щільна, витриваліша і часто жирніша. Як завжди «винні» в цьому гормони, в даному випадку високий рівень головного гормону мужності, тестостерону.
У чоловіків шкіра голови, як і обличчя, через високу гормональну активність відрізняється жирністю та схильністю до швидкого забруднення волосся, що потребує більш частого миття.
Тому шампунь із жіночого арсеналу може не сподобатися чоловікові — і справа не тільки в квітковій віддушці, а й у великій кількості пом'якшуючих інгредієнтів, переважно олій. Чоловічому волоссю та шкірі голови поживні компоненти, як правило, не потрібні в такій кількості. Мало того, що у чоловіків від природи волосся не схильні до сухості, а шкіра голови - до зневодненості, хлопці рідше ніж дівчата піддають шевелюру агресивним процедурам: перманентному фарбуванню, освітленню, укладанню за допомогою термоприладів, випрямленню або хімічній завивці .
Однак типи чоловічого волосся існують, і їх класифікація нічим не відрізняється від жіночої, тільки через вищевикладені причини розстановка і кількісне переважання інше. Щоб визначити свій тип волосся, чоловікові не потрібно бути семи п'ядей на лобі. Достатньо відстежити швидкість забруднення шевелюри.
Нормальний тип волосся
Чоловік із нормальним типом волосся може собі дозволити мити голову через день. Так, багато хто робить це щодня, приймаючи душ, але при помірній (нормальній) продукції себуму такої необхідності немає. Волосся добре тримають зачіску, зберігають свіжий вигляд пару днів, мають достатній прикореневий об'єм, мають помірний блиск. Проблем з таким волоссям не виникає. Ефективний шампунь + легкий кондиціонер - ось формула догляду.
Жирний тип волосся
При жирному типі шкіри голови сальні залози працюють дуже активно, шкірного секрету виділяється багато, і він швидко промащує волосся від коріння до кінчиків. Як зрозуміти, що у вас жирне волосся ? Пасма стають сальними, що злиплися вже до кінця дня. Нерідко на жирній шкірі голови з'являється лупа.
Причини гіперсальності можуть бути такими:
- спадковість;
- харчування - надмірне вживання солодкої, високовуглеводної їжі, алкоголю;
- стреси - проблеми зі шкірою голови виникають і на нервовому ґрунті;
- гормональна перебудова - у перехідному віці підвищується активність сальних залоз, тому у хлопчиків у період пубертату шкіра голови може ставати дуже жирною.
У цьому випадку мити голову потрібно щодня, у тому числі за допомогою шампунів для частого застосування з функцією глибокого очищення та детоксу. Ці засоби містять себорегулюючі компоненти, такі як цинк.
Сухий
Сухість – проблема, властива жорстким, товстим волоссям. Шкіри, що виділяється, недостатньо, щоб змастити пасма, захистити їх від зневоднення. Таке волосся не любить зайвих маніпуляцій, його не варто сушити феном, налаштованим на високий градус і повну потужність.
Мити сухе волосся можна кілька разів на тиждень або використовувати шампуні на м'якій миючій основі з подальшим застосуванням пом'якшуючого бальзаму або кондиціонера. Однак не варто запозичувати живильні шампуні та маски з жіночого арсеналу. І ви вже знаєте, чому.
Змішаний
Змішаний тип волосся визначити просто - це волосся, жирне біля коріння і сухе на кінцях. Правда, змішаний тип властивий довгому волоссю і майже не зустрічається у представників сильної статі, так як сучасні чоловіки рідко відрощують пасма нижче плечей, а значить, проблема пересушених і кінчиків, що січуться, їм не загрожує.
Яке буває волосся у чоловіків, виходячи зі структури
Все було б надто просто, якби види волосся у чоловіків визначалися лише кількістю шкірного сала на голові. Щоб шевелюра була в повному порядку, потрібно, доглядаючи за нею, брати до уваги не тільки типи, але інші характеристики волосся: товщина, ступінь хвилястості, структура чоловічого волосся, об'єм, зачіска (довге волосся або коротке).
Тонкі
Тоне волосся швидко забруднюється біля коріння, не тримає об'єм і зачіску. Цю проблему можна вирішити за допомогою правильної стрижки, а також регулярно застосовуючи шампуні та бальзами для надання об'єму.
Прямі
Пряме волосся не вимагає ніяких особливих хитрощів у догляді - його потрібно просто мити в міру забруднення, але обов'язково враховувати потреби шкіри голови.
Кучеряві
Кучеряве волосся більше схильні до сухості, особливо на кінцях. Чим крутіше завитки, тим більш делікатним має бути шампунь. Вкрай бажано використовувати зволожуючий бальзам (кондиціонер).
М'які
М'яке волосся, якщо воно не дуже тонке, не завдає багато занепокоєння господареві, але може електризуватися, а також мати неприємно прилизаний вигляд, наприклад, через шапку взимку.
Рідіючі
Основна проблема, з якою стикаються чоловіки після 30 років - порідіння волосся . Це знов-таки зумовлено гормональними причинами. Доцільно в цьому випадку використовувати засоби догляду зі спеціальних лінійок, спрямованих на боротьбу з витонченням і витонченням волосся.
Догляд за чоловічим волоссям в залежності від їх типу
Розібравшись, яке буває волосся у чоловіків, переходимо до підбору відповідного догляду. Основна особливість чоловічої шкіри голови - схильність до жирності, з неї випливає потреба у більш частому та ретельному очищенні.
У більшості випадків шампуні для чоловіків мають виражену себорегулюючу дію і ефективно очищають шкіру від надлишку сала. При недостатньому промиванні шкіри голови з'являється лупа, неприємний запах. Волосся швидко втрачає зовнішній вигляд.
Тому безсульфатні шампуні, що містять м'які ПАР, такі популярні у жінок, можуть бути недостатньо ефективними для очищення чоловічої шкіри голови.
Та ж історія з поживними кондиціонерами, бальзамами та масками, що містять олії та емоленти. Вони можуть виявитися занадто «важкими», залишаючи відчуття не м'якого шовковистого волосся, а непромитої голови.
Вибираючи шампунь у парі з кондиціонером, потрібно враховувати індивідуальні запити: виражена сухість, випадання волосся, лупа, чутлива шкіра голови.
Що потрібно знати ще про різні типи чоловічого волосся
-
Який найпоширеніший тип волосся у чоловіків?
Нормальний і жирний - найпоширеніші типи чоловічого волосся, проте завжди потрібно пам'ятати, що у чоловіків волосся схильні до жирності, тому є потреба мити голову щодня або через день. Доцільно використовувати шампуні з позначкою "для щоденного застосування", "частого миття" або "жирної шкіри голови".
-
Чи буває у чоловіків сухий тип волосся?
Так, але нерідко сухість – це набута якість, пов'язана із зовнішнім впливом чи змінами у способі життя. Сухість волосся може бути викликана занадто частим миттям голови, некоректно підібраним доглядом, а також фарбуванням, освітленням, мелірування волосся. У цьому випадку доцільно використання шампунів, бальзамів і масок (раз на тиждень) з позначкою «зволожуючий» та «відновлювальний».
-
Що робити при дуже жирному типі волосся у чоловіків?
Основна порада щодо догляду при дуже високій жирності волосся - застосовувати маски-пілінги до або після шампуню і щодня наносити тоніки проти жирності, розібравши волосся на проділи. Якщо турбує лупа, треба застосовувати спеціальний шампунь проти лупи не менше 2-3 разів на тиждень. Варто уникати засобів для укладання на жирній основі (віск, олія).
-
Як дізнатися свій тип волосся чоловікові?
Дізнатися про свій тип волосся чоловікові дуже просто. Досить чесно відповісти на запитання, як часто виникає реальна потреба мити голову: один раз на два дні – нормальний тип, суворо щодня – жирний, раз на три дні та рідше – сухий.
-
Як підібрати догляд для чоловічого волосся різного типу?
Потрібно завжди враховувати той факт, що волосся у чоловіків потребує ретельного очищення. Якщо вибираєте засіб не з чоловічих лінійок, орієнтуйтеся на наступне маркування: "для жирного волосся", "глибоко очищаючий", "балансуючий", "освіжаючий".
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие