Носослізна борозна - Як її зменшити?

Носослізна борозна - Як її зменшити?

Глибока носослізна борозна робить обличчя втомленим, старим. Як її зменшити? Чи допоможуть філери, масаж, косметика? Зараз розберемося.

Що таке носослізна борозна?

Носослезная борозна, або носослезка, як її коротко називають косметологи, - це неглибока западина, яка починається біля внутрішнього куточка ока і закінчується біля дуги вилиць. Чому виникає такий косметичний дефект? Багато хто стикається з ним після 40 років насамперед через старіння шкіри. Але в деяких складках з'являється і в молодому віці. Перш ніж на корекцію носослезной борозни, треба відвідати фахівця: він встановить причину її появи, та був підбере необхідну методику. Якщо борозна тільки починає проступати, у ваших силах переглянути догляд і спробувати підтягнути шкіру в цій зоні за допомогою масок та інших косметичних засобів.

Чому з'являється носослізна борозна

Насправді носослізна борозна є у всіх. За її появу відповідає септа — носова перегородка, яка поділяє внутрішньотканинні порожнини та скупчення клітин. З віком шкіра тут втрачає пружність і еластичність і борозна стає помітніше, хоч у дзеркало не дивись. Але є, звісно, ​​й інші причини.

  • Нездоровий спосіб життя: носослезка стає помітною, а то й висипатися, регулярно палити чи зловживати спиртним.
  • Генетична схильність: якщо з такою ж проблемою стикалися ваші мама та бабуся, значить це особливості будови обличчя.
  • Різкі стрибки у вазі – схуднення чи набір.
  • Неправильний або недостатній догляд за шкірою: якщо хочете відстрочити появу нососльозної борозни, не забувайте про зволоження та харчування епідермісу, а наносячи крем або змиваючи косметику, намагайтеся робити це масажними лініями , не розтягуючи шкіру.

Як прибрати: корекція слізної борозни

Усі методи корекції носослезной борозни можна розділити на великі групи — хірургічні і нехірургічні. Починати краще з консервативних, а операції вдаватися лише в особливо запущених випадках.

Нехірургічні

  • Мезотерапія – це введення препаратів за допомогою внутрішньошкірних мікроін'єкцій. У їхньому складі - вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, олігоелементи, ліполітики, пептиди і, у разі корекції нососльозної борозни, гіалуронова кислота. Ця процедура — міра скоріше профілактична і підходить лише тим, у кого носослізна борозна тільки почала виявлятися.
  • Контурна пластика – інша справа. Її проводять за допомогою філерів з гіалуроновою кислотою. На відміну від препаратів, що використовуються в мезотерапії, філери набагато щільніші і для їх введення використовують канюлю (порожниста трубка). Вона дуже тоненька, еластична і гнучка, тому може проникати в важкодоступні місця. При зустрічі з судиною, нервом чи зв'язкою вона їх обходить, акуратно розсовуючи тканини. За допомогою канюлі філери вводяться в періорбітальну зону, обмежену нижньою повікою та нососкуловою областю. В результаті носослізна борозна стає ледь помітною, а синці під очима повністю зникають. Результат дотримується до року, потім процедуру доведеться повторити.
  • Ін'єкційний ліпофілінг відрізняється від операційного лише тим, що жирова тканина вводиться не через розріз, а через проколи, для яких використовують канюлі. Такий ліпофілінг менш травматичний — правда, підходить він виключно пацієнтам з худорлявим обличчям. Згодом частина жиру розсмоктується і через рік-другий процедуру доведеться повторити.
  • RF-ліфтинг - це вплив високочастотних електромагнітних імпульсів. Вони стимулюють збільшення числа фібробластів та вироблення колагену та еластину. RF-частоти, що працюють у діапазоні від 300 МГц до 4 кГц, нагрівають тканини так, що у процесі утворюються мікротравми, у відповідь на які організм запускає відновлення. Таке природне омолодження триває ще півроку після проведення процедури, а отриманий ефект зберігається до п'яти років.
  • Термаж відрізняється від RF-ліфтинг тим, що тканини під впливом електромагнітних хвиль нагріваються не до 42 градусів, а до 60. Ефект після такої процедури більш явний, але досить великий ризик утворення мікрорубців.
  • Ультразвукий ліфтинг - під час цієї процедури ультразвукові хвилі проникають на глибину до 5 мм і спричиняють точкове термічне скорочення. Просто мікро-опіки в товщі шкіри. В результаті в тканинах формується внутрішній каркас, що підтягує не тільки саму шкіру, а й підшкірно-жирову клітковину, мімічні м'язи, фасції, колагенові та еластинові волокна. Ефект ультразвукового ліфтингу наростає протягом двох місяців і зберігається кілька років.

Хірургічні

  • Операційний ліпофілінг потрібен, коли в появі нососльозної борозни винен низький тонус шкіри та жирові провали. Найчастіше лікарі рекомендують цю процедуру молодим пацієнтам, у яких ще не з'явилося інших косметичних дефектів, наприклад, птозу. Суть ліпофілінгу полягає у перенесенні частини жирової тканини з "непотрібного" місця в "потрібне". Жировою тканиною, взятою з живота або стегна, заповнюють область нососльозної борозни, завдяки чому складка розгладжується. Операція проводиться під місцевою анестезією та займає менше години. Зазвичай жирову клітковину доставляють у потрібне місце через невеликий розріз кон'юнктиви (цей метод називають транскон'юнктивальною блефаропластикою), в більш складних випадках доступ забезпечують через шкірний розріз.
  • Блефаропластику хірурги рекомендують, коли крім вираженої нососльозної борозни, є інші дефекти (птоз верхніх повік, грижі нижньої повіки, безліч зморшок). У цьому випадку доводиться відокремлювати жирову тканину нижніх повік та опускати її під шкіру в зоні нососльозної борозни одночасно з іншими втручаннями, характерними для стандартної блефаропластики.

Запобіжні заходи

Звичайно, кожна з цих методик має свої мінуси. При ліпофілінгу можливий неоднорідний розподіл жирової клітковини, контурна пластика може спровокувати здавлювання нервів та судин, а RF-ліфтинг – підшкірні рубці. Але якщо фахівець хороший, а матеріали для процедур якісні, побічних ефектів майже не буває.

Як зробити нососльозну борозну менш помітною в домашніх умовах

Ефект після процедур підтримують, займаючись гімнастикою для обличчя, роблячи масаж, тейпування, використовуючи зволожуючу та поживну косметику.

Вправи

Вони дуже прості, але, щоб досягти результату, важливо виконувати їх регулярно.

  • Затримайте дихання і спробуйте потягнутися кінчиком носа (без допомоги рук) праворуч, а потім ліворуч. Між «підходами» (їх має бути не менше десяти) потрібно видихати та знову затримувати дихання.
  • Наберіть ротом якнайбільше повітря, затримайте дихання, втягніть губи. Через 10 секунд видихніть та максимально розслабте м'язи обличчя. Повторіть сім разів.
  • Широко відкрийте рот і прикладіть вказівні пальці до носослезным складкам. Через 10 секунд повільно стуляйте губи, одночасно пересуваючи пальці до носа. Повторіть п'ять разів.

Масаж

Косметологи радять масажувати нососльозну борозну не руками, а… ложками. Розтягнення шкіри буде мінімальним, а ефект більш вираженим. Перед початком масажу потрібно очистити шкіру та нанести жирний живильний крем, який додатково захистить шкіру від розтягування.

Алгоритм простий: притисніть ложки (краще вибирати десертні) до носослезной борозні, а потім рухайте їх зигзагоподібними рухами до скронь. Дісталися скронь — кілька разів натисніть на них ложками, а потім пройдіться зигзагом від скронь до вух. На все про все – десять хвилин.

Грамотний косметичний догляд за шкірою навколо очей

В описі цих косметичних засобів ви не побачите слів «зменшують/прибирають нососльозну борозну». Зате вони відмінно зволожують та розгладжують шкіру, тим самим допомагаючи підтримати її красу та молодість. Перед вами найкращі, на думку редакції Skin.ru, засоби догляду за областю навколо очей, які можна і потрібно використовувати для профілактики появи носослезки.

Профілактика появи нососльозної борозни

Піші прогулянки, плавання, в раціоні більше овочів і фруктів, менше цукру і солі, мінімум 1,5 л води на день, грамотно підібраний догляд і ортопедична подушка - все це в комплексі допомагає зберегти красу і молодість шкіри, у тому числі в делікатній області навколо очей. Не варто нехтувати такими простими, але дієвими методами.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие