Забиті пори на шкірі обличчя

Забиті пори на шкірі обличчя

Чому пори на шкірі обличчя забиваються, які можуть бути наслідки і як цих наслідків уникнути - зараз дізнаєтесь.

Як визначити, що пори на обличчі забиті

Наукового терміна «забиті пори» немає. Це словосполучення часто використовують у розмовній мові, коли хочуть сказати, що шкіра обличчя потребує чищення, тому що з'явилося занадто багато чорних точок, які загрожують перетворитися на запальні елементи.

Щоб зрозуміти, чому забиваються пори на обличчі, розберемося, навіщо вони призначені. Згадаймо основи анатомії. Шкіра – найбільший наш орган. Однією з його складових є сальні залози, основне завдання яких виробляти себум.

У нормі секрет сальних залоз через пори виходить на поверхню епідермісу та розподіляється по ній. Ось чому здорова шкіра виглядає зволоженою та гладкою. Але якщо щось пішло не так, час виявляється закупореним шкірним салом і відмерлими клітинами.

До цієї компанії можуть приєднатися бактерії. У цьому випадку з'являються спочатку чорні цятки, а потім виникають прищі . Наше завдання — запобігти закупорці пір.

Чому забиваються пори

Перерахуємо основні фактори, які можуть призвести до забруднення пір.

Тип шкіри

Люди з жирною та комбінованою шкірою частіше страждають від забитих пір, оскільки їх сальні залози відрізняються гіперактивністю.

Неправильно обрана косметика

Тут усе досить просто. Якщо ви не читаєте етикетки, то володіючи жирною шкірою, помилково можете включити в б'юті-рутину засоби на основі олій. Вибираючи косметику, шукайте на упаковці позначку "некомедогенно".

Неправильний догляд за шкірою обличчя

Дуже часто закупорка пір відбувається через неграмотне застосування косметичних засобів та відсутність у б'юті-рутині таких важливих етапів, як відлущування та інтенсивне очищення.

АнтиЗОЖ

Жирна та гостра їжа, надлишок солодкого та борошняного в раціоні, а також відсутність фізичного навантаження можуть опосередковано впливати на стан пір на обличчі.

Гормональний дисбаланс

Це одна з причин вугрової хвороби. Її проявам схильні:

  • підлітки під час статевого дозрівання;
  • жінки у період менопаузи;
  • дорослих чоловіків.

Забруднення навколишнього середовища

Щоб пил та токсини, яких чимало в атмосфері мегаполісу, не встигли нашкодити вашій шкірі, обов'язково ретельно вмивайтеся вечорами, а після ранкового очищення обличчя наносьте засоби догляду із захисними властивостями. Тонік, сироватка, крем-догляд, тональний засіб (з легкою текстурою, якщо у вас жирна шкіра) – ваш щоденний набір.

Методи позбавлення від закупорених пір

Якщо пори закупорені, але запалень поки немає, треба діяти швидко, щоб запобігти їх появі. І краще, якщо допомагати вам словом та ділом буде лікар. Дерматолог проведе діагностику шкіри, намітить план необхідних заходів та порадить відповідні засоби.

У салоні та клініці

У салонах для очищення пір використовують різні процедури. Ось найбільш популярні та ефективні.

  • Ручне чи механічне чищення — один із найболючіших, але водночас якісних способів зробити шкіру більш рівною та гладкою. Після очищення та розпарювання обличчя фахівець вручну звільняє пори від пробок. Зазвичай процес займає від 30 до 45 хвилин і потребує регулярності.
  • Вакуумне чищення належить до м'яких методів. Очищення пір за допомогою вакуумного апарату підійде тим, у кого тонка та чутлива шкіра.
  • Ультразвукове чищення – відмінний варіант для тих, хто хоче під час процедури просто розслабитися. Ультразвук діє дуже делікатно. Жодних неприємних відчуттів після такого чищення немає. Але варто розуміти, що вона потребує регулярності. Підходить навіть для чутливої ​​шкіри.
  • Гальванічна чистка, або дезінкрустація. Процедура виконується за допомогою лужного розчину та гальванометра. Останній генерує слабкі низькочастотні імпульсні струми. В результаті відбувається хімічний процес: секрет сальної залози вступає в реакцію з лугом, шкірне сало розм'якшується і добре видаляється. Підходить для шкіри із сильно забитими порами, комедонамиакне.

В домашніх умовах

Щоб очистити закупорені пори в домашніх умовах, привчіть себе правильно і регулярно доглядати за обличчям, не забуваючи про важливі етапи рутини.

Очищення

Очищати шкіру необхідно двічі на день – вранці та ввечері. Вранці достатньо вмитися за допомогою гелю чи пінки. Увечері — зняти макіяж і вмитися.

Відлущування

Шкіру необхідно відлущувати двічі на тиждень. Для цього використовуйте скраби та пілінги на основі AHA- та BHA-кислот або кислотні тоніки. Вони видаляють ороговілі клітини, очищають пори, вирівнюють тон і рельєф шкіри, допомагають сироватці та крему діяти ефективніше. При виборі відлущувальних засобів варто враховувати тип та стан шкіри.

  • Для жирної шкіри, схильної до акне, краще вибирати формули із саліциловою кислотою.
  • Для схильної до сухості – з гліколевою чи молочною.

Очищаючі маски

Після очищення шкіри пару разів на тиждень варто робити маску, що очищає, на основі глини. Нанесіть склад на шкіру на 20 хвилин, а потім змийте теплою водою. Не забудьте після процедури скористатися зволожуючим кремом.

Запобіжні заходи коли забиті пори

При боротьбі із забитими порами, дійте без фанатизму, щоб не завдати шкоді шкірі.

  • Не варто очищати шкіру до скрипу.
  • Не допускайте травмування шкіри.
  • Не використовуйте скраби та пілінги при запаленнях на стадії загострення, а також шкірних захворюваннях.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие