Як правильно зберігати косметику

Як правильно зберігати косметику

Ви давно проводили ревізію своєї косметички? Якщо так, то радимо зайнятися цим прямо зараз. Але спочатку прочитайте, як зберігати креми, сироватки та інші б'юті-продукти. І які умови вважати їм оптимальними.

Загальні правила зберігання косметики

Хочете вгадаємо, що стоїть на вашій полиці у ванній кімнаті? Як мінімум крем, сироватка, гель для вмиванняміцелярна вода, тонік, тюбик з ензимним пілінгом. А в косметичці лежать помада (три), туш для вій (дві), тональний засіб і ВВ-крем, а ще рум'яна, праймер , хайлайтер... Горщик, не вари!

Загалом косметики багато. І добре, якщо кожен засіб використовується та закінчується до закінчення терміну придатності. Погано, коли баночок стає занадто багато. В цьому випадку ви неминуче відкладаєте щось на потім, про щось забуваєте. А коли згадуєте, продукт цілком може виявитися простроченим.

Навіщо це все? До того, що настав час розібратися: скільки може застосовуватися косметика і як правильно її зберігати, щоб не скоротити термін її служби?

Усі б'юті-продукти мають певний термін зберігання.

  • Поки упаковка не розкрита, засіб зберігає свої якості та властивості саме стільки часу, скільки заявляє виробник.
  • Після розтину, коли герметичність упаковки вже порушено, термін придатності зменшується. При реакції з повітрям усередині крему починають відбуватися непомітні для ока процеси окислення, розмноження бактерій.

Саме тому радимо при покупці кошти звертати увагу на такі параметри.

  • Дата виготовлення. Зазвичай вказують місяць та рік.
  • Термін закінчення придатності. Тут будьте уважні: якщо продукт придатний менше ніж 30 місяців, така інформація вказується; якщо понад 30 місяців, виробники зобов'язані вказувати дату закінчення.
  • Значок з відкритою баночкою та зазначенням кількості місяців, наприклад, 6М, 12М, 24М. Цифра означає, що засіб може зберігатися після розтину - не більше 6, 12 або 24 місяців відповідно.

Як правило, органічна косметика зберігається не більше 6 місяців після того, як ви почнете нею користуватися, а ось термін придатності інших засобів для догляду за шкірою варіюється від 12 до 24 місяців.

Але навіть дотримуючись всіх рекомендацій виробника щодо термінів зберігання та використання косметики, важливо розуміти, що будь-який крем, флюїд , сироватка або тональний засіб можуть зіпсуватися швидше при неправильному зберіганні.

Чи можна зберігати косметику у ванній

Найзручніше місце розташування б'юті-арсеналу - ванна кімната. Там ми починаємо день з вмивання, там же закінчуємо - нанесенням нічного догляду .

Але зручно – не означає, правильно. «Умови проживання» для косметики там не найсприятливіші:

  • підвищена вологість;
  • часта і різка зміна температури.

Все це призводить до того, що креми можуть зіпсуватися завчасно. Тому у ванній пропонуємо зберігати тільки гелі для душу , скраби, шампуні та кондиціонери для волосся, а також засоби для чищення.

Чи можна зберігати косметику в холодильнику

Ще одна поширена помилка – про користь зберігання кремів у холодильнику. Це небезпечно для цілісності б'юті-формул, а значить, і для вашої шкіри, яка з цими формулами взаємодіятиме.

Низькі температури трансформують властивості інгредієнтів:

  • розчинність;
  • структуру;
  • Розміри частинок.

Після охолодження текстури можуть розшаровуватися, змінювати колір та запах.

Найшвидше під впливом холоду втрачають свої властивості креми з SPF: кристалізація фільтрів під впливом низьких температур знижує їхню ефективність.

Мабуть, єдине, що можна перед застосуванням хвилин на 5–10 покласти в холодильник, — патчі на повік та тканинну маску. Якщо потрібно швидко освіжити шкіру та зняти сліди втоми.

Зберігання засобів для догляду за шкірою

А тепер докладніше зупинимося на тому, як зберігати той чи інший засіб.

Крем

Найкращий вибір для баночок з кремом - найтемніше місце в кімнаті (органайзер для косметики, коробка, контейнер або шафа з дверцятами).

Оптимальна температура зберігання – 15–25 °С. Переохолодження не йде на користь засобам. Ставити крем в холодильник можна лише на кілька хвилин, якщо потрібний тонізуючий ефект.

Засоби для вмивання

Засоби для чищення (гель, пінка, мус, скраб, пілінг) можна зберігати у ванній кімнаті. Слідкуйте за тим, щоб кришка продукту була закрита після використання. Інакше при підвищеній вологості та контакті з теплим повітрям створюватиметься сприятливе середовище для розмноження бактерій.

Як зберігати декоративну косметику

Головне правило зберігання декоративної косметики – забезпечити мінімальний контакт зі шкірою (вашими пальцями), а також повітрям та сонячним світлом. І тут засіб прослужить довше.

Подумайте про покупку спеціального органайзера або коробки з роздільниками - в них зручно зберігати тіні, помаду, рум'яна і пудру так, щоб вони завжди були під рукою.

Компактні засоби макіяжу

Тіні, рум'яна, пудру можна зберігати найдовше - це найменш "вибаглива" косметика, у неї досить довгий термін життя. Просто не забувайте мити кисті, спонжі та аплікатори спеціальними засобами для очищення.

Тональний крем

З ним уважніше. Якщо у засобу з'явився різкий, неприємний запах, викидайте його без жалю - для використання він вже непридатний.

Помада

Зберігайте її у затемненому прохолодному місці. Щоразу після використання добре закривайте футляр, щоб мінімізувати контакт із повітрям.

Неприємний згірклий запах (навіть, якщо термін зберігання ще не минув) говорить про те, що помаду слід викинути.

Туш для вій

Найкоротший термін зберігання у туші для вій - всього 6 місяців. Продовжуючи користуватися нею довше, ви ризикуєте отримати кон'юнктивіт - запалення слизової ока, спричинене патогенними бактеріями.

Як зберігати лак для нігтів

Якщо ви фанат манікюру і збираєте лаки з лімітованих колекцій, то швидше за все нові флакони швидко витісняють з полиці старі.

Тепер уявіть таку ситуацію: ви знайшли в засіках той самий колір, що підірвав подіуми два роки тому, і збираєтесь нафарбувати їм нігті. Нічого не вийде.

Покриття для нігтів живуть 1-1,5 року. Потім лаки найчастіше розшаровуються і користуватися ними вже неможливо.

Як продовжити життя косметиці

Продовжити життя будь-якому косметичному засобу, якщо воно не прострочене, вам цілком під силу. Для цього необхідно дотримуватися кількох правил.

  • Після використання засобу щільно закривайте банку (тубу, пляшечку), щоб уникнути попадання всередину повітря і мікрочастинок пилу.
  • Набирайте креми для обличчя та повік спеціальним шпателем або ватною паличкою.
  • Регулярно мийте шпатель, пензлі та спонжі для макіяжу, щоб мінімізувати розмноження бактерій у відкритих баночках/футлярах/флаконах.
  • Зберігайте косметику в затемненому місці, уникаючи потрапляння на неї прямих сонячних променів при температурі не вище 25 °С.

Як визначити, що косметика зіпсована

Непридатну для застосування косметику важко помітити. Вона змінює:

  • запах;
  • колір;
  • консистенцію.

Навіть якщо продукт виглядає ідеально, але за термінами його час викидати, позбавляйтеся від простроченого засобу, якщо не хочете наражати себе і свою шкіру на непотрібні ризики.

У європейському законодавстві немає поняття терміну придатності, але обов'язково вказується допустимий час зберігання після відкриття упаковки. Російське законодавство не передбачає потреби вказати терміни зберігання після розтину. Відповідно до Тех. Регламенту ТР ТС 009/2011 на упаковці мають бути прописані:

  • дата виготовлення (місяць, рік) та термін придатності (місяць, років);
  • або напис «придатний до» (місяць, рік) або «використовувати до» (місяць, рік).

Існують окремі продукти, на яких вказують термін придатності засобу після відкриття упаковки та особливі умови зберігання, що відрізняються від стандартних. Стандартні умови зберігання:

  • температура зберігання для рідких засобів - не нижче 5 ° С і не вище 25 ° С;
  • температура зберігання для туалетного твердого мила не нижче мінус 5 ° С;
  • для решти парфумерно-косметичної продукції - не нижче 0 ° С і не вище 25 ° С за відсутності безпосереднього впливу сонячного світла.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие