Автор:Катерина Паламарчук
Робота людського організму, зокрема й шкіри, підпорядкована певним біоритмам. Проте темп сучасного життя та ненормований графік все частіше позбавляють нас сну.
Як сон впливає на шкіру
Коли ми спимо, організм відновлює витрачені за день сили, позбавляється токсинів, працює над компенсацією отриманих ушкоджень. Ті ж процеси відбуваються і зі шкірою.
Активність нашої шкіри вдень і вночі різниться, як і активність всього організму. Вдень він налаштований на захист від зовнішніх впливів, уночі — відновлення.
Поки ми відпочиваємо, вона працює: запускаються регенеративні процеси та синтез необхідних речовин, посилюється кровопостачання, стає більш інтенсивним відлущування верхнього шару шкіри для оновлення.
Наслідки недосипання для шкіри
Нехтуючи сном, ми жертвуємо не лише відпочинком, а й красою. І результат такого безтурботного ставлення до власного організму відбивається на обличчі буквально.
Синці під очима
Мабуть, найвідоміший ознака недосипання - синці та мішки під очима.
Тьмяний колір шкіри
Шкіра обличчя через брак сну позбавляється можливості повністю відновитися після важкого дня і позбутися ороговілих клітин (той самий процес відлущування протікає недостатньо ефективно). В результаті обличчя набуває тьмяного, близького до сірого, відтінку. При систематичному недосипанні цей стан може стати хронічним.
Передчасне старіння
Перевірте, як ваш спосіб життя може позначитися на біологічному віці.
Порушення режиму сну — один із найкоротших шляхів до небажаних вікових змін. Не отримуючи належного відпочинку, шкіра (і весь організм загалом) просто не має можливості повноцінно відновлюватися, що й проявляється у ранніх зморшках та втраті пружності.
Як правильно спати «для краси»
Максимальна активність важливих для шкіри процесів відбувається з 23:00 до 4:00 ранку, коли вже згаданий мелатонін, гормон сну, відповідальний за всі відновлювальні процеси, досягає найбільшої концентрації.
Рано лягати спати – дуже корисна для шкіри звичка.
Для повноцінного вироблення мелатоніну рекомендують спати в максимальній темряві, щоб на райдужну оболонку очей не потрапляло світло. Якщо у вас немає можливості повністю затемнити спальню, спробуйте скористатися маскою для сну. Мерехтливі лампочки гаджетів теж заважають мелатоніну вироблятися, збиваючи наш біологічний годинник.
Нічний крем або нічна маска допомагають шкірі відновлюватися і позбавлятися наслідків денних стресів.
Однак навіть при потрібному рівні мелатоніну шкірі важливо допомагати відновлюватися уві сні, особливо якщо дотримуватися режиму виходить не завжди. Для максимального ефекту «сну краси» в першу чергу необхідно забезпечити шкірі зволоження – лише за достатнього рівня вологи клітини зможуть працювати на повну силу. Особливо це важливо для сухої шкіри, але й жирне нічне зволоження надасть неоціненну послугу. У разі важливо вибирати кошти з легкої текстурою.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие