Автор:Катерина Паламарчук
Чи можна забрати сліди від прищів на обличчі? Таке різнобарв'я: і червоні, і коричневі, і навіть фіолетові. Втім, їхня різноманітність не зупинить наміру розпрощатися з ними назавжди. З'ясуємо, як це зробити.
Чому після прищів на обличчі залишаються плями
Плями після прищів залишаються не завжди, але все ж таки досить часто.
І ось чому:
- Червоні, синюшні, «застійні» плями, післязапальна еритема — судинні зміни шкіри, які виникають при глибоких запальних елементах, а також після спроби позбавитися прищу самостійно. Грубий, невмілий тиск, з одного боку, розриває судини, а з іншого — заганяє запалення ще глибше. Тож червоні плями — дуже часто справа наших власних рук. Нерідко почервоніння після прищиків довго не минає, особливо у людей з тендітними від природи судинами.
- Коричневі плями - з часом під впливом ультрафіолетових променів для захисту пошкодженої ділянки може накопичуватися меланін, і ось вона, запальна гіперпігментація .
Доросле акне – досить поширена проблема, за статистикою, близько 25% жінок від 20 до 50 років страждають від цього стану. Запалення у дорослому віці мають інший механізм виникнення: як правило, вони чітко залежні від циклу та стресів, особливо хронічних. , відрізняється і будова висипів: вони мають більш глибоке розташування, тому частіше залишають після себе рубці та постакне, дають більш виражене почервоніння та болючість, адже з віком шкіра втрачає здатність до відновлення.
Як позбутися плям після прищів у домашніх умовах
Попереджаємо відразу, в домашніх умовах, тобто за допомогою народних примочок і припарок, спроби видалити плями - як темні пігментні, так і рожеві, червоні, а іноді і фіолетові, що залишилися після висипу вугрів, - навряд чи увінчаються беззастережним успіхом.
Застосування косметичних засобів потребує часу для досягнення позитивного результату, та й косметологічні методи не зможуть видалити плями за один сеанс – знадобиться курс. Але це не означає, що потрібно сидіти склавши руки.
Народні рецепти
Для позбавлення від червоних плям потрібно покращити кровообіг та стимулювати приплив крові до проблемної ділянки. Такий ефект має масаж кубиком льоду, що імітує професійну кріотерапію.
Однак з такими шоковими процедурами для шкіри потрібно дотримуватись максимальної обережності, особливо при схильності до куперозу та крихкості судин.
У списку всенародних улюбленців — бадяга (порошок із прісноводної губки). Цей засіб люблять використовувати при синцях, синцях. В інтернеті пропонуються традиційні рецепти масок та аплікацій з порошку бадяги, розведеного водою або перекисом. Вважається, що такий заміс добре освітлює шкіру, відлущує верхні шари епідермісу, робить менш помітною гіперпігментацію та розсмоктує червоні плями.
Це, мабуть, єдине, що може запропонувати народна косметологія. На жаль, щодо ефективності (не кажучи про безпеку) з професійними процедурами він не зрівняється.
Для боротьби з пігментацією в домашніх умовах пропонують використовувати маски з фруктами та ягодами, багатими на фруктові кислоти. Вони стимулюють відлущування клітин і мають освітлюючий ефект, тобто допомагають вивести плями і заодно очистити пори.
Найпростіший і найпопулярніший рецепт – збитий у піну білок яйця з додаванням лимонного соку. Така маска має підсушуючий і освітлюючий ефект - саме для жирної шкіри.
Косметичні засоби
Оскільки плями утворюються під впливом кількох чинників, їх корекції потрібні продукти з інгредієнтами, надають комплексне вплив.
Для пігментованих плям підійдуть засоби, що відлущують, оновлюють. До них відносяться формули з:
- ретинолом ;
- вітамін С;
- кислотами.
Що стосується плям червоного або синюшного кольору, то з ними складно боротися за допомогою кремів, оскільки косметики, що активно стимулює мікроциркуляцію, на жаль, не існує. Але все ж таки варто звернути увагу на кошти, адресовані шкірі з куперозом , а також на формули з такими компонентами, як:
- ніацинамід - згідно з дослідженнями іранських учених , зовнішнє застосування цієї форми вітаміну B3 має ранозагоювальну, протизапальну та антиоксидантну дію;
- вітамін С - для рівного тону обличчя;
- пробіотитки – для зміцнення природного захисту шкіри.
Також при тенденції до утворення плям корисні засоби, що оновлюють шкіру, з неагресивними пілінг-агентами.
Як прибрати сліди від прищів на обличчі в кабінеті косметолога
Процедур проти плям постакне досить багато, і вони досить ефективні.
- Кріотерапія - масаж рідким азотом (сухим льодом) чудовий у своїй простоті та ефективності, він стимулює кровообіг і злегка відлущує, за кілька сеансів стан шкіри помітно покращується. Кількість сеансів обговорюється із лікарем.
- Фототерапія - спалахи світла впливають на скупчення меланіну, руйнуючи його та освітлюючи пігментні плями.
- Пілінги - курс пілінгів фруктовими кислотами вирівнює рельєф і колір шкіри, позбавляє плям постакне. Доведено ефективність 35%-ної гліколевої, 20%-ної саліцилової, 10%-ної мигдальної кислот, але все ж найкращий результат показали пілінги саліциловою кислотою, згідно з дослідженням індійських дерматологів, а також поєднання ретиноєвої та гліколевої кислот .
- Лазер - ефективний проти пігментних плям, у тому числі тих, що залишилися після акне.
Чи можна уникнути появи слідів від вугрів та прищів
Є низка помилок, у яких ризик появи плям від прищів зростає у рази.
- Не можна тиснути прищі . Як уже неодноразово говорилося, подібне рукоприкладство закінчується погано, у кращому разі залишиться пляма, у гіршому – посиляться запалення та рубці.
- Для боротьби з одиничними висипаннями користуйтесь засобами локальної дії . У разі множинних висипань зверніться до лікаря . Фахівець призначить лікування, спеціальний догляд, а також порекомендує деякі косметологічні процедури, такі, як пілінги або чищення . Воно того варте.
- Необхідний адекватний догляд . Використовуйте засоби для догляду за проблемною шкірою, починаючи з очищення і закінчуючи захистом від ультрафіолету.
- При жирній проблемній шкірі включіть у догляд засоби з кислотами , вони запобігають потовщенню шкіри через скупчення мертвих клітин (гіперкератоз), знизивши ризик закупорки пір.
- Не займайтеся самолікуванням, досить високий ризик посилити проблеми. Повторимо, при великій кількості гнійників і широкій зоні ураження шкіри обличчя зверніться до фахівця, який складе схему лікування . Воно вимагатиме часу, але тільки так ви зумієте подолати вугровий висип з мінімальними втратами.
- Перегляньте раціон: високовуглеводна їжа, солодощі, борошняне служать провокаторами вугрової хвороби і погіршують ситуацію за наявності акне . Відповідно відмова від газування, цукерок, булок та інших сумнівних з погляду здорового харчування продуктів на порядок покращить стан шкіри.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие