Автор:Катерина Паламарчук
Водорості – не новий інгредієнт у промисловості догляду за шкірою, але останнім часом його популярність зростає. Частково причина в тому, що водорості містять астаксантин та інші каротиноїди (пігменти), які є антиоксидантами – причому сильнішими за відомі вітаміни С і Е.
Існує дві основні категорії водоростей: макро та мікро.
Макроводорослі – це багатоклітинні морські рослини, що мешкають у чистих прибережних водах. Їх поділяють на три групи залежно від їхнього пігменту: бурі, червоні та зелені. Їх можна побачити людським поглядом. І саме їхній зовнішній вигляд швидше за все відтворює ваш мозок за слова «водорості».
Мікроводорослі це одноклітинні, і їх вам вдасться розглянути тільки під мікроскопом. Зате ви точно чули про два найпопулярніші види мікроводоростей – спіруліну та хлореллу.
Кожен вид водоростей має свої переваги для догляду за шкірою: від антиоксидантних властивостей до зволожуючих, відновлювальних, аж до захисту від ультрафіолету.
Макроводорослі
Бурі водорості
Найбільш широко використовуваний тип макроводорості у догляді за шкірою – бурі водорості – містять флоротаніни, які поглинають певні види УФ-променів, діючи як антиоксидант. Вони також покращують якість колагену шкіри і мають освітлюючу дію. Але найбільше бурі водорості відомі своїми пом'якшувальними та зволожуючими властивостями. Дослідження, опубліковане в 2013 році показало, що бурі водорості (з низькомолекулярною масою) мають здатність утримувати вологу краще, ніж інші види водоростей, і навіть краще, ніж гіалуронова кислота. А значить вони просто незамінні у зволоженні шкіри.
Червоні водорості
Цей вид водоростей – багате джерело біоактивних полісахаридів (таких як, наприклад, карагенан), які зміцнюють захисний бар'єр шкіри, допомагають утримувати вологу, розгладжують зморшки.
Червоні водорості також покращують мікроциркуляцію в шкірі, що дозволяє будь-яким активним інгредієнтам, які застосовуються згодом, діяти швидше та ефективніше. Тому у складі багатьох детокс-масок є такі червоні водорості, як ірландський мох та літотамний калькарів, які м'яко відлущують ороговілі клітини шкіри, відкривають пори та готують шкіру до нанесення сироваток та зволожуючих засобів.
А ще червоні водорості можуть похвалитися мікоспориноподібними амінокислотами (MAAS), які покращують пружність та гладкість шкіри, а також поглинають певні довжини хвиль ультрафіолетового світла, діючи як природна сонцезахисна речовина. Це не означає, що ви можете припинити користуватися сонцезахисним кремом. Просто сприймайте цю властивість червоних водоростей як додаткову допомогу у захисті від сонця.
Зелені водорості
Завдяки своєму пігменту хлорофілу зелені водорості найбільш багаті на антиоксиданти з усіх трьох видів макроводоростей. Вони нейтралізують окисний процес від ультрафіолету, захищаючи клітини шкіри.
Зелені водорості також мають здатність інгібувати тирозиназу - фермент, що сприяє виробленню меланіну в шкірі. Це означає, що вони запобігають виникненню пігментних плям. Але частіше в косметиці використовують їх антиоксидантні та зволожуючі властивості.
Мікроводорослі
Спіруліна та хлорела
Спіруліна – це ціанобактерія, яку легко ідентифікувати за її яскравим синьо-зеленим кольором. А хлорела – це зелена мікроводорість, яка росте у прісній воді. Обидві мікроводорості визнані «суперфудами краси» не лише за їхню антиоксидантну дію, але також за протизапальні та освітлювальні властивості. Разом вони забезпечують сильний захист від ознак старіння.
Висновок
Водорості – відмінний інгредієнт, багатий на амінокислоти, білки та антиоксиданти. Їх основними перевагами у догляді за шкірою є інтенсивне зволоження та захист від пошкоджень ультрафіолетом. А значить, особливо водорості сподобаються власникам сухої або зневодненої шкіри, а також тим, хто бажає уповільнити процеси старіння шкіри.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие