Автор:Катерина Паламарчук
Оновлення шкіри - один з перевірених способів позбутися недоліків, що докучають. Саме це завдання покладається на такі процедури, як пілінг та дермабразія. Донедавна їх проводили професіонали, але сьогодні є кошти, які допоможуть шкірі оновитися та перетворитись без участі косметолога, в домашніх умовах.
Навіщо шкірі потрібно оновлюватись
Оновлення шкіри, а точніше її поверхневого шару, епідермісу — безперервний процес, запрограмований природою. Це свого роду спосіб виживання, адже саме епідерміс контактує з навколишнім світом і є головним захисником людського організму від недружніх факторів навколишнього середовища.
Звичайно, перша лінія захисту постійно зазнає втрат, а отже, потрібно регулярно постачати нових «бійців». І цей процес налагоджений чудово — циклу в 28 днів шкірі вистачає на те, щоб поступово позбутися старих клітин та замістити їх новими. Саме завдяки тому, що шкіра — орган, що самовідновлюється, ми можемо впливати на її зовнішній вигляд і стан.
Як відбувається оновлення шкіри
Шкіра - багатошарова структура, що є сукупністю клітин на різній стадії життєвого шляху від народження до загибелі. У нижньому шарі епідермісу — базальному — відбувається «зародження» клітин, поступово вони просуваються вгору, до поверхні шкіри, перетворюючись там на мертві клітини. Інакше кажучи — у рогові лусочки, саме вони виконують захисні та бар'єрні функції.
З очевидних причин, клітини рогового шару швидко зношуються, і шкіра природним чином їх позбавляється, а на їх місці з'являються нові «захисники». І цей процес безперервний.
Вся справа у швидкості оновлення клітинного складу. Якщо він уповільнений, то рогові лусочки так і залишаються лежати на шкірі мертвим вантажем, роблячи її тьмяною та нерівною. Така картина властива:
- шкірі з гіперкератоз;
- зрілій шкірі;
- жирної шкіри;
- проблемної шкіри.
Однак, навіть шкірі більш менш благополучної теж не завадять кошти, що стимулюють зміну старих клітин новими. Адже нове завжди виглядає краще, ніж зношене.
Способи поновлення шкіри обиччя
Існують різні способи стимуляції клітинного поновлення.
- Механічні. Так працюють, наприклад, скраби для обличчя. Мішенню для абразивних частинок є виключно мертві клітини.
- Хімічні. За допомогою кислот можна провести як поверхневий пілінг, що зачіпає тільки мертві клітини, так і глибший, націлений на вирішення конкретної проблеми.
- Фізичні. Роговий шар шкіри ушкоджується за допомогою фізичної енергії (лазерної).
Оновлення шкіри у салоні
Багато проблем, від гіперпігментації до слідів постакне, сучасні косметології вирішують, прописуючи пацієнтам курс пілінгів.
Мікродермабразія
На шкіру за допомогою спеціальної насадки під тиском подається потік абразивних частинок, які буквально стесує епідерміс, забезпечуючи різну глибину пілінгу, залежно від поставленого завдання. Мікродермабразія дозволяє навіть згладити рубці постакне, хоча процедура не з приємних і потребує реабілітації.
Кріотерапія
Масаж рідким азотом - дуже стара і вкрай ефективна процедура проти застійних плям, але за допомогою сухого льоду можна і пілінг провести.
Лазерне шліфування
Шліфування сьогодні замінює фракційний термоліз — фрагментарне пошкодження шкіри за допомогою спрямованого лазерного випромінювання. Такий спосіб дозволяє поєднати досить глибокий вплив та відносно легкий відновлювальний період.
Хімічний пілінг
У салоні вам запропонують кислотний пілінг на основі гліколева кислота, яку можуть поєднувати з іншими AHA-кислотами або саліциловою кислотою. Склад та концентрація підбираються індивідуально. Пілінг у салоні – це не одна процедура, а курс як мінімум із трьох. Після кожного сеансу шкіра лущитиметься та оновлюватиметься. Результат накопичувальний.
Пілінг для оновлення шкіри
Будь-який пілінг є оновлюючим, адже його сенс полягає у стимуляції відлущування старих клітин, на місці яких з'являються нові.
Механізм дії
Коли говорять про пілінг, передусім мають на увазі пілінг за допомогою кислот , які руйнують зв'язки між клітинами і змушують їх залишити місце свого проживання, поступаючись місцем «молоді».
Коли застосовувати
Перевага пілінгу полягає саме в тому, що йому підкорені всі віки та майже будь-які проблеми. Коли нам щось не подобається у стані шкіри, ми звертаємося до пілінгу, оскільки знаємо, що отримаємо результат.
З чим допоможе справитися пілінг?
- Тьмяність.
- Нерівні тон та рельєф.
- Розширені пори.
- Акне.
- Поверхневі зморшки.
Ефективність
Ефективність прямо пропорційна ступеню пошкодження епідермісу — чим воно глибше, тим помітніший результат, але й відновлювальний період довший і складніший. Тому курс пілінгів в салоні дасть, звичайно, помітніший ефект, ніж застосування будинку лосьйону з кислотами або лосьйону-пілінгу. Втім, скидати з рахунків домашню косметику не варто, адже вона здатна підтримати та активізувати природний процес оновлення шкіри, від якого багато в чому залежить її зовнішній вигляд та стан.
Запобіжні заходи
- За жодних обставин не використовувати склади для професійного пілінгу в домашніх умовах, навіть якщо вони «прості» у застосуванні та «слабкі».
- При негативній реакції припинити використання засобу для пілінгу.
- Дотримуватись інструкцій від виробника.
- Використовувати вдень крем із захисним фактором не менше 30 , щоб уникнути пігментації. Кислоти підвищують чутливість шкіри до сонця!
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие