Догляд за жирною шкірою обличчя

Догляд за жирною шкірою обличчя

Мало достовірно визначити, що у вас жирна шкіра – треба досконало освоїти правила базового догляду за нею. Тільки в цьому випадку можна уникнути таких проблем, як надлишковий блиск, чорні крапки та прищики. Розповідаємо про догляд за жирною шкірою обличчя.

Ознаки жирної та проблемної шкіри

Догляд за жирною шкірою обличчя – мабуть, найскладніший, оскільки не завжди вдається швидко підібрати потрібні засоби та навчитися правильно ними користуватися. До того ж у більшості випадків косметологи ставлять знак рівності між жирною та проблемною шкірою.

Всередині сальної залози утворюється більше норми шкірного сала, а також клітин, що вистилають її внутрішню поверхню та протоки. Через це пори починають закупорюватися, з'являються прищі та комедони.

Загалом ознак, за якими можна визначити жирну шкіру, досить багато і тому її важко переплутати з якоюсь іншою. Крім уже названих прищиків та комедонів, жирну шкіру видають:

  • жирний блиск;
  • розширені пори;
  • жирні лусочки (себорея);
  • тьмяний колір із сіруватим відтінком.

Часто всі ці зміни виникають через порушення гормонального фону.  Для початку здайте повний аналіз крові, ймовірно, порушення роботи сальних залоз пов'язане з проблемами організму.

Етапи правильного домашнього догляду за жирною шкірою обличчя

Питання «Як правильно доглядати жирну шкіру обличчя» потрібно в першу чергу адресувати фахівцю — косметологу або дерматологу. Вони, напевно, підтвердять, що основні етапи комплексного догляду мають бути спрямовані на вирішення головних проблем — скорочення шкірного сала і відлущування ороговілих частинок.

Мета будь-яких косметологічних маніпуляцій – зняти запалення та взяти під контроль блиск. А правильний домашній догляд за жирною шкірою обличчя обов'язково має поєднувати такі етапи догляду:

  • очищення;
  • тонізування;
  • відлущування;
  • зволоження.

Очищення

Є спокуса очищати жирну шкіру до скрипу, але це може послаблювати її гідроліпідний бар'єр. Тому володаркам жирної шкіри варто звернути увагу на засоби з м'якими формулами , які позбавлять надлишків жиру і токсинів і при цьому не пошкодять захисний шар. Ось ці кошти, на наш погляд, добре підходять для догляду в домашніх умовах.

Тонізація

Часто ми сприймаємо цей етап як непотрібний чи несуттєвий. Але вода, продукти обміну, атмосферні опади змінюють кислотно-лужний баланс шкіри. Багато тоніків націлені саме на те, щоб його відновити. Якщо жодного разу не пробували цей засіб для жирного типу шкіри, спробуйте! Відразу відчуєте, як шкірі добре та комфортно. І це не рахуючи провідникової, що очищає і доглядає функції тонізуючих засобів.

Відлущування

Вибираючи скраб, вивчіть його склад. Жирній шкірі потрібен той, що містить компоненти, що підсушують, відлущують, заспокійливі. Але пам'ятайте, що для щоденного догляду за жирною шкірою цей засіб не підходить. Відлущування проводьте не частіше двох разів на тиждень, щоб ліквідувати тільки луски, що ороговіли.

Креми для зволоження та живлення

У формулах засобів для жирної шкіри має бути більше води, ніж олії. Це стосується і кремів, і сироваток. Саме таке співвідношення забезпечує легку, часто гелеподібну текстуру кремів для догляду за жирною шкірою обличчя. Нерідко вони мають ефект матування.

Додатковий догляд

Ще один пункт догляду - маски для обличчя, що очищають, на основі глини або вугілля, відповідальні за глибоке очищення. Вони звужують пори та заспокоюють шкіру. Використовувати такі маски можна 1-3 рази на тиждень.

Правила сезонного догляду за жирною шкірою обличчя

Догляд за жирною шкірою залежить від сезону, адже температура за вікном та погодні умови разюче змінюють її стан.

Влітку

Що температура на вулиці чи приміщенні, то активніше шкіра виробляє себум. І тут важливо не перевантажувати її щільними текстурами, віддаючи перевагу гелям та флюїдам, які зволожують шкіру, контролюючи при цьому вироблення шкірного сала. Ефект можна закріпити за допомогою мінеральної пудри, що матує, яку наносять поверх основного засобу догляду за шкірою.

Взимку

У холодну пору року вироблення шкірного сала знижується. Суха шкіра стає ще сухішою, нормальна - сухою, жирна наближається до стану нормальної. Так що хороша новина: зимовий догляд за жирною шкірою фокусується не так на усуненні блиску, як на зміцненні судин, харчуванні та зволоженні.

Правила догляду за віковою шкірою

Кількість сальних залоз закладено у нашій ДНК. Але їхня робота з віком змінюється. Наприклад, у дітей вони практично не функціонують. У період статевого дозрівання, коли відбувається зміна гормонального фону, робота сальних залоз переходить у фазу гіперактивності, що призводить до жирного блиску, розширених порів, чорних точок та запалень.

Наступний стрибок чекає на жінок ближче до 40 років, коли гормональний фон знову починає змінюватися.

Жирна шкіра старіє повільніше, ніж нормальна та суха. Вона довше зберігає еластичність та не схильна до утворення дрібних поверхневих зморшок.

Як доглядати жирну шкіру в 40, 45, 50 років?

  • Купуйте антиейдж-кошти, на яких є позначка «для жирної шкіри». Тільки вони повністю відповідають її потребам - зволожують, не забиваючи пори, живлять, не залишаючи жирного блиску, і борються з недосконалістю.
  • При виборі коштів будьте обережні з агресивними ПАР та спиртами. Вони й молодій жирній шкірі не йдуть на користь, а віковій — особливо. Ці речовини зневоднюють її, і шкіра стає… ще жирнішою, сальнішою, а розширені пори здаються ще ширшими. Ваш вибір, як і раніше, — м'які засоби для чищення з цинком, саліциловою і гліколевою кислотою. А також легкі креми-флюїди, що матують, з функцією зволоження та живлення.
  • Не забувайте, що базовий догляд – це не тільки очищення жирної шкіри та її зволоження, але ще й тонізування та харчування. З віком ці два пункти стають ще актуальнішими.

5 порад косметолога для власниць жирної шкіри

І насамкінець — кілька простих, але не зовсім очевидних порад косметолога, які допоможуть покращити стан жирної та проблемної шкіри.

  • Вмиваючись, контролюйте температуру води - вона не повинна бути крижаною або гарячою. І та, і інша підстьобує вироблення себуму.
  • Зведіть до мінімуму споживання солодощів та інших швидких вуглеводів, що посилюють сальність шкіри та запалення, особливо за наявності акне. Все частіше звучить думка , що проблеми шкіри посилюють і молочні продукти — спостерігайте, як вони на вас діють.
  • Додайте до раціону продукти з підвищеним вмістом клітковини, цільнозерновий хліб, соєві боби, сочевицю, авокадо. А також лимони, мандарини та інші цитрусові: вони сприяють вирівнюванню рельєфу шкіри та покращують її колір.
  • По можливості уникайте стресів. На їхньому тлі шкіра стає ще й проблемною. І вони здатні перекреслити будь-який, навіть найкращий, догляд за жирною шкірою обличчя.
  • Киньте курити, мінімізуйте споживання алкоголю — ці чинники, як інші, погіршують стан шкіри.

Міфи про жирну шкіру

Судячи з кількості міфів, пов'язаних із жирною шкірою, мало хто розуміється на її особливостях настільки, щоб підібрати грамотний догляд. Ось лише найпоширеніші помилки.

У мене жирна шкіра, значить крем мені не потрібен

Як не дивно, жирна шкіра може бути зневодненою та дуже чутливою. Намагаючись позбутися блиску та забруднень, дівчата часто намагаються очистити її «до скрипу», тим самим порушуючи гідроліпідний шар. Так доглядати за жирною та проблемною шкірою обличчя точно не треба! Захисна мантія необхідна для того, щоб протистояти агресивному довкіллю. Шкіра стоншується, стає вразливою і, звичайно ж, реагує запаленнями.

Після кожного вмивання необхідно відразу відновлювати захисний бар'єр - наносити зволожуючі засоби з легкою текстурою, збагачені відновлюючими комплексами для жирної шкіри.

Схопився прищ – треба очистити шкіру за допомогою скрабу

Якщо на обличчі є запалення чи гнійнички, скраби відкладіть до відновлення шкіри. Інакше є ризик рознести інфекцію по всій особі.

Спочатку потрібно зняти запалення (не плутати з видавити). У разі потреби — за допомогою медикаментів, або зменшити його силами м'яких засобів, що очищають.

Сонце зменшує жирність шкіри та підсушує прищі

Справді, першим ефектом впливу ультрафіолету (чи то сонце, чи солярій) є зниження жирності шкіри та підсушування прищів. Але пізніше ситуація може посилитися.

  • Природний механізм захисту від ультрафіолету призводить до потовщення шкіри.
  • Як компенсацію сальні залози починають виробляти ще більше шкірного сала. Відтік шкірного сала порушується.

В результаті восени на шкірі значно збільшується кількість незапальних та запальних елементів.

Власники жирної та проблемної шкіри повинні захищати її від УФ-променів та включати кошти з позначкою SPF до програми покрокового догляду. Віддавайте перевагу захисту з хімічним або комбінованими фільтрами: мінеральний (фізичний) екран може спровокувати погіршення відтоку шкірного сала та погіршити ситуацію.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие