Як користуватися скрабом для обличчя: поради та лайфхаки

Як користуватися скрабом для обличчя: поради та лайфхаки

Навчаємо тонкощам застосування скрабів для обличчя, пояснюємо, як вибрати найкорисніший саме для вашої шкіри, і наводимо порівняльну характеристику абразивних частинок різного походження.

Навіщо потрібний скраб для обличчя

Ви очищаєте, живите і зволожуєте шкіру, не ігноруєте санскрін - але вона все-таки виглядає не такою сяючою і рівною, як хотілося б? Швидше за все, у б'юті-рутині відсутній один важливий крок – відлущування. Скраби для особи необхідні всім (є кілька винятків, але про них нижче).

Загальна назва процесів відлущування клітин шкіри – ексфоліація (можна – пілінг). Нехтувати їй вкрай не рекомендується: відмерлі клітини, що скупчилися на поверхні шкіри, сповільнюють клітинне оновлення, перешкоджають регуляції себуму і заважають проникненню активних інгредієнтів. Якщо відмерлих клітин накопичується більше за норму, колір обличчя тьмяніє, пори забиваються, з'являються чорні крапки і лущення. Уся надія на скраби для обличчя.

Регулярне використання скрабів здатне згладити рельєф шкіри, зарядити її здоров'ям і надати сяйва. А ще відлущування прискорює регенерацію шкіри, що підвищує її еластичність та пружність.

Способи відлущування

Може здатися, що відлущування – це просто, але тут є свої нюанси. Почнемо з основ. Ексфоліація буває хімічна та механічна.

  • Хімічний пілінг включає використання альфа- та бета-гідроксикислот, саліцилової, гліколевої , лимонної, винної, молочної кислоти, а також ензимів (наприклад, ферментів гарбуза, папайї). Усі категорії речовин розчиняють відмерлі клітини.
  • Механічний ексфоліант впливає на шкіру тертям. Тут у хід йдуть скраби зі штучними або натуральними абразивними частинками, а також спеціальні засоби: щітки, серветки, що відлущують, спонжі та гаджети.

Переваги скрабів

  • На відміну від кислотних пілінгів, що підвищують ризик гіперпігментації, скраби можна використовувати будь-якої пори року. Якщо ви користуєтесь кислотами, необхідно цілий рік наносити на шкіру крем із SPF і не забувати його оновлювати, тоді як скраби цього не вимагають.
  • Регулярне застосування хімічних ексфоліантів більш ефективне для глибокого відлущування, але постійне використання кислотосодержащих засобів може викликати сухість шкіри та спровокувати підвищену чутливість до сонцевих променів. Скраби в цьому сенсі безпечні - достатньо використовувати їх 1-2 рази на тиждень, щоб отримати помітний результат.
  • Підібрати хімічний ексфоліант самостійно – цілий квест: треба знайти оптимальний для вас тип кислот, визначити їх необхідну концентрацію та правильно впровадити кислотні засоби у регулярний догляд за обличчям. Зі скрабом таких проблем не виникає: вибрати його просто — орієнтуйтеся лише на дисперсність частинок, що ексфолюють.

Як вибрати скраб

Головне — не купувати незнайомий продукт наосліп. Попросіть продавця тестер, щоб побачити і оцінити розмір і м'якість абразивних частинок.

Користуватися скрабом треба 1-2 рази на тиждень залежно від типу шкіри

Види скрабів

Скраб – це двокомпонентний косметичний продукт, що складається з основи та абразивних частинок. Основою можуть служити крем, гель чи олія. Абразиви бувають двох видів – натуральні та синтетичні. Перед покупкою скрабу оцініть розмір цих частинок.

Види абразивів у скрабах для обличчя

Розмір та форма

Плюси

Мінуси

Натуральні: подрібнені кісточки винограду, персика, абрикоса, малини, подрібнена яєчна та горіхова шкаралупа, кокосова стружка, дрібна морська сіль, цукор, мелена кава, вулканічний пісок

стандартизований розмір, часто неправильна форма, можливі гострі грані

ефективне очищення

Можуть залишати мікротравми та викликати подразнення, не рекомендовані чутливій шкірі.

Синтетичні: частинки целюлози, поліетилену, нейлонова пудра

рівна округла форма, розмір варіюється

делікатне та безболісне відлущування, підходять чутливій шкірі

Є ймовірність недостатньо ефективного відлущування.

Склад скрабів для обличчя

  • Дрібні гранули оновлюють верхній ороговілий шар епідермісу, видаляючи забруднення та відмерлі клітини, сприяють регенерації шкіри.
  • Насичена оліями та активними інгредієнтами основа робить процес ексфоліації делікатним.
  • Також у складі можуть бути кислоти та ензими – для посилення ефекту.

Вибір скрабу за типом шкіри

Від типу шкіри залежить те, як часто можна використовувати скраб.

  • Нормальна та суха: 1 раз на тиждень або рідше.
  • Жирна: до 2-х разів на тиждень.
  • Тонка і чутлива: або не користуватися зовсім, або вибирати м'який абразив (дрібні синтетичні гранули).

Правила застосування скрабів для обличчя

Як правильно користуватися скрабом, начебто зрозуміло: нанесли на шкіру – помасували – змили. Насправді процес трохи складніший.

  • Для початку треба злегка розпарити шкіру, тоді ороговілі частинки розм'якшуться і видаляться без опору, а пори розкриються і охоче піддадуться очищенню. Так що перш ніж видавлювати скраб з тюбика, прийміть душ або погрійтеся в лазні або хаммамі (останній для шкіри корисніший).
  • Спосіб застосування скрабу для обличчя універсальний: наносите його на вологу шкіру, щоб пом'якшити його зчеплення зі шкірою. Розподіляйте легкими круговими рухами, що масажують, 1-2 хвилини, щоб посилити мікроциркуляцію крові. Сильно розтирати шкіру не варто: чим делікатніше ковзають по ній абразивні частинки, тим менший ризик механічного пошкодження.
  • Змивайте теплою чи прохолодною водою. Є опція видаляти залишки текстури вологим теплим рушником, але з такою маніпуляцією добре справляються тільки професійні косметологи. Промокніть обличчя рушником.
  • Користуватися скрабом треба 1-2 рази на тиждень, залежно від типу шкіри.

Додатковий догляд після скрабу

Догляд за шкірою після скрабу передбачає нанесення звичного арсеналу засобів: масок, сироваток та кремів. Після ексфоліації шкіра охоче приймає та проводить корисні компоненти, тому не проґавте момент.

Після скрабування не використовуйте кислотовмісні засоби - травмована навіть ніжними абразивами шкіра може відповісти роздратуванням.

Запобіжні заходи

Скраби протипоказані проблемній шкірі із запаленнями: абразивні частинки ушкоджують її та сприяють поширенню мікробів по всій поверхні, що провокує появу нових запалень. Якщо ваша шкіра схильна до акне, вам швидше підійде делікатне хімічне лущення за допомогою косметичних засобів з низькою концентрацією кислот.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие