Автор:Катерина Паламарчук
Через розширені доби на обличчі шкіра виглядає нерівною і грубою, але повністю позбутися цієї проблеми нереально. Поговоримо про те, як візуально звузити і навіть приховати пори та які кошти в цьому допоможуть.
Причини розширення пор
Іноді пори на обличчі ледь помітні, а іноді нагадують місячні кратери. Відбувається це через скупчення жиру та забруднень у протоках сальних залоз, адже пори – не що інше, як точки їх виходу на поверхню шкіри. Через пори разом із потом виводяться токсини та солі, тому «закрити» їх не можна. Зате можна утримувати в чистоті і в міру сил боротися з факторами, що провокують їхнє розширення.
Функція пор — виділення сального секрету та активна участь у формуванні ліпідної плівки. Коли сала виробляється занадто багато, шкіра стає нерівною, тьмяною, відбувається закупорка пір, з'являються висипання, тому для жирної та проблемної шкіри потрібно глибоке очищення.
Гормональний дисбаланс. У підлітковий період та під час вагітності зміни в ендокринній системі можуть викликати надмірне виділення сала та розширення пір.
- Вугрова хвороба. Через надлишок андрогенів порушується процес зроговіння, і відмерлі лусочки шкіри закупорюють пори.
- Жирний тип шкіри. На жаль, підвищена вироблення шкірного сала часто запрограмована генетично.
- Неправильний догляд. Щоб себум не забивав пори, шкіру треба правильно та регулярно очищати.
- Живлення. Любов до гострого та жирного, захоплення солодкими газованими напоями та випічкою відбиваються на стані шкіри не найкращим чином.
- Захоплення сонцем. Під впливом ультрафіолету як природний захисний захід потовщується роговий шар, і порам стає важче звільнятися від забруднень.
- Вік. Через руйнування колагену та еластину шкіра втрачає еластичність, стає пухкою, і пори залишаються розширеними.
Чи можна звузити пори
Погана новина: раз і назавжди – ні. Хороша новина: тимчасово і візуально цілком. Але ця проблема вимагатиме постійної уваги, певних зусиль та послідовних дій.
- Правильно очищайте шкіру. І не нехтуйте умиванням за допомогою звужуючої пори гелю, пінки або крему.
- Якщо проблема — внутрішня, зверніться до лікаря та дотримуйтесь його рекомендацій. При лікуванні акне можуть знадобитися спеціальні препарати, певна дієта тощо.
- Застосовуйте засоби для догляду, наприклад, маски для звуження пір.
- Захищайтесь від сонця. Якщо проблема сильно загострилася під час відпустки, запишіться до косметолога на консультацію та процедури.
Як звузити пори на обличчі в домашніх умовах
Щоб пори стали менш помітними, знадобиться цілий б'юті-арсенал.
- Скраби. Абразивні частинки, що входять до них, чудово видаляють скупчення жиру, забруднення і ороговілі клітини. Шкіра стає рівнішою, пори — менш помітними.
- Креми з гідроксикислотами (саліцилової, молочної, гліколевої).
- Стягуючі маски.
- Засоби догляду з ефектом звуження пір.
Останні, як правило, містять:
- фруктові кислоти (гліколеву, молочну, саліцилову);
- олії з гамма-лінолевою кислотою: чорної смородини, бурачника, примули ужинів (енотери);
- в'яжучі компоненти: лепеха, біла верба, береза, бук, гамамеліс, лавр, мирт, шавлія, евкаліпт, листя чорної смородини.
Як звузити пори за допомогою салонних процедур
Відповідних процедур кілька, потрібну підкаже лікар-косметолог.
- Пілінг. На шкіру наноситься спеціальний хімічний склад, що відлущує відмерлі клітини та звужує пори. Потрібний курс з 6-8 щотижневих процедур.
- Кріотерапія. "Заморозка" з рідким азотом - те, що потрібно для миттєвого звуження розширених пір. Для стійкого ефекту потрібно 15-20 сеансів.
- Дезінкрустація. Вплив електричного струму звільняє шкіру від продуктів обмінних процесів. Процедура виконується раз на 15 днів.
- Мікродермабразія. Поверхневий шар шкіри знімається спеціальною мікрокристалічною насадкою. Як правило, потрібно до 10 процедур по одній на тиждень.
- Дарсонвалізація. Цей вид електролікування прискорює виведення токсинів та нормалізує діяльність сальних залоз.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие