Гліцерин

Гліцерин

Найпопулярніша і чи не найпотужніша зволожуюча речовина вірою і правдою служить б'юті-індустрії десятиліттями, але в останні роки все частіше потрапляє під роздачу і піддається критиці. Чи правда, що цей косметичний компонент не такий однозначний, як здається? З'ясовуємо.

Гліцерин у косметиці

Гліцерин - інгредієнт, який здобув всенародну популярність (визнавайтеся, кому в дитинстві не змащували тріщини на шкірі рук в'язкою прозорою штукою з аптечної склянки?). Багато років він посідає почесне місце у складі косметичних засобів для обличчя та тіла. Його основне завдання – зволожувати шкіру. За рахунок чого він виконує її бездоганно?

Гліцерин – триатомний спирт. Це означає, що його хімічна формула містить три молекули води. Саме за рахунок такої солідної водної групи гліцерин відрізняється такими властивостями:

  • чудово розчиняється у воді;
  • притягує воду із навколишнього середовища.

Завдяки особливій молекулярній структурі та високій гігроскопічності (здатності притягувати воду) гліцерин успішно застосовується в косметиці як активний зволожуючий інгредієнт.

Гліцерин – важлива складова всіх жирів та олій у світі рослин та тварин. Необхідний і для життєдіяльності людини. Зокрема, виконує важливу функцію у системі водопостачання організму загалом і шкіри зокрема.

Вплив гліцирину на шкіру

За своїм впливом на шкіру гліцерин дуже близький до гіалуронової кислоти . Ріднить ці дві речовини все та ж гігроскопічність. Гліцерин також забезпечує верхні шари епідермісу водою, витягаючи її з повітря. Але гліцерин здатний на більше, ніж просто поверхневе зволоження:

  • утворює плівку, яка притягує воду до поверхні шкіри;
  • відкриває водні шляхи до глибоких шарів шкіри.

Одна молекула гліцерину здатна притягнути 10 молекул води, її обсяг збільшиться як мінімум вдвічі. При нанесенні на шкіру гліцерин утворює гігроскопічну плівку, зволожуючи спочатку верхні, а потім нижні шари епідермісу. На наступному етапі гліцерин відкриває аквапоринові канали, що забезпечують водою глибокі шари епідермісу.

Склад та компоненти

Виробничий гліцерин видобувається з рослинної та тваринної сировини або синтезується.

  • Тваринний гліцерин виділяється зі свинячого жиру.
  • Рослинний виробляється з кокосової та пальмової олії, а також меліси.
  • Синтетичний – синтезується із пропілену.

Тваринний гліцерин сьогодні використовується значно рідше, ніж його рослинний аналог - екологічніший, а отже, і популярніший. Рослинний гліцерин, виготовлений з органічних олій, особливо цінується адептами натуральної косметики .

Якість гліцерину визначає не джерело сировини, а технологія виробництва – з хлором чи ні. Вважається, що гліцерин, виготовлений без участі хлору, чистіший, краще працює при невисокій вологості повітря і не дратує шкіру.

Обмеження до використання гліцерину

Гліцерин може спричинити подразнення чутливої ​​шкіри, якщо в ньому присутні частинки хлору. Найдорожчий, чистіший і якісніший гліцерин, вироблений за безхлорною технологією, негативних наслідків не викликає.

Найчастіше гліцерин зустрічається у формулах для інтенсивного зволоження шкіри.

Застосування гліцерину

Кошти на основі гліцерину націлені насамперед на зволоження. Але пам'ятайте: як речовина гігроскопічна, гліцерин насичується водою з навколишнього середовища. Тож що вище вологість повітря — то краще.

Якщо рівень вологості нижче 45%, то гліцерин, нанесений у чистому вигляді або формі концентрованого розчину, може викликати відчуття стягнутості. Щоб цього не відбувалося, запечатайте його засобом на жирній основі - кремом або емульсією.

Гліцерин входить у формули засобів для догляду за шкірою різних типів для підтримки оптимального рівня зволоженості.

Для сухої шкіри

Суха шкіра — найвдячніший споживач косметики на основі гліцерину, який одразу приносить полегшення та знімає відчуття сухості.

Для жирної шкіри

Входить до складу зволожуючих гелів, пом'якшує дію кислот у відлущувальних засобах, сприяє гарному розподілу косметики з легкими текстурами.

Для зрілої шкіри

Вікову шкіру відрізняє знижений рівень вологи, тому гліцерин часто значиться у списку активних інгредієнтів у засобах із позначкою anti-age.

Для шкіри шиї та зони навколо очей

Ці делікатні ділянки особливо потребують зволоження, і гліцерин часто входить до складу кремів, створених спеціально для них.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие