Як відростити бороду

Як відростити бороду

Багато хто вважає, що борода — це не більше, ніж мода. Але тільки не говоріть про це бородачам! Для них борода пов'язана з індивідуальністю та способом життя. Потрібна порада, як відростити бороду та вуса? Читайте нашу статтю.

З чого розпочати відрощування бороди?

Якщо запитати досвідченого бородача, як швидко відростити бороду, він скаже — просто не голитесь якийсь час і спостерігайте, як росте волосся. А заразом докладно пояснить, чому носити бороду комфортно. Жан Артіньян, експерт з бородів, майстер зі стрижки, творець популярного блогу BarbeChic, у книзі «Борода та вуса. Інструкція із застосування» наводить цілий ряд доказів.

  • Можна не голитися щодня. Це заощаджує ранковий час, що, погодьтеся, величезний плюс.

  • Борода надає більш дорослого та вагомого вигляду. Це особливо актуально для юнаків та молодих людей, які хотіли б виглядати представніше.
  • Борода – ознака мужності. Так стверджують багато жінок.
  • Борода дозволяє змінювати імідж, адже її можна по-різному стригти. І це правда!
  • Зрештою, борода – це сексуально. Не вірите? Відростіть і спитайте у своєї супутниці.

Але це ще не все. Є й чисто практична користь.

  • Борода оберігає від вітру та холоду .
  • Волосся на обличчі, зокрема волоски біля носа, діють як фільтр, уловлюючи частинки пилку та пилу.
  • Відмовившись повністю або частково від гоління, ви менше подразнюєте шкіру.
  • І, нарешті, борода рятує від сонця . Австралійські вчені довели, що борода є цілком надійним захистом для відповідних ділянок шкіри.

Отже, з чого розпочати при відрощуванні бороди. Не голитесь кілька днів і подивіться на себе у дзеркало. Де волосся росте густо, а де — не дуже? Зверніть увагу, в якому напрямку вони зростають. А що з вусами?

Працювати доведеться із тим, що є. Вибирати форму бороди треба в залежності від того, як росте волосся. А це продиктовано генами.

Пропонуємо кілька ідей, які наголошують на вашій індивідуальності.

  • Якщо ви займаєтеся спортом, у вас атлетична фігура, спробуйте відростити бороду у формі трапеції – нехай вона буде з чіткими контурами.
  • Творчі натури часто воліють вуса хитромудрої форми, як, наприклад, у Сальвадора Далі. Для посилення візуального ефекту їх можна доповнити острівцем волосся під нижньою губою.
  • Для офісних співробітників підійде невелика акуратна борідка із рівними контурами. Або еспаньолка у поєднанні з бакенбардами.
  • Байкер виглядатиме органічно з агресивною бородою.

Ясно, що будь-яких правил і норм етикету в цих питаннях немає, тож цілком можна орієнтуватися на власну креативність та смак.

Стадії зростання бороди

Якщо ви зважилися відпускати бороду з нуля, радимо запастися терпінням. Процес цей нешвидкий. Нижче ми опишемо, чого чекати на різних етапах.

1 тиждень

З'являється щетина. Дехто вважає, що її можна не чіпати. Але догляд (миття, пілінг, зволоження) їй таки необхідний. За тиждень волоски зазвичай встигають вирости на 2-5 мм.

2 тижні

Перші два тижні найболючіші для бородача-початківця. Волосся ще не відросло до потрібної довжини, але вже досить помітне. На цій стадії можна зрозуміти, як вони ростуть, і розпочинати коригування майбутньої бороди.

1 місяць

За місяць зазвичай зростає досить пристойна борода. Тут головне — не запускати процес і раз на тиждень коригувати контури та довжину.

2 місяці

Якщо ви вирішили відростити довгу бороду, то двох місяців недостатньо. На цьому етапі варто звернути увагу на догляд, корекцію форми та гігієну.

3 місяці

За три місяці можна придбати цілком пристойну бороду і почати експерименти з формою. Головне, про що не варто забувати: догляд за бородою має бути щоденним та ретельним. Це частина вашого нового іміджу.

Як виростити бороду: покрокова інструкція

Насправді, можливість носити бороду — це не лише питання особистого вибору. Генетика безпосередньо впливає на структуру волосся та характер його зростання. Якщо борода не росте, косметичними засобами з цим нічого не вдієш. За потреби проконсультуйтеся з лікарем.

Зазвичай борода середньої довжини відростає за два-три тижні, довга за два-три місяці. Для того, щоб на обличчі з'явилося добре помітне волосся, краще зовсім не голитися — скажімо, під час відпустки. Якщо до відпустки далеко, поступово відрощуйте бороду, голячи лише шию, віскі та вуса.

Використовувати спеціальний засіб для миття

Під час щоденного ранкового душу необхідно взяти за правило мити бороду. Протягом дня на ній накопичуються мікроби. Їжа, куріння, манера проводити рукою по обличчю — це залишає на ній забруднення. Важливо, щоб борода була чистою та м'якою. Насамперед, постарайтеся знайти спеціальний засіб. Сьогодні бородачі у тренді, тож є з чого вибирати.

Застосовувати пілінг

Як додатковий догляд важливо робити пілінг (відлущення) обличчя хоча б раз на тиждень. Для цього підійдуть засоби для чищення з абразивними частинками, що розгладжують поверхню шкіри, — скраби. Чоловіки часто нехтують цією процедурою, але такий щотижневий догляд має незаперечні переваги:

  • відлущування інтенсивно очищає шкіру, видаляючи забруднення;
  • якщо нанести скраб на бороду, то він очистить шкіру від відмерлих клітин, які накопичуються навіть під бородою (постарайтеся ретельно змити засіб);
  • на виголених ділянках обличчя пілінг можна вважати профілактикою врослих волосків.

Наносити зволожуючий догляд після вмивання

Лезо бритви, триммер, холод чи сонце послаблюють шкіру і можуть викликати дискомфорт і сухість. Більше того, дія жорсткої води часто призводить до відчуття стягнутості. Тому щоденне зволоження шкіри необхідне.

Бажано це робити, коли шкіра чиста і волога, наприклад, після душу або гоління.

Якщо у вас коротка борідка або триденна щетина використовуйте бальзам або зволожуючий крем для обличчя. Але не забувайте ретельно масажувати шкіру, щоб крем увібрався і не залишився на волосинках.

Використовувати олію для бороди

Якщо у вас густа довга борода, віддайте перевагу маслу, яке потрібно втирати у шкіру під бородою. Для безволосих ділянок (чола, вилиць, носа і особливо шиї, яка найбільше страждає при голінні) можна використовувати крем.

Як надати гарну форму бороді в домашніх умовах

Красива борода завжди симетрична. Визначтеся, яка форма вам більше до душі, і зачекайте на необхідний час, поки борода виросте. Чутки про те, що чим частіше ти голишся, тим швидше і густіше росте волосся, — лише один із міфів.

Нагадаємо, що для коротенької бороди (ідеальної для тих, у кого на роботі строгий дрес-код), двох-трьох тижнів цілком достатньо. Якщо йдеться про солідну бороду, то період очікування складе близько трьох місяців.

Тільки через два-три тижні можна коригувати бороду: прибрати зайве, підрізати кінчики і надати бажану форму.

Вибір форми

Надати форму бороді не так просто, як здається. Початківцям ми рекомендуємо звернутися до барбера. Крім уміння майстра, значення має і форма обличчя.

  • Квадратне обличчя – вибирайте бороду плавних ліній, що пом'якшує риси. Ідеальний варіант – коротка борідка.
  • Кругле обличчя – у формі бороди мають домінувати прямі лінії. Уникайте пишної рослинності, особливо на щоках.
  • Овальне обличчя – краще залишити об'єм на щоках. Довгі бороди, а також еспаньйолки – не ваш варіант. Більше підійде маленька акуратна борода.

Корекція та підрізання бороди

Надання форми бороді включає стрижку і гоління. Найважливіше це уникнути гоління по прямій лінії на початку шиї, оскільки це може створити ілюзію подвійного підборіддя . Щоб такого ефекту не було, необхідно голити шию формою перевернутої арки.

При довгій і густій ​​бороді необхідно надати форму бакенбардам та області підборіддя. Тоді борода буде монолітною, без прогалин у зоні вух та нижньої щелепи.

Акценти на краях

Ще раз повторимося: гарна борода завжди симетрична, тому необхідно вживати заходів, якщо це не так. Для цього:

  • постарайтеся підрівняти бороду, за необхідності змінюючи насадку тримера на різних ділянках;
  • спробуйте інший стиль бороди;
  • пограйте з контурами, перетворивши невдалу пряму лінію на закруглену;
  • підстрижіть бороду максимально коротко або зброї зовсім, через кілька днів вона відросте і ви зможете знову експериментувати.

Укладання

Що стосується укладання бороди, важливо запастися гребінцем з широкими зубами, щоб розплутувати можливі вузлики та переплетення. Стане в нагоді і спеціальна щітка (з натуральною або бамбуковою щетиною), щоб по максимуму розправляти волоски і рівномірно розподіляти по бороді спеціальну олію.

Що робити, якщо борода не росте

На все потрібен час. А щоб відростити бороду багато часу. Але буває, що борода зовсім не зростає. Давайте розбиратися у можливих причинах.

Причини поганого зростання

Причин поганого зростання бороди одразу кілька. Ми перерахуємо основні.

Проблеми зі здоров'ям

Іноді борода росте повільно через порушення у роботі ендокринної системи. У цьому випадку є сенс здатися ендокринологу. Авітаміноз, онкологічні захворювання також можуть перешкоджати відростанню бороди.

Спосіб життя

Можна було б припустити, що алкоголь, нікотин, жирна та гостра їжа теж відбиваються на швидкості зростання бороди, але науково це не підтверджено.

Мабуть, ось основна причина поганого зростання бороди. Якщо у вашій родині не було бородачею, то навряд чи ви можете розраховувати на багату рослинність на обличчі.

Чи можна вплинути на зростання бороди?

Розуміємо чоловіків, котрі до останнього не втрачають надії на відрощування бороди. Таким стійким людям можна порадити таке.

  • Вітаміни. Постарайтеся, щоб у щоденному раціоні була достатня кількість вітамінів та мінералів. Для цього не обов'язково пити БАДи. Візьміть за правило з'їдати по п'ять порцій сезонних овочів та фруктів щодня.
  • Живлення. Чи не вітамінами єдиними. Намагайтеся дотримуватися принципів ЗОЖ, їжте якнайменше швидких вуглеводів і більше білкової їжі, не забувайте пити чисту воду.
  • Спорт. Він впливає на синтез чоловічого гормону тестостерону, який може стимулювати ріст волосся на обличчі та тілі. Багаторазово підтверджено.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие

Читайте також

Секс та шкіра

Секс та шкіра