Як вибрати вітаміни для волосся

Як вибрати вітаміни для волосся

Ломкість, крихкість, випадання - сигнали про те, що локонам потрібне посилене харчування. Розповідаємо, що їсти і пити, щоб повернути пасмам силу та блиск, і на які вітаміни для волосся звернути увагу.

Навіщо волоссю потрібні вітаміни

Вони необхідні, щоб волосся було красивим і здоровим, а наш організм виділяє шевелюрі вітаміни і мінерали за залишковим принципом. Залишиться що-небудь після задоволення потреб серця чи легень добре. Не залишиться — що ж, до наступного разу: волосся у життєво важливих процесах не бере участі, потерпить.

Не дивно, що голодує волосся часто. І це позначається на їхньому стані: при такому забезпеченні вони виглядають бляклими, мляві, ламаються і січуться, шкіра голови стає сухою, виникає почуття дискомфорту. Щоб виправити ситуацію, необхідно збалансоване, різноманітне харчування, насичене вітамінами та мінералами для зміцнення волосся. Якщо поживних речовин бракує, добре обговорити з лікарем прийом вітамінних комплексів. «Основні вітаміни для шкіри, волосся та нігтів відносяться до груп B та D. Перші беруть участь у синтезі білків, у тому числі кератину, структурного білка волосся. За його дефіциту вони починають випадати. А вітамін D, крім іншого, бере участь у метаболізмі естрогену — головного стимулятора та активатора росту волосся у жінок».

Наскільки косметика з вітамінами у складі ефективна

Звичайно, щоб впоратися з нестачею вітамінів, потрібно приймати їх усередину (їсти чи пити). Вибирати відповідний комплекс краще разом із лікарем. Але косметика з вітамінами, у тому числі шампуні, бальзами, маски та засоби в ампулах, стане для локонів чудовою підмогою:

  • допоможе зміцнити волосся від самого коріння;
  • зробить волосся більш гладким, міцним і еластичним;
  • змусить їх блищати.

Які вітаміни та мікроелементи потрібні для росту волосся

Білок, вітаміни (А, С, D, Е, групи В) та мінерали (залізо, цинк, магній, кальцій, фосфор, селен та ін) – ось, мабуть, основне меню для волосся. Ці речовини найчастіше входять до вітамінних комплексів для волосся — іноді в них вводять також йод, калій. А ось жири не такі важливі для краси зачіски, але якщо повністю виключити їх з раціону, жиророзчинні вітаміни A, E, D не засвоюватимуться.

Найбільшу шкоду шевелюрі наносять дієти з обмеженням м'яса, адже стрижень волосся майже на 90% складається з білків-кератинів. Проблеми можуть початися, навіть якщо замість м'яса їсти рибу і морепродукти: в останніх не вистачає потрібного волосся амінокислот. Якщо ви з якихось причин не їсте тваринний білок, краще порадитись із лікарем та приймати необхідні амінокислоти у вигляді харчових добавок.

Вітамін А

Цей вітамін абсолютно необхідний для росту волосся: він сприяє зміцненню та здоровому розвитку волосяних цибулин. Крім того, вітамін А впливає на синтез колагену та підвищує еластичність не тільки шкіри, а й локонів. Харчові джерела вітаміну - печиво яловича, морква, абрикоси, зелень, капуста.

Вітаміни групи B

Запобігти ламкості та перетину волосся, позбутися лупи допоможуть вітаміни групи B. Вони беруть участь у синтезі білків (кератину і не тільки), тому, відповідаючи на запитання «Які вітаміни пити при випаданні волосся?», трихологи найчастіше вказують на групу В.

В1 (тіамін) зміцнює волосся, надає їм блиску. Його багато у свинині, субпродуктах, вівсянці, гречці, житньому хлібі. На жаль, він легко втрачається при стресі та підвищених навантаженнях на нервову систему — майте це на увазі, якщо найближчим часом чекає звітний період або іспити.

В2 (рибофлавін) забезпечує приплив крові до волосяних фолікулів і таким чином покращує живлення волосся. Міститься у молоці, яйцях, броколі, субпродуктах.

В3 (нікотинова кислота) входить до числа основних «вітамінів краси». Покращує мікроциркуляцію, сприяє пробудженню сплячих волосяних фолікулів. Також цей вітамін бере участь у синтезі колагену, керує питаннями зволоження шкіри та волосся, впливає на себорегуляцію і навіть допомагає впоратися з лупою. Міститься в житньому та цільнозерновому хлібі, гречці, квасолі, горіхах, дріжджах, яєчному жовтку, молоці, м'ясі, субпродуктах, грибах.

В5 (пантенол) стимулює синтез кератину, зміцнює волосся, посилює його блиск і сприяє зростанню. Його часто включають до комплексу вітамінів проти випадання волосся. В5 можна знайти в пивних дріжджах, зелених листових овочах, цвітній капусті, горошку, вівсянці, цільнозерновому пшеничному та житньому хлібі.

В7 (біотин) зміцнює волосся, допомагаючи запобігти його ламкості і перетину. Його часто рекомендують при випаданні волосся. Як і вітамін В3, він здатний впливати на себорегуляцію та рятувати шкіру голови від надмірної жирності. Міститься у яйцях, субпродуктах, дріжджах, бобових.

Вітамін С

Якщо волосся стало ламким, тьмяним, швидше за все, організму не вистачає вітаміну С . Його багато в ягодах, овочах і фруктах - шипшині, обліпихі, горобині, цитрусових, салаті, броколі і т.д.

Вітамін D

Які вітаміни потрібні для росту волосся? Звичайно ж, D! Через його тотальну нестачу може початися облисіння. Але це, звісно, ​​крайність. А якщо вітаміну D достатньо, шевелюра буде пишною, і волосся буде рости міцним і здоровим. Вітамін D можна отримати під час прогулянок у сонячну погоду. А найвідоміші його харчові джерела – жирна риба (лідер за вмістом вітаміну D – лосось), яйця, деякі види грибів (найбільше у шиїтакі), молоко та молочні продукти.

Вітамін Е

Його часто називають «вітаміном краси» і не дарма: як антиоксидант він гальмує всі окислювальні процеси в організмі, тим самим запобігаючи ранньому старінню органів і систем, шкіри та волосся. Вітамін Е можна отримати з будь-яких рослинних олій (авокадо, оливкової, гарбузової, горіхової, лляної і т. д. - краще, якщо вони будуть нерафіновані), горіхів, яєць.

Кератін

Це головний структурний білок волосся. Кератин надає локонам міцність, еластичність і здоровий блиск, а у складі косметичних засобів наповнює волосся вологою, робить його товщим і щільнішим.

Амінокислоти

Вони майже завжди входять до комплексів вітамінів для волосся проти випадання, тому що саме з них і будуються волосся! Наприклад, L-цистеїн необхідний для синтезу проколагену та кератину, з яких складається волосяний стрижень. Він зміцнює волосяні цибулини, має потужний антиейдж-ефект.

Короткі підсумки про вітаміни для волосся

  • Без яких вітамінів волоссю не обійтися? 
    Основні вітаміни для волосся відносяться до груп B та D. — Перші беруть участь у синтезі білків, у тому числі кератину, структурного білка волосся. При його дефіциті волосся стає слабким і починає випадати. А вітамін D, крім іншого, бере участь у метаболізмі естрогену — головного прискорювача росту волосся у жінок.
  • Чи ефективна косметика із вітамінами?
    Головна вітамінізація організму, у тому числі шкіри та волосся, йде, звичайно, зсередини. Але багато корисних для волосся вітаміни здатні благотворно впливати на волосся і зовні. Головні завсідники засобів для догляду за волоссям - вітаміни В3, В5, В6. Шампуні, маски, бальзами з вітамінами зволожують волосся, роблять його гладким, еластичним, зміцнюють і змушують блищати. А вітамінні засоби для волосся в ампулах благотворно діють на шкіру голови та зміцнюють коріння волосся.
  • Які вітаміни потрібні для росту волосся?
    Передусім вітаміни А і D: вони сприяють зміцненню та здоровому розвитку волосяних цибулин, необхідні для густоти волосся. Тому при випаданні волосся (якщо воно не пов'язане з будь-якими медичними причинами) насамперед варто звернути увагу на дієту.
  • Які вітаміни пити під час випадання волосся? 
    У цьому випадку корисними та дієвими будуть комплексні добавки (природно, їх можна приймати лише після консультації з лікарем): крім вітамінів, вони містять амінокислоти та мінерали та дають швидкий результат – перші зміни можна відчути, як правило, вже через два-три тижні. Але важливо пропити повноцінний комплекс 1-3 місяці, залежно від конкретної добавки та відповідно до рекомендації лікаря.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие