Все про праймер для обличчя

Все про праймер для обличчя

Праймер для обличчя – незамінний предмет у косметичці: він миттєво покращує зовнішній вигляд шкіри та служить фундаментом для бездоганного макіяжу. Головне - знати, як користуватися праймером (навчимо), і підібрати той, що підходить саме вам (підкажемо).

Що таке праймер для обличчя та для чого він потрібен?

Праймер для обличчя - це те ж, що й база під макіяж , тобто спеціальний засіб, який вирівнює поверхню шкіри, створюючи цим оптимальну основу для тонального крему. З праймером декоративна косметика лягає на шкіру гладко, рівномірно розподіляється і тримається довше.

Отже, давайте розберемося, що саме робить праймер.

  • Праймер перекладається як ґрунтовка. У будівництві та живописі ця суміш готує поверхню до фарбування, створюючи проміжний шар, на який фарба ляже рівномірно і згодом не потече. Перед макіяжем праймер виконує приблизно ту саму функцію з виправленням на те, що шкіра - це не полотно, а жива тканина.
  • Праймери під макіяж у більшості випадків вирівнюють шкіру, тобто згладжують пори та заповнюють нерівності.
  • Праймери наносяться після доглядового крему та перед макіяжем. Як правило, до їх складу входять полімери, що вирівнюють шкіру, які зменшують діаметр пор і візуально звужують їх.
  • Праймер - це ще один захисний бар'єр між епідермісом та навколишнім середовищем, тому деякі виробники активно використовують його в цій якості та додають у формулу сонцезахисні фільтри.
  • До складу праймера часто входять компоненти, що фіксують тональний крем.
  • Ще один бонус — завдяки праймеру тональний засіб витрачається більш економно, оскільки база під макіяж бере на себе частину функцій, що коригують.
  • А тепер з'ясуємо, які різновиди праймерів для обличчя бувають і як вибрати потрібний варіант. Найлегше це зробити на конкретних прикладах.

Види праймерів для обличчя залежно від текстури

Текстура праймера може бути гелевою, кремовою, рідкою або тягучою, на водній або силіконовій основі, з додаванням масел або без них.

Силіконовий праймер

Праймер із силіконом має легку гелеподібну текстуру, легко наноситься, наче ковзає по шкірі, заповнюючи нерівності, зморшки, ретушуючи пори. Силіконова база - найбільш універсальний варіант, який підійде і жирній, і комбінованій, і сухій шкірі, але для проблемної його краще не використовувати.

Крем-праймер

Легкий крем-праймер підійде для нормальної та сухої шкіри. Зазвичай його склад збагачений зволожуючими, а іноді і компонентами, що доглядають. Засіб згладжує нерівності, пов'язані з сухістю шкіри та лущенням.

Рідкий праймер

Найлегший представник жанру з консистенцією сироваткиесенції , лосьйону буває як на масляній, так і на водній основі, має як зволожуючий, так і матуючий ефект, при цьому стійкість макіяжу продовжує на ура. Рідкий праймер часто містить пігменти, що тонують, для легкої корекції кольору шкіри.

Олійний праймер

Йдеться про зволожуючий праймер з оліями, за рахунок яких засіб забезпечує легкий сяючий ефект, а також захищає шкіру від зневоднення, візуально згладжуючи зморшки. Підійде віковій , сухій та нормальній шкірі, а от на жирну та комбіновану (принаймні на Т-зону ) його краще не наносити.

Гелевий праймер

Прозорий гель - чи не найпоширеніша текстура праймера. Такий засіб може бути зволожуючим, матуючим, силіконовим залежно від конкретного продукту.

Види праймерів для обличчя в залежності від їх функцій

З професійної точки зору призначення будь-якого праймера - підготувати шкіру до макіяжу, створивши рівну, гладку поверхню. Але для кожного типу шкіри це завдання вирішується по-різному.

Матуючий

Бореться з проблемою надлишкового саловиділення, через яке макіяж погано тримається та потребує постійної корекції протягом дня. Має гелеподібну або повітряно-кремову текстуру, без масел, містить компоненти, що вбирають шкірне сало, наприклад, мінерали.

Зволожуючий

Праймер на водній або водно-масляній основі з обов'язковим включенням гідратантів (наприклад, гліцерину, гіалуронової кислоти) має виражені властивості догляду за рахунок зволожуючого ефекту.

Тональний

Зміст кольорових пігментів надає праймеру додаткову властивість - не тільки вирівнювати рельєф шкіри, але і трохи коригувати відтінок: нівелювати пігментацію, тьмяність або приглушувати почервоніння.

Кольорові праймери за своїми властивостями і цілями нагадують СС-креми - так само вирівнюють тон шкіри за допомогою кольорових пігментів. Тільки праймери ще й дбають про стійкість макіяжу.

Зі світловідбиваючими частинками

Деякі праймери включаються частинки, які розсіюють світло і допомагають таким чином візуально приховати недоліки шкіри.

З блиском

Під блиском мається на увазі сяйво, яке забезпечують праймери з вираженим зволожуючим ефектом.

Як вибрати праймер під макіяж?

Головний критерій у пошуку підходящої бази для макіяжу – тип шкіри. Нижче ми підкажемо, як вибрати праймер для обличчя та на які моменти слід звертати увагу, щоб не помилитись.

Для жирної шкіри

Праймер для жирної шкіри повинен в першу чергу зменшувати видимість пір і не провокувати їх закупорку, а також вбирати себум на поверхні шкіри.

Для сухої шкіри

Праймери з желеподібною або кремовою текстурою на водній основі з додаванням поживних олій та позначкою «зволожуючий» — відмінний вибір для сухої шкіри.

Для комбінованої шкіри

Комбінованій шкірі підійдуть або праймери, рекомендовані жирної шкіри (див. вище), або універсальні основи з легкою текстурою.

Для вікової шкіри

Вікова шкіра - це, звичайно, не тип, але ми винесли її в окрему категорію, тому що зріла шкіра вимагає особливого догляду та підходу до макіяжу.

Як користуватися кольоровими праймерами для макіяжу: правила нанесення

Мабуть, тепер ви знаєте про базу для макіяжу все і без труднощів зможете пояснити б'ютіголіку-початківцю, що таке праймер, для чого він потрібен і як працює. Залишилося лише з'ясувати, як використовувати праймер залежно від кольору. Адже ми з'ясували, що бази під макіяж можуть бути не лише прозорими, білими та тілесними, а й кольоровими.

У функції таких праймерів входить корекція недоліків, пов'язаних із кольором шкіри. Підібрати правильний відтінок не складе труднощів, якщо запам'ятати таке:

  • безбарвний (прозорий) - вирівнює рельєф шкіри без корекції кольору;
  • зелений - відмінно нейтралізує червоні відтінки, тобто підійде шкірі, схильні до почервоніння, наприклад, чутливої, тонкої, з видимою капілярною сіткою;
  • рожевий - коригує тьмяний, сірий колір обличчя;
  • білий - підсвічує затемнення та провали, наприклад, запалі щоки, носогубні складки;
  • жовтий – використовується для нейтралізації синяви, зокрема, під очима;
  • блакитний, синій, лавандовий, фіолетовий - гарні для корекції жовтого відтінку шкіри;
  • бежевий - вирівнює бліду шкіру з блакитним підтоном.

Тепер розповімо, як наносити будь-який праймер, незалежно від його індивідуальних властивостей та ефектів:

  1. скористайтесь зволожуючим кремом;
  2. розподіліть невелику кількість праймера від центру обличчя до периферії пальцями, спонжем, пензлем або б'юті-блендером ;
  3. зачекайте, поки праймер повністю вбереться (це може зайняти від кількох секунд до кількох хвилин, залежно від конкретного засобу);
  4. нанесіть тональний крем чи пудру.

А ви достеменно знаєте, який тональний засіб вам підходить?

Чи можна замінити праймер для обличчя?

За великим рахунком, ні. В якості більш менш гідної альтернативи може виступити тільки ВВ- або СС-крем.

Що їх ріднить із праймером:

  • легка текстура;
  • доглядають властивості (матування, зволоження);
  • тонування (у BB-крему);
  • корекція кольору (у СС-крему).

Ще кілька порад:

  • Якщо використовуєте крем BB замість праймера, наносите його дуже тонким шаром.
  • Якщо у вас немає праймера, можна підготувати шкіру до макіяжу, наголосивши на зволоженні.
  • Щоб вирівняти шкіру перед макіяжем, нанесіть на ще вологе після тоніка обличчя сироватку з гіалуроновою кислотою , запечатайте її зволожуючим кремом, дочекайтеся, поки він убереться і приступайте до макіяжу.
  • Якщо в праймері є сяючі частинки і силікону немає, змішайте його з тональним кремом - для ефекту внутрішнього світіння.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие