Гідрофільне масло

Гідрофільне масло

Чи не наважуєтеся змінити звичний засіб для вмивання на гідрофільне масло? Постараємося аргументовано розвіяти ваші сумніви та допоможемо вибрати масло для очищення, яке підійде саме вам.

Що таке гідрофільна олія для вмивання

«Гідрофільна олія» - це маркетингова назва косметичних очищувальних олій, продуктів нового покоління, що мають одну визначальну властивість: перетворюватися на емульсію при додаванні води і потім безслідно змиватися зі шкіри.

Принадність такого продукту полягає в його універсальності - можна одночасно видалити макіяж, і вмитися.

«Гідрофільна олія» була створена 50 років тому візажистом Шу Уемурою для моделей, яким доводилося кілька разів на день видаляти складний багатошаровий макіяж, що негативно відбивалося на стані шкіри. Її потрібно було довго зволожувати та заспокоювати, перш ніж нанести нову порцію макіяжу.

Довелося винайти парадоксальний продукт: масло, яке, як і йому належить, швидко, без тертя і зусиль розчиняє всі жировмісні забруднення (макіяж, себум), а потім так само легко змивається водою.

Принцип дії

Як відомо, олія – гідрофобна субстанція, тобто з водою не змішується. Однак виробники косметики знайшли спосіб подружити ці дві речовини, створивши масляну формулу, яка при контакті з H2O перетворюється на емульсію, а потім без проблем змивається водою.

Особливості складу

Гідрофільна олія завжди складається з двох основних компонентів:

  • масла - зазвичай це суміш олій, іноді з додаванням ліпідних компонентів (вітамін Е, сквалан, жирні кислоти), які розчиняють та абсорбують забруднення;
  • емульгатора, що грає роль сполучного компонента між молекулами олії та води, саме тому засіб так легко змивається зі шкіри.

Склад може бути збагачений різними ефірними маслами, рослинними екстрактами, ензимами, вітамінами.

Переваги гідрофільних олій

Будь-яке масло має здатність розчиняти жиророзчинні забруднення та себум. До речі, завдяки цій особливості рослинні олії, зокрема оливкова, використовувалися для очищення шкіри ще за давніх часів.

Однак у чистих рослинних олій, включаючи найбільш якісні, першого холодного віджиму, є ряд істотних недоліків:

  • важка текстура, яка далеко не ідеально розподіляється по обличчю;
  • високі показники жирності - великий вміст тригліцеридів може не сподобатися жирній шкірі та спровокувати закупорку пір;
  • жирна плівка, яку вони залишають після змивання, - це не обіцяє нічого хорошого шкірі, схильній до висипів.

Цих недоліків гідрофільні олії позбавлені. А ось переваг у них маса:

  • легка текстура, що вільно наноситься на шкіру;
  • швидко захоплюють і розчиняють макіяж, навіть водостійкий, без тертя та ризику травмувати шкіру;
  • за його допомогою можна зробити масаж;
  • зазвичай має приємний аромат;
  • без залишку змивається водою;
  • пом'якшує шкіру та запобігає відчуттю сухості після вмивання;
  • підходить усім.

Як вибрати гідрофільне масло для обличчя

Щоб знайти «правильне» масло для очищення, не потрібно бути суперекспертом, так як у категорії сучасних очищувальних масел з'являються все нові засоби для шкіри різного типу і стану, включаючи жирну, комбіновану, тьмяну, суху і старіє. Читайте інформацію на етикетці і не помилитеся з вибором.

Для жирної та комбінованої шкіри

До складу таких олій вводяться додаткові інгредієнти, в основному екстракти рослин, що мають легку дію, що відлущує, ензими. Масла для шкіри, схильні до жирності, мають більш легку текстуру і нерідко освіжаючий ефект.

Для нормальної шкіри

Для безпроблемної шкіри підійде будь-яка очищувальна олія. Залишається лише вибрати аромат та виробника.

Для сухої шкіри

Перший претендент на очищення за допомогою косметичного масла - суха шкіра , для якої важко знайти засіб для вмивання, що не провокує сухість і стягнутість. Вибирайте універсальні класичні олії, а також засоби з позначками «антивікова» та «антиоксидантна».

Для чутливої ​​шкіри

Індивідуальна реакція непередбачувана. Мастила вважаються м'яким засобом догляду, проте радимо уважно і усвідомлено підходити до вибору засобу — особливо при чутливій шкірі — і тестувати продукт на руці, перш ніж наносити на обличчя.

Для проблемної шкіри

Вибирайте масло для жирної та комбінованої шкіри. Якщо вам здасться, що після змивання масла шкіра все ще недостатньо чиста і залишається відчуття плівки на обличчі - скористайтеся тоніком для проблемної шкіри , який довершить очищення, а заразом попередить сальний блиск.

Як правильно користуватися гідрофільною олією для зняття макіяжу

Користуватися очищувальною олією дуже легко, але є кілька нюансів:

  1. наносите масло руками і лише на суху шкіру;
  2. ретельно розподіляйте засіб по всій особі круговими рухами від центру до периферії;
  3. потім злегка змоченими водою пальцями тими ж круговими рухами знову помасажуйте обличчя, щоб перетворити олію на емульсію;
  4. змивайте великою кількістю води.

Чи може гідрофільна олія замінити інші засоби для чищення?

На сьогоднішній день випускається така різноманітність очищувальних масел з додатковим функціоналом, що наша відповідь буде швидше ствердною: очищувальна олія може стати вашим єдиним і улюбленим засобом для демакіяжу та вмивання.

Розглянемо можливих суперників.

  • Міцелярна вода - так, масло, як і міцели, чудово справляється із забрудненнями, включаючи жировмісні (себум, декоративна косметика).
  • Молочко для зняття макіяжу - так, масло може його замінити, якщо йдеться виключно про демакіяж (обличчя, губи, очі), проте, якщо ви віддаєте перевагу безводному очищенню, гідрофільна олія вам не підійде, тому що її потрібно змити.
  • Гелі і пінки - так, якщо, ви любите вмиватися пінками , ви можете переключитися на гідрофільне масло, бувають піняться формули і вони є в нашому огляді.
  • Скраби - в деякі масла включені компоненти, що відлущують, в основному ензими, що забезпечують дуже легку ексфоліацію. Але на більш інтенсивне відлущування (яке досягається за допомогою скрабують частинок) очищувальне масло не здатне. Тобто гідрофільною олією скрабу не заміниш.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие