Автор:Катерина Паламарчук
Гістероскопія – це сучасний метод лікування та діагностики захворювань у порожнині матки, який використовується в гінекології для обстеження та лікування різних патологій. Цей малотравматичний підхід дозволяє лікарям не лише точно виявляти проблеми, але й водночас проводити необхідне лікування без потреби в масштабних хірургічних втручаннях. Гістероскопія в Києві особливо популярна завдяки високому рівню медичних послуг та професіоналізму місцевих лікарів.
У Медичному центрі Лелека, який є одним з провідних закладів столиці, процедура гістероскопії проводиться з використанням сучасного обладнання та за участю досвідчених фахівців. Завдяки цьому пацієнтки можуть бути впевнені у високій якості медичних послуг та отримати найкращі результати лікування в комфортних умовах.
Види гістероскопії
Розрізняють діагностичну, контрольну та хірургічну гістероскопію.
Діагностична гістероскопія проводиться гістероскопом - спеціальним апаратом, з оптоволокном. Одну частину гістероскопа вводять у порожнину матки через піхву та цервікальний канал, інша залишається в руках лікаря. Апарат виводить зображення з порожнини на екран і гінеколог може уважно розглянути цервікальний канал і порожнину матки зсередини, включаючи гирла маткових труб, і виявити наявність патологічних змін, наприклад, поліпів.
Існують різні оптичні системи, вбудовані у гістероскоп. Деякі з них дозволяють збільшити зображення ендометрію із порожнини матки у 20 разів. Так лікар може вловити найменші зміни у тканинах ендометрію та слизової цервікального каналу. Окремі системи дозволяють збільшити зображення у сотню разів і навіть розглянути клітини епітелію. Це важливо при діагностиці новоутворень у порожнині матки, якщо є підозра на ракове переродження клітин ендометрію.
Хірургічний гістероскоп має вбудоване хірургічне обладнання на додаток до оптичного. Під контролем оптики гінеколог видаляє дефекти на стінках матки, на входах до її придатків. Візуальний контроль порожнини дозволяє мінімізувати хірургічне втручання та максимально дбайливо видалити дефекти. В результаті загоєння тканин ендометрію проходить швидше.
Гістероскопія має незаперечні переваги перед аналоговими методами діагностики та лікування:
- не вимагає значного розширення цервікального каналу (каналу, що з'єднує піхву з порожниною матки), тому немає ризику розриву шийки матки під час обстеження чи лікування;
- ймовірність пошкодження слизової оболонки стінок матки вкрай низька, оскільки всі хірургічні маніпуляції проходять під зоровим контролем;
- Болі відчуття під час діагностики практично відсутні, жінки можуть відчувати деякий дискомфорт під час розширення цервікального каналу, але не біль.
Коли проводиться гістероскопія
Гістероскопія один із найчастіше використовуваних інструментальних методів гінекологічної діагностики.
Діагностичну гістероскопію рекомендується проводити у першій половині циклу, коли менструальна кровотеча закінчилася. Найкращий час – п'ятий-шостий день жіночого циклу. У цей час товщина шару ендометрію мінімальна, і лікар має можливість якнайкраще обстежити порожнину матки. Якщо потрібно термінове обстеження порожнини матки, його проводять у будь-який день незалежно від менструального циклу.
Діагностична гістероскопія проводиться, коли є підозра на такі захворювання:
- міома матки ;
- ендометріоз (розростання ендометрію);
- поліпи в матці ;
- безпліддя ;
- спайки в порожнині матки
- вагітність, що завмерла, на малих термінах.
Симптомами цих захворювань може стати рясна менструальна або міжменструальна кровотеча, кров'янисті виділення неясного походження, біль у нижній частині живота та попереку, неможливість зачати або виносити дитину, болючі відчуття або дискомфорт при статевому акті.
Гістероскопія також рекомендується після проведення хірургічного або медикаментозного аборту або при мимовільному перериванні вагітності для виявлення залишків оболонок плода в порожнині матки. Вона показана і тоді, коли жінка страждає на рясні та хворобливі менструації за відсутності інших видимих симптомів.
Контрольна гістероскопія застосовується для оцінки стану порожнини матки після лікування. Наприклад, після серйозного гормонального лікування гістероскопія допомагає оцінити зміни ендометрію.
До хірургічної гістероскопії лікарі вдаються до лікування різних патологій порожнини матки, наприклад, внутрішньоматкових поліпів. Вона допомагає видалити новоутворення і шар ендометрію, що розрісся, і при цьому мінімально травмувати орган.
Підготовка до гістероскопії
Підготовка до гістероскопії починається під час обстеження у гінеколога. Пацієнтку обстежують за допомогою гінекологічного дзеркала, беруть мазок із піхви для бактеріологічного посіву. У деяких випадках може знадобитися мазок із цервікального каналу. Це необхідно виявлення інфекції.
Перед гістероскопією пацієнтка проходить низку лабораторних досліджень. Аналізи лікар призначає, вислухавши скарги жінки та попередньо намітивши можливі діагнози.
Лікар може призначити УЗД матки та придатків. УЗД допоможе оцінити товщину слизової оболонки, виявити епітелій або запалення, що розрісся, знайти новоутворення або плід при вагітності. Гістероскопія допоможе уточнити діагноз, поставлений після УЗД.
Безпосередньо перед процедурою рекомендується випорожнити кишечник та сечовий міхур.
Якщо призначено хірургічну гістероскопію під загальним наркозом, за 6 годин до процедури не можна їсти, за 4 години - пити. Це загальні вимоги до операцій, що проводяться під загальною анестезією.
Перед хірургічним втручанням пацієнтка має поспілкуватися з лікарем-анестезіологом, розповісти про наявні алергії на медикаменти. Анестезіолог підбере препарат та розрахує дозу. Потрібна також консультація кардіолога та терапевта: вони оцінять загальний стан жінки та ризики від наркозу та процедури.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие