Лазерний пілінг

Лазерний пілінг

Лазерний пілінг обіцяє стерти з обличчя чи не всі недоліки. Чи справді він здатний на такі ефекти, чи це лише рекламні обіцянки? Давайте розберемося.

Що таке лазерний пілінг шкіри обличчя

Лазерний пілінг - апаратна методика, яка полягає в контрольованому пошкодженні епідермісу за допомогою лазерної енергії. Мета – запустити процес оновлення шкіри. Лазерний пілінг, лазерне шліфування, лазерна дермабразія - це та сама процедура, що передбачає випаровування шарів шкіри під термічним впливом лазерного променя.

Зазвичай, коли говорять про лазерний пілінг мають на увазі поверхневу дію. Головне, що потрібно розуміти: лазерне оновлення шкіри - це серйозна і ефективна процедура, здатна перетворити шкіру і позбавити її недоліків і вад, з якими навряд чи впораються інші косметологічні методи. А глибина впливу підбирається індивідуально залежно від масштабу проблеми та її локалізації.

Плюси і мінуси

Головні та незаперечний плюс лазерного впливу - його широкі (а точніше глибокі) можливості. Після процедури шкіра отримує сигнал до активного відновлення - поділу клітин як на поверхневому рівні, так і на дермальному. Оновлення всіх шарів епідермісу, а також активна стимуляція синтезу колагену , еластину та визначає вражаючі результати. Особливо, коли йдеться про деформацію рельєфу шкіри — втягнуті рубчики постакне, шрами, множинні зморшки.

Однак процедура має і мінуси. Її важко назвати комфортною, вона потребує анестезії та реабілітації, тривалість якої залежить від типу лазера та глибини впливу. Все ж таки не варто забувати, що йдеться про термічний опік, після якого шкірі потрібно прийти до тями.

Забігаючи вперед, скажімо, що з'явилися лазерні технології, при яких тривалої реабілітації не потрібно, а результат так само вражає.

Показання та протипоказання

Лазерний пілінг варто розглядати всерйоз насамперед при проблемах глибокого залягання:

  • постакне (рубці та застійні плями);
  • шрами;
  • розтяжки на тілі ;
  • зморшкуватість та в'ялість шкіри обличчя;
  • провисання та тонкість шкіри повік.

Також процедура дуже ефективна при:

  • нерівному рельєфі шкіри;
  • пігментних плям;
  • розширених порах ;
  • втрати тонусу та сяйва;
  • гіперкератоз;
  • міліумах.

До протипоказань (крім стандартних, пов'язаних із проблемами зі здоров'ям) можна віднести акне на стадії загострення з множинними запальними елементами.

Ефект від процедури

Повне перетворення шкіри, яке виявляється у гладкості, пружності, сяйві - це як мінімум. Серед головних позитивних ефектів:

  • зменшення глибини рубців;
  • вирівнювання рельєфу та тону шкіри;
  • зменшення виразності зморшок або повне їхнє зникнення;
  • звуження пір;
  • видалення чи зменшення пігментних плям;
  • підвищення пружності, еластичності та зволоженості, тобто омолодження шкіри.

Види пілінгу лазером

З недавніх пір в меню клінік з'явилися такі послуги, як пілінги «холодним» та «гарячим» лазером. Обмовимося відразу, що всі види лазерів, спрямованих на оновлення шкіри мають термічну дію, тобто нагрівають шкіру до високих температур - в цьому полягає принцип їхньої роботи.

Втім, «холодні лазери» ( що не мають термічного ефекту ) дійсно існують, але вони використовуються в терапевтичних цілях і для безін'єкційної мезотерапії.

Отже, розберемося у різновидах лазера.

  • Холодний - таку назву привласнили поверхневому лазерному пілінгу, який не передбачає ні прогрівання глибоких шарів епідермісу, ні впливу на дермальний шар. Результат: вирівнювання тону та рельєфу шкіри, сяйво та гладкість – все, що ми можемо спостерігати після курсу поверхневого пілінгу.
  • Гарячий — більш глибокий вплив і більш виражений результат. Ефект можна порівняти з серединним кислотним пілінгом.
  • Фракційний - суть методики полягає в тому, що шкіра ушкоджується не суцільним полотном, а з мікропроміжками, що забезпечує хорошу переносимість процедури та легку реабілітацію без шкоди для результату. Фракційним способом можна провести і холодний пілінг, і гарячий, тобто впливати на різних рівнях.
  • Карбоновий - новий різновид пілінгу із застосуванням маски, яка активується лазером. Процедура спрямована на глибоке очищення шкіри та поверхневий пілінг.

Підготовка до процедури

Усі інструкції надасть лікар під час консультації. Коротко перед процедурою виключені:

  • солярій та сонячні ванни;
  • процедури із застосуванням кислот та дермабразію.

Зазвичай за кілька днів до пілінгу пропонується пропити недорогі противірусні препарати, щоб запобігти появі герпесу, який, якщо він є в анамнезі, може виявитися на тлі лазерного впливу.

Особливості холодного лазерного пілінгу

Як ми вже з'ясували, це поверхневе шліфування шкіри, що стосується лише верхніх шарів епідермісу. Ефект можна порівняти з кислотним пілінгом: вирівнюється рельєф шкіри та її колір, з'являється ефект сяйва, властивий молодій шкірі. Як і будь-який лазерний пілінг, процедура вимагає анестезії за допомогою крему. Шкіра повністю відлущується за 2-3 дні. Набряклість мінімальна.

Як проходить гарячий лазерний пілінг

Так як вплив більш глибокий, то і відчуття більш виражені. Важливо, який лазер використовується — фракційний чи стандартний. У другому випадку шкіра ушкоджується повністю, лазерний промінь здійснює кілька проходів, випаровуючи епідерміс шар за шаром, прогріваючи також дермальний шар, стимулюючи утворення білкових структур. Процедура болючіша, і реабілітація не найпростіша, набряк тримається кілька днів. На обличчі утворюються кірки, на відходження яких знадобиться в середньому 7-9 днів. Результат – всі позитивні ефекти, пов'язані з вирівнюванням шкірного рельєфу, а також ліфтинг за рахунок скорочення шкіри.

Особливості фракційного лазерного пілінгу

Його ще називають лазерним фототермолізом, і він має колосальну перевагу перед традиційними лазерними системами. Принцип дії фракційних лазерів полягає в точковому впливі: лазерний потік, розділений на безліч тоненьких променів, впливає на шкіру від епідермісу до глибоких шарів. Але через те, що тканини пошкоджуються частково та дозовано, а також між травмованими ділянками зберігається незаймана поверхня, процес загоєння протікає легко та швидко. Та й сама процедура не викликає хворобливих відчуттів.

За чотири-п'ять днів зійдуть мікрокірочки, а вже за тиждень будуть очевидні результати. Для повного оновлення шкіри рекомендується курс з 3-4 процедур, але пацієнти бувають задоволені результатом після першого сеансу (після кількох днів реабілітації, зрозуміло).

Як роблять карбоновий лазерний пілінг

Це нова процедура, безболісна та ефективна, спрямована на глибоке очищення шкіри. Не дарма її називають карбоновою чисткою. Вона показана при вугровому висипі та підвищеній сальності шкіри. Спочатку на обличчя наноситься маска з діоксидом вуглецю, а після її висихання шкіру обробляють лазером.

Догляд за шкірою після процедури

Догляд залежить від того, який лазер застосовувався – фракційний чи традиційний, а також від глибини ушкодження.

При глибокому пілінг традиційним лазером шкіру потрібно обробляти протизапальною маззю протягом тижня. Перші три дні заборонено вмиватися. Головне правило - не намагатися самостійно видалити кірки. І захищатись від сонця протягом місяця після процедури.

При фракційному пілінг реабілітація проходить в рази легше. Через 1-2 дні повністю спадає набряклість, обличчя стягує не сильно, шкіра починає відлущуватися на 3-4 день - м'яко, без скоринок. Для догляду рекомендуються легкі зволожуючі креми із домашнього асортименту. Захист від сонця також обов'язковий.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие