Целюліт розбираємось що це

Целюліт розбираємось що це

Сезон коротких спідниць та купальників змушує нас бути більш вимогливими до себе. У цій статті у центрі уваги бич сучасних жінок — целюліт. Розповідаємо про причини його появи та найефективніші способи корекції.

Що таке целюліт?

Термін "целюліт" був вперше введений у 1920-і роки для опису естетичної зміни поверхні шкіри. У сучасній косметології це одна з скарг, що найчастіше зустрічаються у жінок. Целюліт (cellulitis) - не захворювання, до списку Міжнародної класифікації хвороб він не внесений, а отже, правильніше було б вважати його фізіологічною особливістю. Косметологи під целюлітом мають на увазі не запальне явище, а своєрідну дольчасту будову підшкірної жирової клітковини, нерівномірне відкладення підшкірного жиру, яке проявляється зовні як нерівність шкіри.

Причому ця особливість дуже поширена: сьогодні з целюлітом знайомі, за різними даними, від 80 до 90% жінок, у яких серед багатьох причин цього явища відзначається порушення венозної та лімфатичної мікроциркуляції в підшкірному жировому шарі. Не дивно, що більшість їх постійно шукає способи, як позбутися целюліту.

Справді, виглядає целюліт не дуже: шкіра на ногах, животі, сідницях, а іноді на руках здається набряклим і пухким, з горбками та ямками, що зовні нагадує апельсинову кірку. Така картина засмучує, але ми радимо не опускати руки, а взяти ситуацію під контроль. Дещо ми цілком можемо змінити.

І, до речі, не все, що здається помаранчевою кіркою, насправді нею є. Наприклад, лікар-косметолог із Італії Крістіна Фагацці у книзі «Целюліт. Неприкрита правда» передбачає: «Можливо, вся справа в зайвому жирі на стегнах (так званому галіфі), в'ялій шкірі (до цього часто схильні жінки в період менопаузи через уповільнення вироблення колагену) або в нестачі раціону білка, що веде до втрати пружності».

Висновок один: тіло вимагає осоого походу до харчування, а також регулярного та продуманого догляду, що включає особливу косметику. За допомогою нашого тесту можна визначити, які засоби підходять для цього найбільше.

Причини целюліту

Що таке целюліт у жінок, ми з'ясували. Саме час дізнатися, чому він з'являється. Причин кілька. І деякі певною мірою залежать від нас, а це означає, що з ними можна впоратися.

До головних, і вони, на жаль, не в нашій владі, можна зарахувати, мабуть, лише дві.

  • Будова підшкірно-жирової клітковини, властива виключно жінкам (у чоловіків вона інша). Вчені припускають, що поява целюлітних горбків на шкірі пов'язана зі збільшенням у розмірах жирових клітин через вплив жіночих статевих гормонів. І, до речі, целюліт може бути навіть у худих дівчат.
  • Спадковість. Але тільки не згадуйте, чи мав бабусю целюліт. Справа не в його наявності чи відсутності. Краще дізнайтесь про проблеми з судинами. Справа в тому, що целюліт здебільшого виникає через порушення кровообігу, через що значною мірою сповільнюється відтік лімфи.

Другі причини набагато простіше за своєю природою, і на них можна вплинути. Судіть самі.

  • Сидячий образ життя. У цьому випадку неминуче спостерігається уповільнення мікроциркуляції, що значно підвищує шанси застою рідини. Один із способів прибрати целюліт або знизити ризик його появи більше рухатися. І якщо вже доводиться довго сидіти за комп'ютером, робити обов'язкові 15-хвилинні перерви для невеликої фізичної активності.
  • Постава. На жаль, звичка сутулитися – прямий шлях до уповільнення крово- та лімфотоку. Стежте за спиною!
  • Куріння, алкоголь, любов до солодкого газування - все це одна з багатьох причин погіршення роботи судин та кровообігу.
  • Прийом протизаплідних та гормональних препаратів. Якщо вам здається, що проблема полягає в цьому, можливо, є сенс поговорити з гінекологом та ендокринологом та знайти більш комфортний варіант.
  • Порушення режиму харчування. Спробуйте хоча б тиждень записувати, що саме ви їсте, у скільки, скільки разів і скільки. Чи не харчуєтесь ви на бігу? Чи достатньо води п'єте? Часто затримка рідини в організмі пов'язана саме з огріхами в харчуванні та недостатнім споживанням рідини.
  • Стрес. На жаль, цьому ворогові схильні ми всі без винятку. Але, на жаль, не всі знають, як з ним упоратися без шкоди для здоров'я та постаті. Він також призводить до спазму судин та інших небажаних явищ.

Отже, про причини сказано якщо не все, то багато чого. Цього цілком достатньо, щоб зрозуміти, як боротися з целюлітом і зараз почати діяти, змінивши по можливості образ і ритм життя.

Стадії целюліту

Як ми вже з'ясували, целюліт прийнято називати набряклу, пухку шкіру на деяких частинах тіла. Але лікарі схильні думати, що процес розвивається не відразу і тому виділяють кілька стадій целюліту.

Стадія 1

Перша стадія представляється лише як невеликий набряк і припухлість у проблемних зонах. Шкіра при цьому поки що рівна і гладка, щоправда, на ній довше гояться порізи і розсмоктуються синці. Але в організмі вже почалися процеси уповільнення венозного кровотоку та циркуляції лімфи, затримки рідини у гіподермі.

Стадія 2

Друга стадія характеризується наростанням набряків. Виникає значна бугристість шкіри, особливо помітна при напрузі м'язів. Спробуйте защипнути шкіру в складку навіть якщо це трохи боляче (до речі, болючість теж одна з ознак). Починає з'являтися горбиста чи апельсинова кірка на шкірі.

Стадія 3

Найчастіше целюліт вже добре помітний на проблемних зонах — галіфі, коліна, внутрішня, зовнішня і задня поверхні стегон. При тривалому сидінні ці місця (особливо ноги) можуть сильно набрякати і з'являється важкість.

Стадія 4

У четвертій стадії целюліт виявляється у вигляді характерної бугристості шкіри - горбків і ямочок, які вже добре помітні навіть при розслабленому стані м'язів. Шкіра горбиста практично скрізь, але особливо на внутрішній стороні стегон і над колінами.

Як позбутися целюліту в домашніх умовах

Ми вже з'ясували, що порушення крово- та лімфотоку – одна з основних причин появи целюліту. Тому цілком логічно зробити максимум зусиль, щоб ці процеси налагодити. Отже, чи можна позбавитися целюліту і, головне — як швидко? Поліпшити зовнішній вигляд шкіри можна. Пропонуємо п'ять основних напрямків, які добре поєднувати.

Правильне харчування

При боротьбі з целюлітом цього пункту варто приділити особливу увагу. І справа навіть не в схудненні. Насамперед зверніть увагу на те, що ви їсте. Постарайтеся суттєво скоротити у раціоні продукти з підвищеним вмістом солі, а також будь-які копченості, ковбасні вироби, витримані сири, консерви, готові супи та бульйонні кубики. Що можна при цьому? Овочі, рибу, курку, фрукти, натуральний йогурт, червоне м'ясо, прісний та цільнозерновий хліб, а також мигдаль. І не забувайте про п'ять склянок води на день.

Спорт

Про користь фізичної активності сьогодні не написав лише лінивий. Але хочемо засмутити — особливих вправ від целюліту немає. Натомість є види фізичних навантажень, які підходять для людей із сповільненою мікроциркуляцією.

  • Наприклад, часто питають, що робити з целюлітом на ногах. Підійдуть усі водні види спорту, оскільки вода має на тіло масажний ефект і допомагає руху венозної крові та лімфи.
  • Зменшити прояви целюліту на стегнах і в найближчому майбутньому навіть позбутися його допоможуть зовсім не силові вправи в залі на тренажерах, як заведено думати. Навпаки, варто звернути увагу на пілатес, йогу та будь-які заняття, що сприяють розтяжці, а не накачування м'язів.
  • Чи реально позбавитися целюліту за допомогою бігу? Навряд чи. Краще віддати перевагу швидкій ходьбі.
  • Серед вправ, які можна робити вдома для зменшення галіфе, різні випади, заняття на степері, а також будь-які вправи для зміцнення сідниць.

Масаж

Як ще можна позбутися целюліту в домашніх умовах? Вважається, що добре допомагає масаж, причому щоденний перед душем. Для цього багато не треба. Якщо під рукою є щітка з твердою щетиною або спеціальна масажна мочалка - чудово.

  • Перед водними процедурами нанесіть на суху шкіру буквально пару крапель олії. Постарайтеся енергійними рухами пройтися проблемними зонами жорсткою щіткою.
  • Рухатися треба знизу нагору для того, щоб розігнати лімфу та покращити кровообіг.

Ви відразу побачите ефект - шкіра може порозовітіти і стане теплою на дотик.

Обгортання

Ще один ефективний засіб проти целюліту, особливо у першій стадії, - обгортання.

Вони бувають як гарячі, і холодні. У гарячих є деякі протипоказання, тож зупинимося на холодних.

Знадобиться спеціальний засіб для обгортання з м'ятою та ментолом (ми за готові косметичні продукти). Саме вони відповідальні за помітний ефект, що охолоджує. Під час процедури відбувається відтік міжклітинної рідини, що сприяє виведенню токсинів та покращенню мікроциркуляції.

Косметичні засоби

Дуже добре себе показує антицелюлітна косметика у поєднанні з правильним харчуванням, регулярним фізичним навантаженням, салонними процедурами.

Ми радимо перед покупкою крему з маркуванням anti-cellulite уважно ознайомитися з його складом. Ось які компоненти вважаються робітниками, переважно це тонізуючі та протинабрякові інгредієнти:

  • кофеїн;
  • вітамін К;
  • екстракт зеленого чаю ;
  • екстракти водоростей;
  • екстракт кінського каштана;
  • екстракт центели азіатської ;
  • ментол, м'ята (мають охолодний ефект);
  • екстракти перцю, імбиру (мають розігріваючу дію).

Як прибрати целюліт за допомогою салонних процедур

Салонний догляд — чудовий додаток до всіх заходів профілактики, про які ми говорили раніше. Але тут варто приготуватися до того, що однією процедурою тілу не допомогти. Щоб ефект був помітним, доведеться пройти курс.

Масаж

Однією з найкращих процедур у салоні, що сприяють боротьбі з целюлітом, вважається масаж. Існує кілька його різновидів. Розкажемо про двох найпопулярніших.

  • Лімфодренажний - дуже точними та повільними рухами фахівець руками стимулює рух лімфи, допомагає позбутися надмірної позаклітинної рідини та застійних явищ.
  • Антицелюлітний - під час сеансу використовується кілька масажних технік, які знижують фіброз тканин, дренують, розігрівають жирові відкладення, причому без будь-яких наслідків (болю та синців). В результаті покращується кровообіг, шкіра стає більш рівною і набуває свіжого вигляду.

Пресотерапія

Процедура проводиться за допомогою спеціальних штанів, які приєднуються до апарату, що нагнітає повітря. Під час сеансу шкіру помітно стискає, що посилює лімфоток.

Мезотерапія

У дерму вводяться вітамінні коктейлі для стимуляції кровообігу, зміцнення судин. Активні інгредієнти таких уколів - вітаміни К, Р, кофеїн, L-карнітин і т. д. Для ефективного результату зазвичай потрібен курс, що призначається косметологом.

Озонотерапія

Сьогодні підшкірні ін'єкції киснево-озонової сумішшю вважаються одним із передових методів позбавлення від целюліту. Озон покращує мікроциркуляцію, сприяє спалюванню жиру, розсмоктування фіброзних утворень, які формують звані целюлітні вузлики.

LPG

Ця апаратна методика вважається досить приємною та ефективною. Під час масажу спеціальним апаратом, оснащеним роликовими маніпулами, шкіра розминається у певному темпі та із заданою інтенсивністю – все залежить від мети. Завдяки процедурі покращується якість шкіри.


Короткі підсумки про целюліт

  • Що таке целюліт?

    Целюліт - це своєрідна будова підшкірної жирової клітковини, нерівномірне відкладення підшкірного жиру, що проявляється зовні як нерівність шкіри. Основні місця дислокації: 

    • сідниці;
    • руки;
    • стегна.
  • Чи є способи запобігти появі целюліту?

    Деякі хитрощі, щоб скоротити ризики появи целюліту:

    • налагодити режим живлення;
    • випивати достатню кількість рідини;
    • регулярно займатися спортом;
    • тримати рівно спину;
    • частіше рухатися, якщо ведете сидячий чи стоячий спосіб життя;
    • менше піддаватися стресові;
    • спати щонайменше 6-8 годин.
  • Допомагають косметичні засоби у боротьбі з апельсиновою кіркою?

    Допомагають. Але не варто покладатися лише на них. Ефект принесе їх застосування у поєднанні з масажем, салонними процедурами та дотриманням основ здорового способу життя.  

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие