Автор:Катерина Паламарчук
Мезороллер став популярним б'юті-гаджетом, за допомогою якого можна без особливих витрат та спеціального вміння боротися зі зморшками та слідами постакне. Принаймні, такої слави він здобув на просторах інтернету. Перевіримо, як це відповідає дійсності.Що таке мезоролер
Мезороллер (дермароллер) - це пристрій, що представляє собою валик, з тонкими голками однакової довжини. Коли валик прокочують по шкірі, голки роблять множинні мікропроколи. Спочатку цей перфоруючий пристрій використовувався виключно дерматологами і пластичними хірургами для процедури, спрямованої на корекцію таких специфічних естетичних недоліків, що погано піддаються корекції як:
- рубці;
- розтяжки.
Тобто ролер застосовувався на ділянках шкіри, де через різні причини утворилася замісна рубцева тканина, що залягає досить глибоко. Завдяки своїй конструкції дермароллер пошкоджує шкіру на заданій глибині, запускаючи вироблення нового колагену, що в результаті призводить до згладжування рубців та вирівнювання поверхні шкіри.
До речі, дермароллер, поряд з фракційним лазером (який, у певному сенсі, діє за таким же принципом), на даний момент вважається найбільш ефективним та відносно безболісним способом боротьби з втягнутими рубчиками постакне.
Великим плюсом методики є порівняно невеликий реабілітаційний період, адже епідерміс не руйнується повністю, як при пілінгах та дермабразії, а ушкоджується фракційно, тобто частково: між мікропроколами зберігається недоторкана тканина, завдяки чому регенерація шкірних покривів проходить швидко, без небажаних ефектів та ускладнень.
Механізм дії
На сьогоднішній день дермароллер отримав широке застосування як у професійній практиці, так і домашньому догляді. Свою другу назву (мезоролер) цей прилад набув відносно недавно, коли його почали використовувати разом із препаратами для фракційної мезотерапії. Вони краще засвоюються шкірою завдяки мікропроколам, які є свого роду транспортними шляхами для доставки активних компонентів у глибокі шари шкіри.
Однак головна заслуга цього винаходу - стимуляція поділу клітин, синтезу колагену та факторів росту, а також формування нових судин та капілярів плюс вироблення гіалуронової кислоти, тобто фундаментальне оновлення ключових компонентів шкіри, які відповідають за її якість.
Показання до застосування
Якщо застосування мезоролера надає стимулюючу та оновлюючу дію на клітини, методика має вражаючий список показань:
- зморшки;
- нерівна текстура шкіри;
- гіперпігментація;
- стоншення та випадання волосся (алопеція);
- розтяжки ;
- рубці різного походження.
Що стосується целюліту, то мезороллер тут не помічник - він не робить на жирові відкладення жодного ефекту, зате йому під силу ущільнити і підтягнути шкіру на стегнах на останньому етапі антицелюлітної терапії.
Протипоказання
Один із головних козирів мезоролера — простота у використанні, проте потрібно чітко розуміти різницю між професійними та домашніми приладами. На цьому пункті ми зупинимося нижче. А поки що перерахуємо очевидні протипоказання:
- загострення герпесу;
- запальні елементи ( акне );
- в індивідуальних випадках - розацеа та купероз;
- бородавки у зоні застосування;
- екзема та псоріаз;
- прийом антикоагулянтів;
- схильність до утворення келоїдних рубців.
Крім того, існують ризики, пов'язані з пошкодженням бар'єру шкіри, що може несприятливо позначитися на:
- ослабленій шкірі - погане загоєння;
- зневодненої та сухої шкіри - стягнутість і лущення;
- проблемної шкіри - провокація висипань;
- чутливій шкірі - посилення дискомфорту та почервоніння.
Параметри голок
Розмір валика, кількість і довжина голок різняться залежно від призначення дермаролера, ділянки, що обробляється, і індивідуальних особливостей шкіри.
Довжина
Чим довше голки, тим глибше пошкодження шкіри, тим болючіше процедура і довше інтервал між сеансами.
- Для шкіри обличчя та голови застосовуються голки 0,3-1 мм.
- Для області повік, кистей рук та при тонкій шкірі обличчя – 0,5 мм.
- Для корекції рубців на обличчі підходять довгі голки 15 мм.
- На тілі – 2 мм.
У мезоролерів для домашнього використання довжина голки становить 0,15-0,5 мм.
Метод заточування
Найчастіше для дермароллерів використовується лазерний метод заточування, який значно виграє порівняно з інструментальним, оскільки голки менше травмують шкіру під час процедури.
Кількість голок та ширина валика
Золотий стандарт професійного мезоролера для обличчя:
- ручка завдовжки 12 см;
- валик шириною та діаметром 2 см;
- 192 голки.
Однак, є різні варіації. Наприклад, у приладі для шкіри навколо очей всього три ряди та 180 голок. У дермаролера для тіла ширший барабан з кількістю мікроголок від 1000 до 12 000.
Сплав
Голки виготовляються з титану чи хірургічної сталі. Якщо вибирати, то другий варіант менш переважний, так як сталь м'якший і менш довговічний матеріал: голки швидше тупляться і окислюються. Також випускаються мезоролери із золотим напиленням для збільшення антисептичних показників. Але на міцність та термін придатності голки це ніяк не впливає.
Термін експлуатації
Професійний косметолог може змінювати голки на мезоролері кілька разів протягом однієї процедури, оскільки вони втрачають гостроту і впливають менш точно та чітко, завдаючи зайвих травм.
Домашні дермаролери з мінімальною шкідливою дією розраховані на 6-8 процедур.
Види дермаролерів
Строго кажучи, дермароллер навіть із найтоншими та рідкісними голками є приладом для професійного використання. Проте б'юті-користувачі активно практикують мікронідлінг вдома.
Професійний
Існує чимало модифікацій та різновидів мезоролерів для професійного застосування, які різняться за всіма параметрами, починаючи від сплаву та закінчуючи діаметром голок, їх кількістю на барабані та його розміром. Для корекції рубців постакне використовуються довгі голки до 2 мм, а шкіра обробляється до кривавої роси. Потрібна попередня анестезія кремом.
При цьому процедура мезотерапії за участю мезоролеру набагато менш болісна, безкровна і не потребує знеболювальних препаратів.
Домашній
Для домашнього використання рекомендується вибрати модель дермаролери з короткими голками до 0,5 мм, які мінімально травмують шкіру (не до крові). Анестезія у разі не знадобиться.
Нещодавно з'явився новий різновид мезоролера - дермапен або дермаштамп. Це працюючий від мережі апарат, який, на відміну від роллера, не прокочує голки по шкірі, а занурює їх в епідерміс строго вертикально. Цей спосіб набагато менш травматичний. Глибину проколу можна регулювати. У комплект входять одноразові стерильні насадки – дезинфекція не знадобиться.
Чи можна використовувати мезоролер у домашніх умовах?
Можна, але не варто ставитись до дермаролера як до іграшки або масажера. При невмілому поводженні великий ризик травмувати шкіру, а також занести інфекцію, що призведе до запалення. Також потрібно розуміти, що використання приладу вдома та в косметичному кабінеті не можна порівняти за ефектом, оскільки професійні дермаролери відповідають за глибше пошкодження з більш яскравим ефектом.
Використання домашнього мезоролера доцільно, якщо немає можливості відвідувати кабінет косметолога та робити ін'єкційну мезотерапію або дермаролерну терапію (довжина голки професійного пристосування – 1-2 мм, домашнього – 0.25-0.5 мм). Дермаролерна терапія в домашніх умовах підходить не всім. Ця процедура, що травмує, не рекомендується для чутливої, проблемної, тонкої шкіри, а також для шкіри з куперозом. Крім того, недотримання правил антисептики може спричинити інфекційний процес.
За відсутності протипоказань та грамотного використання з дотриманням техніки безпеки домашній мезоролер:
- покращує кровообіг;
- стимулює оновлення клітин та обмінні процеси;
- підвищує ефективність косметичного догляду.
В результаті застосування шкіра стає більш гладкою, підтягнутою, сяючою. Для вирішення серйозніших косметичних завдань за допомогою дермаролера доведеться звернутися до косметолога.
Запобіжні заходи
При користуванні приладом дуже важливо дотримуватися кількох правил.
- Ретельно дезінфікуйте прилад до та після використання. Краще купувати моделі, які постачаються у стерильних тубах.
- Не використовуйте професійні прилади вдома.
- Не застосовуйте мезороллер з терміном експлуатації, що закінчився, - голки, що затупилися, не виконають свою функцію, а шкоду завдати можуть.
Як застосовується мезоролер у салоні
Якщо процедура спрямована на корекцію, що вимагає глибокого проникнення, на шкіру попередньо наносять крем, що анестезує, який змивається через 20 хвилин. Як відбувається процедура?
- Зону обробляють антисептиком.
- Наносять препарат з легкою текстурою – гель чи сироватку.
- Прокатують мезороллер по вибраній ділянці по сім разів у горизонтальному, вертикальному та діагональному напрямках. У місцях проколів з'являється мікрокровотеча.
- Після процедури шкіра знову опрацьовується антисептиком.
Для досягнення видимого ефекту знадобиться 4-6 процедур із інтервалом 2-6 тижнів.
Концентрати та мезококтейлі
Специфіка препаратів, що випускаються спеціально для фракційної мезотерапії, полягає в тому, що вони складаються тільки з низькомолекулярних компонентів, щоб краще проникати у шкіру. Найбільш відомий приклад - фрагментована гіалуронова кислота, яка в даному випадку покращує регенерацію тканин.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие