Крем для обличчя з Нікотиновою кислотою (Ніацинамід • Вітамін В3)
Obagi Rebalance Skin Barrier Recovery Cream
Крем для відновлення бар'єру шкіри
3497.40грн
Kure Face Cream For Problematic And Oily Skin
Крем для проблемної та жирної шкіри з BHA.
3880.00грн
Acnemy Zitcontrol SPF 50
Крем-актив для шкіри схильної до акне
1331.00грн
BALANCE MOISTURISER™ & GLYCOLIC ACID ACTIVATOR™
97% безмасляний матуючий зволожуючий крем з пробіотиками та AHA
2898.00грн
DARK SPOT ERASER 24H CREAM
Освітлюючий крем
3519.00грн
Erborian Red Pepper Pulp
Крем гель для обличчя
699.00грн
Allies of Skin 1A Retinal Peptides Overnight Mask 50 ml
Нічна крем-маска з ретинолом
3170.00грн
Holy Land Redness Relief Cream 50ml
Крем для обличчя
2376.00грн
Holy Land Dermalight Active Illuminating Cream 50ml
Відбілюючий крем для обличчя
3256.00грн
Holy Land Multi Vitamin Rich Moisturizing Cream 50ml
Крем для обличчя з комплексом вітамінів
2244.00грн
Holy Land Acnox Active Cream 50мл
Активний крем
3080.00грн
REJUDICARE ILLUMIN
освітлюючий крем для корекції пігментації.
5645.00грн
Нікотинова кислота (ніацинамід, вітамін В3) – яка роль косметиці?
Нікотинова кислота, ніацин, нікотинамід, ніацинамід – це всі різні назви однієї і тієї ж речовини та її похідних, відомих також як вітамін В3 та вітамін РР. Для чого вони використовуються в косметиці, як працюють і які ефекти дають – розуміємо нашу статтю.
Чому так багато назв?
Справа в тому, що дана хімічна сполука – піридин-3-карбонова кислота (C6H5O2N) – з моменту відкриття та в міру вивчення її властивостей набувала різних назв.
Сама нікотинова кислота як продукт окислення нікотину була відкрита в 1860-х роках різними вченими-хіміками.
Пізніше стали відомі її цілющі властивості. А в 1920-х роках ця сполука отримала другу назву - вітамін РР - за здатність справлятися з пелагрою - авітамінозним захворюванням, що широко поширилося в деяких європейських країнах у 1880-1940 рр. Назва вітаміну походить від перших літер виразу Pellagra Preventing – «запобіжний пеллагру».
У процесі накопичення та поглиблення знань про вітамінні сполуки, важливі для здоров'я людини, піридин-3-карбонова кислота за своїми властивостями та значенням для людського організму була віднесена до групи вітамінів В та отримала найменування вітаміну В3.
Ніацин – це зарубіжна назва нікотинової кислоти, яка поширена в американському та європейському медичному співтоваристві. Така традиція сформувалася внаслідок бажання усунути негативну асоціацію, пов'язану зі словом «нікотиновий».
Нікотинамід та ніацинамід – це російське та англійське позначення аміду, утвореного від нікотинової кислоти або від ніацину відповідно.
Нікотинова кислота та її аміди мають однакові вітамінні властивості, але різну дію по відношенню до конкретних процесів, в яких вони беруть участь як активні речовини, надходячи в організм людини. Однак у рамках їхнього біологічного значення для людини всі існуючі назви – «нікотинова кислота», «ніацин», вітамін РР», «вітамін В3», «нікотинамід», «ніацинамід» – допустимо використовувати як синоніми.
Навіщо потрібна нікотинова кислота?
Вітамін РР, або В3 – важлива та необхідна для повноцінного функціонування нашого тіла органічна сполука. У певній кількості він синтезується організмом людини з триптофану (амінокислоти), а також надходить із продуктами харчування.
Нікотинова кислота (ніацин) перетворюється на нікотинамід (ніацинамід) і стає активно діючою речовиною. Ніацинамід є частиною коферментів нікотинамідаденіндінуклеотидфосфату (НАДФ) і нікотинамідаденіндінуклеотид (НАД). Він бере участь у метаболізмі (обміні речовин): жирів, білків, вуглеводів, синтез ферментів, в окислювально-відновних реакціях, транспорті кисню. Крім того, сприяє вивільненню енергії з їжі, утворенню корисного холестерину, покращує кровообіг, нормалізує гормональний фон, допомагає справлятися із запальними процесами, важливий для нормальної роботи нервової системи та інше.
Недолік нікотинової кислоти призводить до порушень периферичної нервової, травної, серцево-судинної та інших систем, погіршення стану шкіри (сприяє дерматиту) та волосся (провокує їх випадання), з'являється підвищена стомлюваність, знижується імунний захист та багато іншого.
Застосування вітаміну В3 у косметиці для шкіри обличчя
Як косметичний інгредієнт використовується як сама нікотинова кислота, так і її похідні. У складах косметичних продуктів можна зустріти такі назви:
- нікотинова кислота (Nicotinic Acid);
- ніацин (Niacin);
- ніацинамід (Niacinamide);
- гексил нікотинат (Hexyl Nicotinate) та інші.
- Вітамін В3 має широке коло лікувальних властивостей і має досить різноманітну дію на шкіру та волосся.
Як ніацинамід діє на шкіру?
Нікотинова кислота для шкіри:
- стимулює синтез колагену та перешкоджає процесу його глікації, в результаті якого він втрачає свої властивості, завдяки цьому підвищується пружність та тонус шкіри, розгладжуються складки та зморшки;
- надає антиоксидантний та УФ-захист – уповільнюється процес старіння шкіри;
- зміцнює гідроліпідний шар – покращує захисні функції шкіри та сприяє зволоженню (верхні шари не втрачають вологу);
- розширює пори, нормалізує себорегуляцію, усуває запальні процеси - прибирає жирний блиск і бореться з акне;
- освітлює шкіру, зменшує пігментні утворення за рахунок перерозподілу меланіну;
- покращує кров'яну мікроциркуляцію – сприяє доставці кисню та поживних мікроелементів клітинам шкіри, завдяки цьому зменшує почервоніння, допомагаючи боротися з куперозом, розацеа; перешкоджає виникненню набряклості; прискорює регенерацію та загоєння мікроушкоджень.
Якою є ефективність косметики з ніацинамідом?
Нікотинова кислота в косметиці здатна вирішити різні проблеми різних типів шкіри: чутливої, жирної, проблемної, вікової, з пігментацією, куперозом, розацеа, атопічної, а також волосся.
При регулярному застосуванні засобів користь нікотинової кислоти проявляється в наступному:
- здоровий колір обличчя;
- відсутність запалень;
- ліфтинг-ефект;
- покращення стану шкіри та волосся в цілому.
Нікотинова кислота також допомагає позбутися прищів, усуває запальні процеси, налагоджує себорегуляцію. Коригує ознаки в'янення: підвищує пружність, щільність шкіри, зменшує глибину зморшок; у комплексі з вітаміном С працює з пігментацією.
Ніацинамід у косметології – чи є шкода?
У косметології нікотинова кислота для обличчя застосовується у мезотерапії у вигляді ін'єкцій. Такі процедури проводяться лише в умовах салону, оскільки можуть бути болючими та вимагають професійної підготовки для правильного введення. Як правило, нікотинова кислота в косметології не використовується в чистому вигляді, а поєднується з іншими косметичними компонентами.
У домашніх умовах може бути використана косметика на основі ніацину (ніацинаміду): маски для обличчя, сироватки, концентрати, бустери, а також засоби для основного догляду (креми, гелі, емульсії, флюїди). Регулярне їх застосування сприятиме корекції наявних проблем шкіри. Крім того, існують процедури з ніацином для волосся, які допомагають зменшити їх ламкість і випадання. Зазвичай вони припускають курсове лікування та доступні для проведення в домашніх умовах. Серед косметичних засобів для волосся з нікотиновою кислотою випускаються шампуні, кондиціонери, маски, різноманітні препарати у формі ампул та інші.
Що стосується шкоди, вона можлива, але тільки при передозуванні або індивідуальній чутливості до ніацинаміду. У готовій косметиці концентрація вітаміну РР зазвичай не перевищує 5%, що є цілком безпечним для шкіри. Чітко дотримуйтесь інструкцій із застосування, щоб не виникли небажані реакції. Якщо ви схильні до алергії, перед першим використанням косметичного продукту з нікотиновою кислотою проведіть тест: нанесіть трохи засобу на внутрішній бік ліктьового згину і зачекайте 15-20 хвилин. Якщо немає почервоніння, сверблячки або інших реакцій, косметикою можна користуватися.