Автор:Катерина Паламарчук
Назву цієї речовини всі чули в рекламних роликах і точно користувалися засобами для обличчя та волосся з керамідами у складі. Але далеко не всі знають, що таке кераміди і чим вони заслужили такої популярності. Розкажемо прямо зараз.
Навіщо шкірі потрібні кераміди
Кераміди або цераміди (від латів. cerebrum, «мозок») - це різновид ліпідів (жирів). Вони є основним структурним елементом гідроліпідного шару шкіри, необхідного для захисту від агресивних зовнішніх факторів та профілактики втрати вологи.
Одна з основних функцій керамідів – будівельна, вони заповнюють міжклітинний простір. При нестачі чи поганій якості керамідів цілісність природного щита шкіри порушиться. Спрогнозувати сумні наслідки неважко.
- Зневоднення. Залишившись без прикриття, волога почне випаровуватися.
- Коли клітини не можуть утримувати вологу, шкіра починає відчувати спрагу і неприємне почуття стягнутості.
- Роздратування та запалення. Кераміди захищають шкіру від проникнення токсинів, важких металів, вихлопних газів, вірусів та бактерій.
Крім захисту шкіри від «поганого оточення», кераміди мають ще одну важливу функцію — сигнальну. Саме вони подають знак, коли старим клітинам настав час відмерти, а новим — з'явитися на світ.
Кераміди: старіння та руйнування
Ліпідний баланс у шкірі може бути порушений через зовнішні та внутрішні обставини.
- Вік. На жаль, з часом епідерміс втрачає здатність синтезувати кераміди, що призводить до сухості шкіри – однієї з основних проблем зрілої шкіри.
- Неправильний догляд. Занадто агресивні, некоректно підібрані засоби, що очищають, порушують ліпідний шар. Результатом стає зневоднення .
- Екстремальні погодні умови. Мороз і сонце, колючий вітер, надмірно холодне або пересушене повітря можуть пробити пролом у захисній системі шкіри та спровокувати сухість, свербіж та почервоніння.
- Нестача жирних кислот у раціоні. Так, шкіра не любить, коли ми харчуємося неправильно, і не приховує цього. Сухість і чутливість - ось розплата за жорсткі обмеження в дієті та нестачу в раціоні «хороших» жирів.
Роль керамідів у косметиці
Засоби з керамідами приходять на допомогу у випадках, коли шкіра з тих чи інших причин страждає від нестачі власних ліпідів. В ідеалі, кераміди, що входять до складу крему, повинні вільно вбудуватися в гідроліпідний шар епідермісу, заповнивши собою "проріхи", і таким чином відновити цілісність захисного бар'єру.
Показання до застосування
Косметика з керамідами універсальна та підходить шкірі будь-якого типу. Але є випадки, коли креми з керамідами життєво необхідні.
Чутлива шкіра
Вона відрізняється ослабленим ліпідним бар'єром, і косметика з керамідами здатна полегшити її стан, захистити та запобігти реакції на негативні зовнішні фактори.
Суха шкіра
Її головна проблема — у перманентній нестачі ліпідів і, зокрема, керамідів. Креми, що їх містять, здатні запечатати вологу і утримувати її в шкірі.
Вікова шкіра
Страждає від нестачі жирів з цілком зрозумілих причин, яких ставляться, наприклад, зниження синтезу власних ліпідів.
Шкіра після процедур
Креми з керамідами показані після салонних пілінгів та процедури дермабразії. Шкірі після цих маніпуляцій потрібно якнайшвидше відновлення гідроліпідної мантії.
Проблемна шкіра
Незважаючи на підвищену сальність, їй теж можуть стати в нагоді кераміди, щоб налагодити процес нормального відлущування клітин і уникнути ефекту пересушеної в результаті лікування шкіри.
Що є керамідами в косметиці
У шкірі синтезується 9 різних керамідів, у б'юті-засобах використовуються лише деякі їх аналоги.
У косметичних формулах кераміди, як правило, поєднуються з іншими ліпідами – холестеролом, жирними кислотами, амінокислотами. У такому оточенні вони працюють із підвищеною ефективністю.
Природні та синтетичні кераміди
Для косметичних потреб використовують кераміди натурального та синтетичного походження. Існує поширена думка, що синтетичні, так звані псевдокераміди, сильно поступаються за якістю та дією свого природного прототипу. Однак наукових даних, що підтверджують або спростовують це твердження, поки що немає.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие