Автор:Катерина Паламарчук
Щоб головним спогадом юності не стала нескінченна боротьба з прищами та комплекси щодо зовнішності, прочитайте цю статтю. І поділіться нею зі своїми молодшими родичами та друзями.
Особливості шкіри підлітків
Підлітковий вік характеризується гормональною перебудовою організму, у цей період посилюється робота сальних залоз. Наслідком можуть стати проблеми зі шкірою та схильність до акне.
Тінейджери часто соромляться прищів, уникають спілкування з однолітками, починають замикатися у собі. Вирішити проблеми допоможе лікар і, звичайно, грамотний догляд.
Ще одна проблема, яка може турбувати у підлітковому віці, – алергічні реакції або ознаки атопічного дерматиту .
Звичайно, за таких проявів треба перебувати під наглядом дерматолога, щоб у разі необхідності своєчасно проводити медикаментозне лікування. Як базовий догляд застосовуються емоленти — засоби, що зволожують шкіру та відновлюють її гідроліпідний захисний шар.
Як доглядати за шкірою в підлітковому віці
Догляд за нормальною шкірою підлітків
Як і в будь-якому віці, складати схему догляду потрібно, виходячи з типу шкіри та проблем. При нормальній шкірі без висипів і схильності до акне, догляд може мати такий вигляд.
Очищення
Засоби для чищення краще вибирати м'які. При цьому основа повинна досить добре пінитися: молоді люди рідко розуміються на безсульфатних засобах і не розуміють сироваткових та двофазних текстур. Підліток може запросто «недозмити» такий засіб і в результаті отримати роздратування, а помітну піну він намагатиметься повністю видалити.
Вітаються інгредієнти із заспокійливою дією (екстракт календули, алантоїн, бісаболол). А ось кислоти за нормальної шкіри не особливо потрібні.
Зволоження
Зволожуючий крем краще підібрати з легкою текстурою та складом, що підвищує бар'єрно-захисні сили шкіри. Епідерміс повністю формується до 11-12 років, але цей процес індивідуальний, і важливо підтримати нормальну ізолюючу функцію шкіри. До складу засобу можуть входити гліцерин, гіалуронова кислота або хітозан, а також кераміди та легкі олії (наприклад, виноградної кісточки). Надто поживна текстура не потрібна.
Цілком точно не варто наносити на обличчя підлітка дитячий крем. Склад на основі ланоліну та силіконів призначений для ізоляції сухої шкіри від тканини підгузника, а не для догляду за насиченою сальними залозами шкірою обличчя.
Догляд за проблемною шкірою підлітків
Очищення
- кислоти: саліцилову , гліколеву або комплекс фруктових;
- матуючі та себорегулюючі добавки, наприклад, солі цинку та міді;
- дезінфікуючі та протизапальні інгредієнти.
При зверненні до лікаря підліткам з акне можуть призначити лікарські препарати на основі адапалену, бензоїлу пероксиду, азелаїнової кислоти, антибіотиків. Важливо, щоб крем, який використовується в момент застосування препарату, оптимально зволожував шкіру: він не повинен містити олії, але може включати гіалуронову кислоту, гліцерин, екстракти водоростей та алое, а також заспокійливі інгредієнти — термальну воду, алантоїн, мадекасосид.
При проблемній шкірі не завадять маски на основі білої глини з додаванням рослинних екстрактів та кислот. А ось популярні маски-плівки за наявності гнійників краще не використовувати.
Фотозахист
Лікарі-дерматологи наполягають: при проблемі шкіри важливо ретельно захищати шкіру від ультрафіолету і не радити підлітку підставити обличчя сонцю, щоб «підсушити прищі». Після впливу сонячних ванн шкіра і справді виглядає краще, але через деякий час, як тільки зникне викликаний ультрафіолетом гіперкератоз, виникне загострення.
Сонцезахисний засіб повинен бути адаптований для проблемної шкіри та мати фактор не нижчий за SPF 30.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие