Не нервувати: як емоції відбиваються на стані шкіри

Не нервувати: як емоції відбиваються на стані шкіри

Всі знають: від щастя ми буквально світимося, від страху бліднемо, а від задоволення чи збентеження щоки заливає рум'янцем. Словом, наша шкіра легко видає потаємні таємниці, хочемо ми того чи ні.

Залежність між станом психіки та шкіри

У дерматології є розділ психодерматологія - дисципліна на стику з психологією. Вона вивчає зв'язок між шкірними захворюваннями та нашим емоційним тлом. І в цьому немає нічого дивного: стан шкіри залежить від психіки.

Емоції та нерви

Усіми процесами у нашому тілі керує нервова система. При цьому зі шкірою її пов'язують найміцніші узи, оскільки вони - справжнісінькі ембріологічні близнюки. Пояснимо, що це означає. У процесі розвитку ембріона спинний та головний мозок, периферичні нерви та епідерміс створюються з одного матеріалу – ектодерми, зовнішнього зародкового листка ембріона. І потім ці системи все життя обмінюються безперервним потоком повідомлень.

Наслідки стресу

Відомо, наприклад, що стрес може погіршувати перебіг таких захворювань шкіри, як атопічний дерматит, псоріаз та ін. І навпаки, шкірні захворювання, під час яких спостерігаються акне, подразнення, сухість, можуть стати причиною вираженого стресу. Крім того, стрес негативно впливає на здорову шкіру.

  • Деякі наукові праці довели, що у тлі стресу порушується проникність шкірного бар'єру, тобто. погіршуються основні функції шкіри - бар'єрна та захисна.
  • Глюкокортикоїди, що виробляються при стресі, знижують швидкість утворення ліпідів, збіднюючи гідроліпідну мантію.
  • Є докази, що стрес також викликає порушення пігментації .

Сьогодні зовнішність відіграє у суспільстві важливу роль. І тому будь-яке захворювання та патологічний стан, що відбиваються на обличчі, можуть ускладнити соціальне життя.

Як шкіра реагує на стрес

Змінюється колір обличчя

Погані новини, сварка, несправедливий докор, втома — і ось рум'яне сяюче обличчя стало раптом сірим і тьмяним. Все це, як і безсоння , — фактори стресу, під час якого відбувається викид гормонів катехоламінів. Периферичні судини та шкірні капіляри звужуються, надходження крові та поживних речовин знижується, тому шкіра блідне, а під очима утворюються темні кола.

Виникає набряклість

Ще один яскравий приклад прояву стресу - порушення відтоку рідини, що проявляється легким набуханням підшкірної жирової клітковини. І ось очевидна набряклість і пастозність, які, до речі, можуть виникати не відразу, а через якийсь час.
Довгостроковий стрес викликає безсоння, що лише посилює набряклість.

Знижується пружність шкіри

Багато відзначають, що на тлі стресу шкіра втрачає тонус і пружність . Обличчя ніби старіє, шкіра виглядає в'ялою та неживою. Порушення мікроциркуляції неминуче позначається її пружності. А ось зниження тонусу пов'язане ще й із загальною зміною тонусу м'язів обличчя та волокон сполучної тканини – вони втрачають готовність до скорочення.
Зазвичай, під впливом стресу починають формуватися носогубні складки і так звана «зона скорботи» на лобі.

З'являється акне

Гормони стресу провокують прищі, а поява недосконалостей на обличчі змушує нервувати і погіршує проблему.

Підвищується чутливість шкіри

Зворотний бік стресу — розвиток сухості та гіперчутливості шкіри на тлі втоми та нервових потрясінь. Це пов'язано з підвищеним рівнем кортизолу, який спричиняє порушення синтезу ліпідів в епідермісі.
Характерні ознаки чутливої ​​шкіри, наприклад, свербіж та почуття стягнутості на тлі стресу можуть стати більш вираженими. Але як тільки ситуація нормалізується і для хвилювань не буде причини, ці явища повністю зникнуть.

Інгредієнти косметики під час стресу

Якщо ви відчуваєте стрес і розумієте, що цей стан просто так не пройде, вибирайте косметичні засоби, до складу яких входять такі компоненти:
  • ніацинамід;
  • екстракт зеленого чаю ;
  • екстракт червоного винограду;
  • екстракт кінського каштана;
  • есцин;
  • кофеїн;
  • рутин.

Косметологічні процедури та стрес

На тлі стресу процеси регенерації та загоєння уповільнюються, а ризик розвитку ускладнень значно підвищується. Тому радимо уникати травматичних процедур. З наслідками стресу допоможуть впоратися:

  • масаж обличчя та шиї ;
  • мікрострумова терапія;
  • лімфодренажний масаж;
  • загальний масаж;
  • гідротерапія.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие