Типи шкіри обличчя та особливості догляду за ними

Типи шкіри обличчя та особливості догляду за ними

Суха, жирна, нормальна, комбінована, чутлива - кожен тип шкіри потребує індивідуального догляду. Як приблизно має виглядати щоденний набір процедур для шкіри різних типів, пояснимо нижче.

Будова шкіри та її функції

Як люблять писати в журнальних статтях, шкіра людини – найбільший орган її тіла. Вона має складну будову та виконує кілька функцій:

  • захищає внутрішні органи від механічних пошкоджень та виробляє меланін для захисту організму від ультрафіолетових променів;
  • виводить через пори разом із потім мінеральні солі та інші продукти обміну.
  • здійснює терморегуляцію, тобто оберігає від перегріву та охолодження.
  • синтезує вітамін D, важливий для нашого здоров'я та самопочуття.

Шкіра складається з трьох шарів:

  • епідерміс;
  • дерма;
  • підшкірно-жирова клітковина.

Епідерміс

Зовнішній видимий шар шкіри складається з багатошарового епітелію та захищає дерму від несприятливих впливів зовнішнього середовища. Саме в цьому шарі працює більшість косметичних засобів.

Дерма

Це середній, основний шар шкіри. Дерма розташована між епідермісом та гіподермою (підшкірною жировою клітковиною), її ширина становить від 0,5 до 5 мм. Тут виробляються колаген та еластин, які утворюють будівельний каркас нашої шкіри, а пов'язує їх гіалуронова кислота.

Гіподерма

Жировий прошарок організму зберігає всі запаси жиру нашого тіла, і він відповідальний за появу целюліту. Найтовще гіподерма на стегнах, сідницях і стопах. А в області повік, шиї та декольте її практично немає.

Основні типи шкіри обличчя

У дерматології та косметології прийнято виділяти 5 типів шкіри.

Нормальна шкіра

  • Має нормальну густину.
  • Запалення виникають рідко.
  • Жирний блиск буває тільки на Т-зоні (чоло, ніс, підборіддя) і практично не турбує.
  • Стійка до зовнішніх подразників: не страждає ні спекотного літа, ні холодної зими.

Суха шкіра

  • Ліпідний прошарок дуже тонкий, через що шкіра швидше старіє і покривається сіткою зморшок.
  • Пори практично непомітні, обличчя майже ніколи не блищить.
  • Часто відчуває почуття сухості, стягнутості, нерідкі лущення і почервоніння.

Жирна шкіра

  • Дуже щільна, легко переносить пілінги та скраби.
  • Має розширені пори, після вмивання починає блищати через пару годин.
  • Схильна до появи комедонів та вугрів.
  • Старіє повільно.

Комбінована, або змішана шкіра

  • Має жирні (Т-зона) та сухі (U-зона) ділянки.
  • Пори розширені, але лише у Т-зоні.
  • Іноді з'являються прищі та чорні крапки, особливо це характерно для періоду перед менструацією та під час неї.

Реактивна або чутлива шкіра

  • Часто реагує роздратуванням, свербінням та почервонінням на нові косметичні продукти.
  • Схильна до алергії.
  • Має тонкий ліпідний шар, тому регулярно відчуває сухість.
  • Зневодненість та чутливість — її тимчасові характеристики, які можна виправити за допомогою правильного догляду.

Догляд за нормальною шкірою

Щасливим власникам такого типу шкіри потрібний мінімум засобів. Особливу увагу треба звернути на очищення та зволоження.

Очищення

Ми рекомендуємо продукти, що щадять, такі як міцелярна вода (для демакіяжу) і очищаючий мус (для вмивання). Вони очистять шкіру від забруднень, але з пересушать її.

Зволоження та харчування

Зволоження – запорука здоров'я шкіри. Візьміть у звичку двічі на день використовувати зволожуючий крем, а раз-два на тиждень маску.

Додатковий догляд

Скраби та кислоти стимулюють оновлення клітин шкіри (це сприяє вирівнюванню тону обличчя та появі здорового сяйва) та працюють на профілактику передчасного старіння.

Догляд за сухою шкірою

Основний акцент - на зволоження та захист гідроліпідної мантії шкіри.

Очищення сухої шкіри

Чим м'якше очищення – тим краще. Наш лідер для очищення сухої шкіри - молочко. Його кремова текстура розчиняє забруднення, не пошкоджуючи гідроліпідного шару, який у шкіри сухого типу і так тонкий.

Зволоження та харчування сухої шкіри

Поживний крем необхідний сухій шкірі не менше, ніж зволожуючий. Без зміцнення захисного бар'єру вона швидко втрачає вологу, цього допускати не можна.

Додатковий догляд для сухої шкіри

Сонячні ванни для шкіри цього типу - погана витівка (як, втім, для будь-якої шкіри). Ховайтеся під парасольку та використовуйте сонцезахисні креми з максимальним фактором захисту SPF 50.

Догляд за жирною шкірою

Проти жирного блиску та схильності до недосконалостей спрямовані ретельне очищення шкіри та контроль виділення себуму.

Очищення жирної шкіри

Жирна шкіра не боїться очищення, але з агресивними ПАР та спиртами варто бути обережнішими. Вони зневоднюють шкіру і, як наслідок, підвищують вироблення себуму.

Матування та зволоження жирної шкіри

Для жирної шкіри ідеально підійдуть засоби із легкою текстурою, наприклад, гелі або флюїди. До їх складу включені себорегулюючі та протизапальні компоненти для нормалізації виділення шкірного сала.

Додатковий догляд для жирної шкіри

Жирна шкіра любить глибоке очищення та відлущування. Використовуйте маски на основі глини та продукти з вмістом кислот: саліцилової, гліколевої чи молочної.

Догляд за комбінованою шкірою

Мабуть, найскладніший та багатоетапний догляд знадобиться власникам такої шкіри, адже Т-зона потребує матування, а U-зона – інтенсивного зволоження.

Очищення комбінованої шкіри

Ваш ідеальний продукт, що очищає, — мус для вмивання. Він діє делікатно, але досить ефективно, щоб упоратися з усіма забрудненнями та шкірним жиром.

Матування, зволоження та харчування змішаної шкіри

Не бійтеся комбінувати продукти: на лоб, підборіддя та Т-зону наносите легкі зволожуючі креми або флюїди, а суху периферію обличчя живіть та захищайте жирним кремом.

Додатковий догляд для комбінованої шкіри

Як і жирна шкіра, комбінована добре сприймає глибоке очищення та відлущування. Глиняними масками очищайте пори на носі та підборідді, а за допомогою скрабів та кислотних продуктів стимулюйте оновлення клітин і позбавляйтеся від рогового шару, що омертвів.

Догляд за чутливою шкірою

Якщо шкіра реагує на незнайому косметику почервонінням, ви маєте справу з підвищеною чутливістю. Догляд має бути делікатним, а кошти – щадними.

Очищення чутливої ​​шкіри

Ключове слово в цьому процесі - "м'якість", а з продуктів підійдуть молочко або лужні засоби з рівнем pH, наближеним до власного показника шкіри.

Зволоження та живлення чутливої ​​шкіри

Якщо ваша шкіра схильна до алергії, то натуральна косметика із природними компонентами може не підійти. Гіалуронова кислота, гліцерин, олія ши або кокоса — шукайте їх у складі, вони точно не підведуть.

Додатковий догляд для чутливої ​​шкіри

Взимку не забувайте наносити щільний живильний крем перед виходом на вулицю. Використовуйте сонцезахисні засоби цілий рік. По можливості пару разів на тиждень наносите зволожуючі маски на все обличчя і патчі під очі .

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие