Еластичність шкіри: що це таке та як її підтримувати

Еластичність шкіри: що це таке та як її підтримувати

У цій статті ми відповімо на обидва питання та порекомендуємо відповідну косметику.

Що таке еластичність шкіри

Характеристики «еластичність» та « пружність » тісно пов'язані. У 99 випадків зі 100 ці два поняття вживаються через кому, а багато хто взагалі думає, що це одне й те саме. Справді, вони близькі і відіграють рівну за значимістю роль тонусу шкіри. Але відмінності між ними все ж таки є.

  • Еластичність - здатність шкіри розтягуватися без ушкодження її структури.
  • Пружність - здатність шкіри чинити опір деформації, повертатися у вихідну форму при розтягуванні або здавлюванні.

За еластичність шкіри відповідають колагенові волокна, які, як пружинний каркас матраца, відновлюють поверхню тканин після компресії. За еластичність відповідають еластинові волокна: вони проходять діагонально під різними кутами, «стягуючи» дерму і перешкоджаючи роз'єднанню її компонентів.

І колагенові, і еластинові волокна синтезуються тими самими клітинами — фібробластами. З часом їх діяльність уповільнюється, а отже, еластину та колагену стає менше, що призводить до втрати тонусу і далі за списком:

  • зморшкам (складкам та заломам);
  • в'ялості шкіри обличчя та тіла.

Від чого залежить еластичність шкіри

Еластичність знаходиться у прямій залежності від співвідношення між синтезом колагенових та еластинових волокон та їх руйнуванням. У молодому віці вона дорівнює 1:1. Але поступово пропорції змінюються: еластину та колагену витрачається більше, ніж виробляється. Зупинити цей процес ми не можемо, але пригальмувати можемо. Як? Переходимо до наступного пункту.

Як підвищити еластичність шкіри

Якщо хочете, щоб шкіра була еластичною і пружною, доведеться внести деякі зміни в раціон і не нехтувати правилами догляду.

Захист від сонця

Недотримання цього пункту може дорого обійтися вашій шкірі. Ультрафіолетові промені типу A, які не стримуються ні хмарами, ні шибками, день за днем ​​ведуть руйнівну діяльність, знижуючи здатність фібробластів синтезувати головні білки шкіри - колаген та еластин.

Чим відповідальніше ви підійдете до питання захисту від УФ , тим більше шансів у вашої шкіри зберегти тонус, пружність та еластичність.

Зволоження

Шкіра з недостатнім рівнем зволоженості апріорі не може бути еластичною. Уявіть суху травинку - вона ламається навіть при невеликому натягу. Зовсім інша справа – насичені вологою тканини, вони краще тягнуться і при цьому не травмуються. Зверніть увагу на косметику з такими інгредієнтами:

  • гіалуронова кислота ;
  • хітозан;
  • екстракт та сік алое;
  • екстракт водоростей.

Наводимо приклади зволожуючих засобів і нагадуємо, що шкіру потрібно зволожувати не тільки зовні, а й зсередини (дотримуючись питного режиму з розрахунку 30 мл чистої негазованої води на 1 кг ваги на день). Інакше жодна косметика не допоможе.

Харчування

Якщо знизити споживання цукру , а в ідеалі зовсім від нього відмовитися, можна попередити такий шкідливий для шкіри процес, як глікація. Це «склеювання» під впливом молекул глюкози колагенових та еластинових волокон, яке підриває їхню здатність протистояти деформації. Тож солодкому — ні .

Говоримо так:

  • свіжим овочам та зелені, насиченим антиоксидантами;
  • рослинним нерафінованим маслам, багатим на незамінні жирні кислоти;
  • жирної риби - це джерело омега-3 жирних кислот.

Для захисту волокон колагену та еластину від глікації вам знадобиться косметика з антиоксидантами.

Вітаміни та БАД

Можна підгодувати організм біодобавками з гіалуроновою кислотою та антиоксидантами — речовинами, які справді можуть вплинути на еластичність шкіри. Але, як попереджає Олена Єлісєєва, потрібно дотримуватись правил.

  • Системність. Не чекайте на диво від однієї капсули, потрібен курс тривалістю 3–6 місяців. Наситивши внутрішні органи, організм почне постачати корисні компоненти у шкіру.
  • Комплексний підхід . Пийте вітаміни для внутрішнього застосування та користуйтеся кремами для зовнішнього впливу.
  • Збалансованість. Шукайте БАД з комплексом компонентів: глікозаміногліканами, лікопіном, вітаміном С - або приймайте відразу кілька препаратів. Попередньо обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом.

Косметика

До всього перерахованого потрібно підключити б'юті-засоби, що стимулюють синтез білкового каркасу шкіри - колагену та еластину.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие