Як позбутися зморшок на лобі

Як позбутися зморшок на лобі

Прикро, коли перші зморшки на лобі залягають у досить молодому віці і з кожним роком стають дедалі помітнішими. Але є хороша новина: сучасні б'юті-формули здатні значно відстрочити їхню появу, забезпечивши гідну профілактику старіння.

Значення зморшок: фізіогноміка

З кожною зморшкою на обличчі пов'язані свої спогади та секрети – звучить дуже романтично. Але в житті все інакше: перший же натяк на горизонтальну лінію на лобі кидає стрес. Відповідно до фізіогноміки, науки про визначення типу особистості за зовнішніми рисами обличчя, зморшки можуть багато розповісти про нас.

Косметологи до визначення характеру зморшок ставляться з посмішкою. Але поняття "мімічний тон" лікарі не заперечують.

Це пов'язане з розташуванням зморшок на обличчі. Мімічний тон буває двох видів.

  • Позитивний характеризується горизонтальними зморшками у куточках очей і на лобі – вони позначають вік, але не змінюють виразу обличчя.
  • Негативний виявляється у вигляді вертикальних зморшок між брів, носогубних складок, кисетних зморшок навколо рота. Саме ці лінії, що надають обличчю похмурого і сумного виразу, найскладніше піддаються коригуванню.

Втім, до характеру людини мімічний тон не має відношення. Адже «лінії посмішки» можуть бути не лише дуже позитивними людьми, а й тими, хто погано бачить. А похмурі носогубні складки — не завжди ознака вічно незадоволеного зануди, іноді це симптом неправильного прикусу.

Причини виникнення зморшок на лобі

Зморшки на лобі утворюються з кількох причин. Деякі з них від нас не залежать. З рештою ми можемо боротися.

Генетична схильність

Генетика визначає приблизно 20% вікових змін, – пояснює експерт. — Решта 80% — вплив негативних зовнішніх факторів. Однак від генетики залежить така особливість, як форма черепа, яка задає характер змін особи з віком.

Для жінок характерне старіння за деформаційним типом, коли обличчя «їде» вниз, утворюючи брилі і друге підборіддя.

Мімічна активність

Міміка - одна з основних причин появи зморшок, особливо на лобі. Тому звичку хмуритися або морщити лоба можна записати в розряд шкідливих.

Шкідливі звички

Якщо не вважати нав'язливої ​​міміки та звички підпирати рукою скроню, то куріння та нездорове харчування теж впливають на стан шкіри.

  • Куріння погіршує периферичний кровообіг, а це позбавляє тканини живлення. Обличчя стає тьмяним, з'являються лінії зневоднення, а потім і повноцінні заломи.
  • Після невиправдано строгої дієти шкіра не встигає сісти за міркою «нового» схудлого обличчя, в результаті брови опускаються, чоло вкривається дрібними складочками.

Спосіб життя

Постійні стреси, недосипання, забруднена атмосфера, ультрафіолет — усе це поступово призводить до вікових змін. Крім того, появі зморшок на лобі сприяє звичка спати обличчям у подушку, а також на твердій поверхні (власній руці чи грудях чоловіка).

У такому положенні передавлюються судини та погіршується кровопостачання, що позначається на повноцінному нічному відновленні та призводить до деформації тканин.

Заходи профілактики зморшок

Процес старіння не скасувати і не зупинити, але його можна відстрочити. Ось що для цього потрібне.

Пити більше води

Щодня випивайте щонайменше 2 літрів чистої негазованої води. Чорний чай, кава, соки, бульйони не беруться до уваги. Виняток – зелений чай.

Слідкувати за раціоном та режимом харчування

Налягайте на свіжі овочі та фрукти, що містять антиоксиданти.  Важливо їсти жирну рибу, джерело поліненасичених жирних кислот. Салат краще заправляти олією, яка багата омега-3, -6 і -9-жирними кислотами».

А ось споживання простих вуглеводів краще обмежити. З обережністю ставтеся до міцного чаю та кави - вони сприяють виведенню рідини з організму і можуть посилити зневоднення шкіри.

Налагодити нічний сон

Намагайтеся лягати спати не пізніше 23.00. Нічний відпочинок має становити не менше 7–8 годин, але й не більше 9 годин згідно з останніми науковими даними.

По можливості уникати стресу

Ця рекомендація важко здійснити, але все ж таки. Запишіться на курси йоги або пілатес, частіше медитуйте, а в складних ситуаціях вдайтеся до розслаблюючих дихальних вправ. Такий підхід навчить вас долати важкі ситуації з найменшими втратами для зовнішності.

Займатися спортом та більше часу проводити на повітрі

Розумні фізичні навантаження є важливими просто тому, що вони підтримують метаболізм, який з віком невблаганно сповільнюється. І не забувайте якнайбільше ходити. Нормою вважається 10 000 кроків на день.

Забезпечити якісний догляд за шкірою

Перший зволожуючий крем можна купити вже у 15–16 років, профілактичний антивіковий — у 24–25, а якщо за 30-річним ювілеєм, не забувайте про регулярне щоденне зволоження. Маска з гіалуроновою кислотою двічі на тиждень значно підвищить ефективність догляду.

Робити гімнастику для обличчя

Добре зміцнює м'язи обличчя фейсбілдинг.  Головне, виконувати вправи регулярно. В інтернеті ви знайдете безліч роликів, які навчають гімнастиці для обличчя у доступній формі.

Способи боротьби зі зморшками на лобі

Якщо зморшки на лобі виражені поки не дуже сильно, можна обійтися косметичним доглядом з дією, що зміцнює і розгладжує.

У разі коли зморшки вже дуже помітні, підходять профілактичні ін'єкційні методики. Косметичні процедури проводять у два етапи: спочатку ботулотоксином знерухомлюють область чола, а через 1–2 тижні особливо глибокі дефекти заповнюють філером».

Ін'єкції дозволяють підняти брови, розгладити заломи, відучити постійно хмуритися або морщити лоба. Іноді уколи краси роблять навіть молодим жінкам із рухомою мімікою з метою профілактики.

Як позбутися зморшок на лобі

Всі методи боротьби зі зморшками зводяться до косметичного та салонного догляду, а також пластиці.

Косметичний догляд

Це формули, що підвищують синтез колагену та еластину. Першість тримають креми та сироватки на основі:

  • пептидів та цукрів (проксилану та рамнози);
  • компонентів із ботулоподібним ефектом (аргірелін);
  • вітаміну С ;
  • ретинолу.

Як правило, виробник забезпечує продукт ще й неабиякою дозою компонентів для миттєвого ліфтингу (силіконами або карнаубським воском), адже невеликі складочки досить легко вирівняти візуально.

Салонний догляд

У салоні краси вам запропонують, наприклад, такі процедури.

  • Масаж. Існують ефективні методики ліфтинг-масажу (букальний) та масажу, що розслаблює м'язи.
  • Ін'єкції. Якщо складки вже досить глибокі, область, що знерухомлена ботулотоксином, заповнюють філерами на основі високомолекулярної гіалуронової кислоти.
  • Апаратні методи. Наприклад, фракційний термоліз. Іноді цю процедуру доповнюють плазмоліфтингом. Сам по собі він майже не дає омолоджувального ефекту, але дозволяє підтримати та пролонгувати дію інших методів.
  • Пластична хірургія. На крайній випадок залишається контурна підтяжка чола. Ця операція досить травматична, на лінії росту волосся можуть залишитися сліди. Але це єдиний спосіб, що дозволяє повноцінно підняти брови та розгладити шкіру.

Як прибрати зморшки за допомогою масажу

Існує кілька досить простих рухів, які можна повторити у домашніх умовах, не ризикуючи розтягнути шкіру.


Будь-який масаж обличчя проводиться тільки після нанесення крему або олії, але в жодному разі не на сухій шкірі! Як тільки засіб увібрався, процедуру треба закінчити.

  • Невелику кількість крему акуратно розподіліть по шкірі чола від центру до периферії, а потім приступіть до детального опрацювання потрібної області.
  • Якщо це міжбрівні зморшки, то вказівним та середнім пальцем лівої руки щільно притисніть шкіру до кісток черепа. Так, щоб область зморшок була міцно зафіксована, але помітна між пальцями і доступна для масажу.
  • Потім подушечкою пальця правої руки почніть акуратно розтирати і розгладжувати міжбрівні складки, рухаючись з боку на бік (перпендикулярно напрямку зморшки). Шкіру можна злегка пощипати, збираючи в складки (теж перпендикулярні зморшкам).
  • Якщо турбують горизонтальні зморшки, зафіксувавши їх між пальцями лівої руки, розгладжуйте і пощипуйте їх правою рукою, намагаючись виконувати рухи так, щоб вони не повторювали напрямок залягання зморшки.
  • Наприкінці процедури великі пальці помістіть під брови, підніміть надочкові арки (у цей же момент намагайтеся чинити опір власним пальцям, щосили опускаючи брови).
  • На завершення зробіть вправу "Дощик": постукайте по шкірі подушечками пальців, приділяючи особливу увагу зоні навколо очей. Це добре розслаблює м'язи.

Склад косметики проти зморшок

  • Гіалуронова кислота — один із найкращих гідрофіксаторів.
  • Пептиди або глікопептиди (цукри або особливі комплекси) мають стимулюючий ефект на фібробласти - клітини, що виробляють молекули білкового каркасу шкіри, колаген та еластин.
  • Ретинол - антиоксидант, що має сильний кератолітичний (оновлюючий) ефект, дозволяє заповнити зморшки і покращити колір обличчя, інтенсивно омолоджуючи епідерміс і дерму.
  • Вітамін С захищає тканини від оксидативного стресу, стимулює синтез колагену та еластину, має депігментуючий ефект.
  • Аденозин перешкоджає мікроконтракціям м'язових волокон шкіри, розслаблюючи зморшки.
  • Поліненасичені жирні кислоти - антиоксиданти, є структурними елементами мембран клітин, частіше зустрічаються в кремах з додаванням олій.
  • SPF-фільтри захищають шкіру від ультрафіолету та вільних радикалів.

Види косметики проти зморшок

Зараз випускають безліч формул із позначкою «від зморшок», але реальний ефект мають тільки ті з них, що довго контактують зі шкірою. На які інгредієнти та типи коштів варто звернути увагу?

  • Засоби для вмивання. Тут вітаються пом'якшувальні воду добавки та антиоксиданти. А ось на пептиди та екзотичні екстракти у складі таких засобів можна не звертати уваги.
  • Глибоке очищення шкіри. Підійдуть пілінги на основі фруктових кислот чи низьких доз ретинолу. Хороший вибір - продукти з дрібними полімерними гранулами, хімічні пілінги або гоммажі-скатки.
  • Креми та сироватки. У їх складі шукайте пептиди, низькомолекулярні цукри, гіалуронову кислоту, ретинол, аргірелін (він має ботулоподібний ефект) і аденозин (сприяє розслабленню шкіри в місцях найбільшої активності м'язових волокон), а також вітамін С, SPF-фільтри.
  • Філери. SOS-засоби з «ефектом Попелюшки» дають потужний, але короткочасний ефект, тому переважно застосовуються перед урочистим виходом. До їхнього складу зазвичай входять колаген, силікони, карнаубський віск.
  • Тональні засоби anti-age. Виробники розробляють їм дуже пластичну текстуру з урахуванням легких силіконів і антиоксидантів. Найтонша пігментна плівка не тріскається і не скочується, навіть якщо довго і прицільно гримасувати.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие