Автор:Катерина Паламарчук
Якщо після пробудження ви часто бачите в дзеркалі набряки під очима, настав час перевірити здоров'я і з'ясувати, чому вони з'являються. Причини можуть бути різними, зокрема і суто жіночими. Давайте розумітися.
Чому набрякає обличчя
Набряк – це затримка рідини в тканинах організму. На обличчі вона зазвичай застоюється в пухкій підшкірно-жировій клітковині під очима, в області вилиць і під підборіддям, тому припухлості найчастіше утворюються саме в цих зонах.
Зовнішні причини набряклості обличчя після сну
Часто ми самі чи мимоволі провокуємо затримку рідини, а вранці з подивом помічаємо, що обличчя набрякло.
Плач
Пустити сльозу над добрим фільмом чи книжкою — не біда. Але якщо горе трапилося у житті, то сльози можуть стати постійним супутником. Вони полегшують душу, а ось на обличчі позначаються не найкращим чином. Коли ми часто й довго плачемо, слізні залози запалюються від гіперактивності та очі виглядають опухлими. Порушується дренажна функція тканин.
Рясне пиття
Це найочевидніше. Якщо ви намагаєтеся дотримуватись питного режиму, це добре, але важливо укладатися в нормативи не лише за обсягами води (30 мл на 1 кг ваги), а й за часом. Після 19:00 споживання рідини рекомендується звести до мінімуму. Нирки менш активні ввечері та вночі, звідси і затримка рідини.
Недостатнє споживання води
Будь-які крайнощі не на користь. За дефіциту води організм починає її затримувати. І в результаті зневоднення парадоксальним чином поєднується з набряками.
Солона їжа
Усього 1 грам солі затримує цілих 100 мілілітрів води, тому після оселедця та чіпсів так хочеться пити. Якщо налягти на солоне перед сном, всі ці мілілітри будуть помітні на обличчі. Зверніть увагу, що фастфуд часто містить занадто багато солі.
Солені та мариновані страви затримують вологу в шкірі та підшкірно-жировій клітковині, що призводить до набряку.
Солодощі
Цукор теж затримує рідину в організмі. Звичайно, не в таких обсягах, як сіль, але цукру ми зазвичай споживаємо в рази більше, ніж солі. Саме тому шматок торта, з'їдений пізно ввечері, крім зайвої ваги загрожує набряками.
Алкоголь
Особливо у неконтрольованих кількостях і на ніч. Спиртне не тільки нагороджує нас зайвими та абсолютно марними калоріями, але ще й зневоднює тканини, що спричиняє застій рідини.
Дієта з низьким вмістом білка
Білок безпосередньо задіяний в обмінних процесах та поверненні рідини з тканин у кров'яне русло. При строгих дієтах чи легковажному підході до вегетаріанства може розвинутися набряклість.
Гіподинамія
Серйозний дефіцит фізичної активності заважає серцю повноцінно працювати та викликає застійні процеси.
Перенапруга очей
Багато годин за комп'ютером, робота за екраном, що світиться в темній кімнаті - все це може спровокувати припухлість в області повік.
Високий рівень стресу
Викид гормонів стресу , особливо якщо його помножити на дефіцит фізичної активності, також веде до затримки рідини. Саме тому ми не найкраще виглядаємо після важкого робочого тижня.
Неправильне положення тіла під час сну
Сон обличчям у подушку і взагалі у будь-якій незручній позі призводить до застою рідини, набряків та неприємних відчуттів після пробудження.
Неписьменний догляд перед сном
Прикро, але маска, що зволожує, або активний зволожуючий крем теж можуть стати причиною ранкових набряків, якщо використовувати їх безпосередньо перед тим, як лягти. Проводьте вечірній б'юті-ритуал хоча б за годину до сну.
Якщо використовувати продукт одразу перед сном, є ризик на ранок отримати набряки, особливо якщо формула містить інгредієнти, здатні притягувати воду. Коли ми стоїмо, більшість наших внутрішніх рідин накопичується в нижній частині тіла в силу гравітації. Щойно тіло приймає горизонтальне положення, рідина перерозподіляється рівномірно. Крем чесно працює, «притягує» воду, скільки може. У результаті зволоженим виявляється не тільки епідерміс, але і всі тканини, що підлягають.
Фізіологічні причини набряків обличчя у жінок
Ранкові набряки не завжди зумовлені зовнішніми обставинами, їх можуть спричинити:
- ПМС;
- вагітність;
- вік 45+.
Суто жіночі фізіологічні причини пов'язані із змінами гормонального фону , а точніше з активізацією прогестерону. Саме цей гормон починає гальмувати всі процеси, зокрема виведення рідини. Його мета – збереження вагітності. І навіть якщо вона не настала, після овуляції прогестерон відіграє провідну роль.
З віком також знижується синтез та активність естрогенів, які у певному сенсі протистоять прогестерону, тому він може «гнути свою лінію». У зв'язку з цим набрякає не тільки обличчя, а й ноги, що зазнають постійного навантаження, а також кисті рук.
Набрякання обличчя через хвороби
Якщо вранці обличчя опухає без об'єктивних причин, саме час йти до лікаря. Для початку - до терапевта, він допоможе визначитися з подальшими діями. Набряклість обличчя вранці у жінок, та й у чоловіків також може бути пов'язана з дуже серйозними недугами.
- Захворювання серця та судин. Затримка рідини іноді свідчить про серцеву недостатність, що розвивається, і гіпертонію.
- Проблеми з нирками — головним органом, що виводить рідину. При захворюваннях нирок характерні якраз ранкові набряки обличчя та шиї, які поступово можуть поширюватися на все тіло.
- Алергія. Набряк і почервоніння нерідко перший її прояв. Якщо симптоми наростають, може знадобитися швидка допомога.
- Запальний процес - як і при алергії, скупчення гістамінів викликає набряклість.
- Серйозні неполадки в системі травлення — зокрема порушення засвоєння білка.
Загалом, якщо обличчя набрякає щоранку, настав час зайнятися здоров'ям.
Як швидко зняти набряк обличчя в домашніх умовах
Зрозуміло, що позбутися ранкових набряків обличчя домашніми методами можна лише у разі, якщо набряклість викликана зовнішніми причинами.
Процедури
- Контрастний душ. У нашому випадку це означає почергове вмивання холодною та теплою водою. Дуже освіжає та тонізує, зменшує набряклість.
- Лід. Має сенс тримати в морозилці пакетик крижаних кубиків. Можна також приготувати лід із відварів трав і при необхідності протирати їм шкіру.
- Кубики льоду у формі. Кубики льоду - основний підручний засіб для швидкого позбавлення від набряків. © Getty Images
- Масаж. Ефективний метод усунення набряків за рахунок покращення мікроциркуляції та лімфотоку. Дуже приємна процедура із масажним нефритовим роликом.
Косметологічні процедури проти набряку вранці
Якщо набряклість не пов'язана із глибинними причинами — серйозними проблемами зі здоров'ям, то зменшити її можна за допомогою косметологічних процедур, які покращують локальний кровообіг та лімфодренаж. Які методи звернути увагу?
- Протинабряковий масаж - краще, щоб його робив косметолог, що спеціалізується на ручному масажі.
- Дарсонвалізація - її ефект заснований на дії мікрострумів.
- Міоліфтинг активізує мікроциркуляцію та лімфодренаж у шкірі за рахунок електричних імпульсів, а також забезпечує ефект підтяжки.
- Озонотерапія - ще один спосіб посилити лімфодренаж, позбутися застійних явищ.
Поради та рекомендації щодо профілактики набряків
Щоб максимально убезпечити себе від неприємних ранкових відкриттів, варто дотримуватися здорового способу життя:
- правильно харчуватися - включати в раціон достатньо білка, контролювати кількість солі та цукру;
- не зловживати алкоголем;
- вести активний спосіб життя ;
- висипатися - і спати правильно;
- пити достатньо води із розрахунку 30 мл на кілограм ваги;
- грамотно користуватися нічною косметикою ;
- не сумувати, більше радіти життю.
Короткі підсумки про причини набряку обличчя
-
Чому може набрякати обличчя?
Набряклість обличчя з'являється через зайву рідину, яка накопичується в тканинах через порушення водно-сольового обміну. Цей стан є симптомом, який говорить про те, що в організмі відбувся збій. Набряк обличчя може з'явитися і в абсолютно здорової людини.
-
Що робити при набряках на обличчі?
Прийом контрастного душу або вмивання холодною/гарячою водою. Цей спосіб освіжає, підвищує тонус тканин, посилює відтік рідини від шкіри та зменшення набряків. Використання льоду – пара шматочків льоду допоможуть впоратися з набряками на обличчі швидко та ефективно.
-
Що таке гормональні набряки?
Гормональні порушення Вода затримується, виникають набряки, тоді речовини, що накопичуються у крові, затримують воду. Симптоми: Дислокацією таких гормональних набряків найчастіше є ноги. На дотик вони щільні: якщо натиснути, слід від пальця не залишиться.
-
Що потрібно робити, щоб не набрякати?
Пийте багато води. Найбільша помилка в тому, що набряки утворюються через надлишок рідини в організмі - все навпаки.
Не зловживайте солоною їжею.
Не пийте солодкий алкоголь.
Виключіть швидкі вуглеводи.
Більше рушайте.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие