Автор:Катерина Паламарчук
Є така програма: ви завантажуєте фото, і за кілька секунд комп'ютер додає вам 30-40 років. І видно процес старіння: в одних обличчя покривається дрібною сіткою зморшок, в інших з'являються брилі і проступають носогубні складки. Дивитися страшнувато, але це допомагає визначити, як змінюватиметься ваше обличчя, щоб вчасно зайнятися профілактикою вікових змін і продумати грамотний догляд за шкірою. Про типи старіння особи розповімо у цій статті.
Особливості процесу старіння шкіри
До 25 років сама природа допомагає шкірі залишатися молодою та красивою. Еластин та колаген виробляються у потрібній кількості, гіалуронової кислоти вистачає. У молодості ми можемо цілодобово не спати, до ранку веселитися і при цьому виглядати чудово. З віком шкіра змінюється. Тому важливо знати свій тип старіння.
Залежно від способу життя та генетичних особливостей у когось із нас перші ознаки старіння шкіри з'являються раніше, а у когось набагато пізніше. Щоб розуміти, які саме вікові зміни на нас чекають, наскільки рано вони почнуть виявлятися і що з ними робити, потрібно знати свій морфотип старіння.
Епідерміс оновлюється повільніше: якщо до 30 років це відбувається раз на місяць, то ближче до 55-60 років – раз на два місяці. Роговий шар потовщується - з 5 шарів у 20 років до 8 після 40 років, шкіра грубіє і втрачає сяйво . Дерма, навпаки, до 60 років витрачає до 20-30% своєї товщини. Кількість колагену в ній знижується - з 80% у юності до 40% у період менопаузи. І шкіра стає менш пружною, покривається зморшками.
Який тип шкіри старіє швидше
В одних перші ознаки старіння з'являються трохи раніше, в інших трохи пізніше — все залежить від спадковості та способу життя, а також від того, наскільки ретельно ми доглядаємо шкіру. Є дані, що тонка, суха і чутлива шкіра старіє швидше за жирну і комбіновану. У ній менше запасу міцності, слабший захисний шар — і якщо в юності вона виглядає чудово, то у зрілому віці першою починає здавати позиції. Дізнайтеся, який у вас тип старіння обличчя та озброїться правильним доглядом за шкірою.
Типи старіння обличчя: якими вони бувають
Щоб розуміти, які саме вікові зміни на вас чекають, наскільки рано вони почнуть виявлятися і що з ними робити, потрібно знати свій вид старіння. Усього виділяють п'ять типів старіння особи:
- втомлений тип старіння обличчя;
- дрібноморщинистий тип старіння обличчя;
- деформаційний тип старіння особи;
- м'язовий тип старіння особи;
- змішаний тип старіння обличчя.
Розглянемо кожен із них докладніше.
Втомлений тип старіння обличчя
Що притаманно втомленого типу старіння особи? Шкіра виглядає тьмяною, неживою, їй не вистачає тонусу. При втомленому типі старіння скрізь потроху втрачається наповненість: йде обсяг у підочноямковій ділянці, через що слізна борозна ніби западає, а також у середній третині обличчя – так утворюється порожнеча в ділянці щік.
Крім косметичних засобів з антиоксидантами і кислотами, косметологи рекомендують інвазивні методи, такі як введення філерів різної щільності, щоб можна було заповнити втрачений обсяг. А ще, як на мене, справді непогані результати може дати фейсбілдинг — він зміцнить м'язовий апарат обличчя».
Банальна, але така важко здійснена порада висипатися актуальна для втомленого типу старіння обличчя як ні для якого іншого. Косметологи кажуть: якщо дотримуватися режиму сну та неспання, при такому вигляді старіння, то багато проблем підуть самі собою.
Дрібноморщинистий вид старіння обличчя
Шкіра у жінок з дрібноморщинистим типом старіння обличчя суха і тонка, підшкірно-жирової клітковини мало, тому перші зморшки з'являються дуже рано, іноді навіть у 20-25 років. І як же вони засмучують! Багатьом здається, що вони починають старіти раніше за однолітків.
Згадайте, наприклад, Одрі Хепберн: чіткий овал обличчя при дрібноморщинистому типі старіння буде і в 30, і в 40, і в 50, і в 60 років. Головне, що потрібно робити, - стежити за тим, щоб шкіра постійно була зволожена. Для домашнього догляду при дрібноморщинистому типу старіння обличчя вибирайте креми, сироватки та маски з гіалуроновою кислотою, ліпідами, вітамінами B та Е.
У кабінеті косметолога головною процедурою буде біоревіталізація: суха та тонка шкіра у відповідь на введення гіалуронової кислоти розквітає на очах. Для корекції динамічних зморшок на лобі, навколо очей та губ підійде ботулінотерапія. А ще пам'ятайте: куріння, засмага, солярій сильно висушують шкіру, і зморшки від цього стають лише глибшими. Краще їх уникати.
Деформаційний тип старіння обличчя
У жінок з деформаційним типом старіння обличчя добре розвинена підшкірно-жирова клітковина, тканини обличчя важкі, і з віком вони неминуче починають пливти вниз. Звідси всі проблеми — друге підборіддя, виражені носогубні складки, нечіткий овал обличчя, брили.
Шкіра при такому типі часто щільна, схильна до жирності, з розширеними порами - щоб підтримати її, для домашнього догляду можна використовувати кислотосодержащіе засоби і пілінги.
Деформаційний тип старіння часто страждає від набряклості. І, на думку нашого експерта, найбільша помилка, яку можна припустити, — почати у великій кількості колоти препарати на основі гіалуронової кислоти. Вводити філери в щоки, слізні та носогубні борозни — все це принесе користь за інших типів старіння, а деформаційному лише нашкодить:
Введена гіалуронова кислота почне притягувати до себе воду, і замість корекції ми отримаємо обличчя-подушку. Розумніше використовувати препарати та методики на кшталт Radiesse- та SMAS-ліфтингу. Вони не дають зайвого обсягу ».
А у боротьбі з набряками допоможуть лімфодренажні масажі, мікрострумова терапія. Крім того, потрібно стежити за питним режимом і є менше солоного та копченого при такому вигляді старіння.
М'язовий тип старіння обличчя
Шкіра при м'язовому типі старіння обличчя часто щільна та пружна, м'язи в тонусі, тому серйозних проблем з овалом та якістю шкіри немає. З віком лише стоншується підшкірно-жирова клітковина, і риси обличчя стають грубими та різкими.
Цьому виду старіння косметологи пропонують корекцію об'єму за допомогою філерів та процедури, що знімають гіпертонус м'язів, – масажі та ботулінотерапію.
А ще шкіра у представників мускультного типу старіння обличчя часто схильна до пігментації, тому для домашнього догляду розумно вибирати засоби для її профілактики – не забувайте про сонцезахисну косметику та використовуйте креми з антиоксидантами. Якщо пігментація вже виявилася, можна застосовувати засоби з кислотами та ретинолом.
Змішаний тип старіння обличчя
При змішаному типі старіння обличчя можуть спостерігатися ознаки інших типів — втрата обсягу, схильність до набряків, птоз, дрібні зморшки.
У цьому випадку немає чітких правил і рекомендацій, що потрібно робити, а чого суворо не можна, — каже Алтана Базильова . — Усі процедури та засоби догляду підбираються індивідуально».
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие