Автор:Катерина Паламарчук
Для кожної проблеми можна знайти рішення. Але із розтяжками на шкірі у жінок не все так просто, як здається. Позбутися їх назавжди допоможуть лише косметологічні процедури. Але вони не гарантують, що стрії не з'являться знову. А ось зробити їх менш помітними цілком під силу та косметиці.
Що таке розтяжки
Перш ніж пояснити, як з'являються розтяжки , нагадаємо, що вони не є небезпечними для здоров'я. Розтяжки, або стрії, - лише косметичний дефект. А тепер небагато теорії.
- Під дією жіночих статевих гормонів естрогенів у дівчат округляються груди, сідниці та стегна. Разом з ними росте (розтягується) та шкіра. Ступінь її еластичності у всіх різний і залежить від генетики.
- Розтяжки з'являються, коли шкіра розтягується дуже швидко. Наприклад, якщо ви перекачали в спортзалі литковий м'яз. Або під час вагітності різко збільшилися груди . Стрімкий набір ваги також може призвести до утворення стрій (хоча вони бувають і у худеньких). При сильному розтягуванні волокна дерми рвуться.
- Дерма відразу починає латати пошкоджену ділянку сполучною тканиною, а в результаті ми бачимо розтяжки - подібність шрамів.
Як виглядають розтяжки на шкірі
Розтяжки ні з чим не переплутати. І ось чому.
- По-перше, якщо провести долонею по тілу, то на місцях перерозтягування шкіри відчуваються невеликі западинки. Це і є стрії.
- По-друге, вони помітні візуально: виглядають як нерівні лінії та часто неоднорідно забарвлені.
Багряні або червоні розтяжки
Це нові стрії, що утворилися зовсім недавно.
Рожеві
Чим старші розтяжки, тим вони світліші. Рожевий колір говорить лише про одне – ви вже досить довго з ними живете.
Білі
Найімовірніше, розтяжкам не менше року. Як правило, вони стають майже непомітними після відпочинку на морі. Загар візуально робить загальний тон шкіри більш рівним і однорідним. Тільки не перестарайтеся із сонячними ваннами!
Місця виникнення розтяжок
Місця дислокації розтяжок різноманітні. Однак, хоч би що говорили в інтернеті про розтяжки на обличчі, це нонсенс.
Груди та живіт
Як правило, причиною виникнення розтяжок на животі та грудях є вагітність або все та ж зайва вага.
Ноги
Зазвичай стрії з'являються на стегнах. Але спортсмени іноді помічають їх на литках, коли після інтенсивних тренувань починають рости литкові м'язи.
Хто більше схильний до виникнення розтяжок
На жаль, найбільше схильні до розтяжок жінки. І вони дуже гостро реагують на їхню появу під час і після вагітності. Хоча жодного фізичного дискомфорту стрії не завдають.
Жінки
Розтяжки у жінок з'являються з низки причин. Головна з них, як було зазначено, вагітність, під час якої шкіра схильна до перерастяжению внаслідок зростання обсягів тіла та гормональних змін. Серед інших факторів:
- генетична схильність;
- різкий набір ваги, а потім різке схуднення.
Чоловіки
Усупереч поширеній думці, у чоловіків теж бувають розтяжки. Причини їх появи наступного:
- генетична схильність;
- швидкий набір маси тіла;
- фізичні навантаження, коли шкіра не встигає за зростанням м'язової тканини;
- прийом деяких ліків
Діти та підлітки
У підлітків, особливо в пубертатний період, теж бувають розтяжки на грудях та стегнах. Це впливом гормонів , під впливом яких тіло стрімко змінюється.
Чому з'являються розтяжки
Стрії виникають, коли шкіра з якихось причин різко розтягується. Чому це відбувається?
Зростання обсягу у зв'язку із зростанням
До 16-18 років наше тіло росте не тільки вгору, а й вшир. Відбувається це під впливом багатьох процесів. У тому числі, гормональної перебудови. Втім, на процес впливають інші чинники.
Збільшення чи зменшення ваги
Одужали чи схудли без регулярного фізичного навантаження, дотримання правил ЗОЖ та естетичних процедур? Розтяжок на тілі не уникнути.
Вагітність
Тіло трансформується зі зростанням плода. Збільшуються не лише вага, а й обсяги. Все це може призвести до перерозтягування шкіри.
Спадковість
Якщо у мами та бабусі були розтяжки, ви теж у групі ризику. Знаючи про це, можна спробувати їх запобігти.
Неправильне харчування
Фастфуд , жирна та копчена їжа, надлишок алкоголю – все це потенційні вороги еластичності шкіри. Набір ваги – швидкий шлях до появи розтяжок. Краще жити у повній гармонії зі своїм тілом.
Зневоднення
Зневоднення не назвеш прямою причиною розтяжок. Однак воно суттєво знижує якість шкіри, яка втрачає м'якість та еластичність. Споживати достатньо води важливо для краси та здоров'я загалом та шкіри — зокрема.
Гормональний дисбаланс
Переважна більшість гормонів може викликати стрімке підвищення маси тіла, а також вплинути на стан шкіри.
Активні фізичні навантаження у спортсменів
Фізична активність – це чудово. Але все має бути в міру, не забувайте. Надмірні навантаження, особливо у перші тижні занять, ведуть до різкого набору м'язової маси. Через це страждають, насамперед, шкіра на ликах та передпліччя. Як показує практика, у цих місцях стрії з'являються у спортсменів найчастіше.
Профілактика розтяжок
Якщо стрії вже з'явилися, не варто тішити себе надією, що домашніми засобами ви переможете їх остаточно та безповоротно. З цим завданням може впоратися лише апаратна косметологія. Тож краще вживати профілактичних заходів.
- Перше, що варто зробити, – переглянути дієту. Виключити солодке, жирне та все, що сприяє набору маси тіла. Натомість включіть у раціон продукти, багаті поліненасиченими жирними кислотами, вітамінами групи В, E, йодом і хромом. Їх багато в таких продуктах, як риба, авокадо, оливкова олія, горіхи, перець, фейхоа, печінка, бобові, шпинат, броколі.
- Їжте більше овочів. Вони багато клітковини. Намагайтеся додавати зелень у кожну страву.
- Більше рухайтеся. Півгодини фізичної активності на день — це мінімум. Не лінуйтесь!
- Не забувайте пити воду. Звичайно, все індивідуально, але для легкості розрахунку наводимо загальноприйняту денну норму: 30 мл води на кілограм ваги.
- Використовуйте після душу креми, муси або гелі, а також зволожуючі та поживні олії.
Способи боротьби з розтяжками
Щоб попередити розтяжки на тілі або зробити їх менш помітними, треба доглядати за шкірою регулярно. Така турбота приємна і не викликає відторгнення.
Домашній догляд
- Можна 1-2 рази на тиждень робити обгортання. Суміші на основі водоростей, кофеїну, морського бруду не тільки допомагають розгладити шкіру і повернути їй тургор, але заразом ведуть боротьбу з апельсиновою кіркою. Ефект буде відчутнішим, якщо перед обгортанням зробити пілінг.
- Хороші результати показує щипковий масаж. Для цього знадобиться олія або жирний крем. Беріть трохи крему пальцями і захоплюйте великим та вказівним пальцем невеликі складки на животі чи стегнах. Злегка здавлюйте, піднімайте та відпускайте.
Допомога професіоналів
Деякі естетичні процедури зменшують розтяжку.
- Добре себе зарекомендували дермаролери - завдаючи шкірі контрольовані мікротравми, вони підстьобують клітини тканин до регенерації.
- Теплові способи, наприклад лазеротерапія, сприяють оновленню шкіри і теж використовуються в боротьбі проти стрій.
- Масаж LPG - це поєднання вакуумного та механічного масажу, в результаті адипоцити (жирові клітини) розбиваються, а поверхня шкіри вирівнюється.
- Мезотерапія, біоревіталізація та озонотерапія використовуються для пом'якшення сполучних тканин та вирівнювання рельєфу шкіри.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие