Автор:Катерина Паламарчук
Коли біль у спині посилюється, часто важко зрозуміти, що робити, щоб допомогти. Звичайно, найкращим варіантом буде звернутися до лікаря, який після огляду візьметься лікувати біль в спині.
Але не завжди є можливість і потреба одразу звернутися в лікарню. Ось деякі з поширених міфів про біль у спині, яким не варто вірити, і що робити натомість.
1. Не рухайтеся
Нестерпний біль, який люди часто відчувають під час болю в спині, можна полегшити, лише якщо лягти.
Це може допомогти при дуже гострому (на ранній стадії) болю, але не при хронічному (рецидивуючому або тривалому) болі в спині – постільний режим більше 1-2 днів насправді може зашкодити одужанню. Якщо ви довго лежите в ліжку, ви, швидше за все, страждаєте від скутості суглобів і деградації м’язів. Це також не добре для вашого мислення чи психічного стану.
Важливо продовжувати рухатися. Ходьба є чудовою формою активності при болях у попереку. Корисно також звернутися за порадою до фізіотерапевта, який допоможе вам виконувати вправи для м’якої рухливості та зміцнення.
2. Біль у спині означає, що моя спина пошкоджена
Зазвичай ми асоціюємо гострий біль із серйозним пошкодженням і травмою. Однак біль у спині, як правило, не свідчить про серйозні пошкодження.
Хоча біль може бути дуже виснажливим, це, ймовірно, легке розтягнення або розтягнення м’язів або зв’язок спини. Тим, у кого біль у спині триває більше 6 тижнів, слід звернутися до лікаря ортопеда чи терапевта.
3. Мені слід уникати фізичних вправ – особливо силових тренувань
Після епізоду болю в спині ви, ймовірно, почуватиметеся вразливими щодо своєї спини та уникатимете всього, що може спричинити повернення болю, наприклад фізичних вправ. Однак медичне співтовариство погодилося, що біль у спині слід лікувати консервативно за допомогою фізичних вправ та реабілітації.
Хоча тренування з обтяженнями потрібно виконувати обережно, це не те, що ви повинні виключати, особливо якщо ви звикли регулярно тренуватися з обтяженнями.
Переконайтеся, що ваша техніка правильна, звернувшись за допомогою до фахівця з тренувань. Почніть повільно і поступово збільшувати навантаження.
4. Сидіти прямо краще для спини
Залишатися в будь-якому положенні занадто довго шкідливо для вашої спини.Сидіти прямо – це звичайна поза, якої люди намагаються дотримуватися, але сидячи у вертикальному положенні, надмірно розгинаючи спину, ви навантажуєте нижню частину спини, що може призвести до болю та дискомфорту.
Найкраща практика — не залишатися на місці надто довго. Якщо ви виконуєте роботу, яка вимагає тривалого сидіння, намагайтеся рухатися в кріслі, змінювати пози та позиції, а також переконайтеся, що ви встаєте, розтягуючись і ходите кожні 40-60 хвилин. Крім того, намагайтеся рухати шиєю, руками та ногами та регулярно розтягуйтесь, сидячи.
5. Томографія покаже, чому в мене болить спина
Рентгенівські промені та МРТ здебільшого не допомагають при лікуванні болю в спині. Більшість результатів сканування або не показують нічого незвичайного, або демонструють елементи старіння в хребті, які, ймовірно, не пов’язані з вашим болем.
У звітах часто використовується така термінологія, як дегенерація суглобів, що може викликати тривогу! Однак зазвичай це пов’язано з нормальними ознаками старіння хребта. У більшості випадків сканування повинно дати вам спокій, що немає нічого серйозного для занепокоєння.
Єдиний випадок, коли сканування справді необхідне, це якщо ваш фахівець вважає за потрібне виключити серйозну патологію, як-от переломи, стеноз або рак.
Якщо у вас біль, який посилюється протягом кількох тижнів і не припиняється за допомогою фізіотерапії, важливо звернутися за подальшою порадою до спеціаліста зі хребта, який зможе підказати вам найкращий варіант дій.
6. Біль у спині є уявним
Незважаючи на те, що більшість аналізів виявляються нормальними, біль все ще існує. Це не означає, що проблеми немає або що вона несправжня. Біль у спині може бути нестерпним і впливати на багато аспектів вашого повсякденного життя, зокрема порушувати ваш сон і заважати виконувати звичайні дії.
Важливо пам’ятати, що більшість епізодів болю в спині припиняються протягом 6-8 тижнів і спричинені чимось легким, наприклад незграбним поворотом або згином, що дратує м’яз, суглоб або нерв.
Іноді біль у спині може стати хронічним, що означає, що ви відчуваєте його протягом тривалого періоду часу (зазвичай більше 6 тижнів). Хронічний біль у спині досить важко піддається лікуванню, хоча знову ж таки він зазвичай не спричинений будь-якою серйозною патологією.
Коли суглоби та нерви в спині подразнюються, вони дуже чутливі й можуть легко спалахнути. Обов’язково зверніться за професійною допомогою, щоб усунути біль у спині, перш ніж він почне впливати на якість вашого життя.
Якщо ви страждаєте від епізоду болю в спині, який не проходить, не зволікайте, зверніться за порадою до одного з наших експертів-спеціалістів із хребта.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие