флеболог оболонь – 10 ПРИЧИН ЗВЕРНУТИСЯ ДО СПЕЦІАІЛСТА

флеболог оболонь – 10 ПРИЧИН ЗВЕРНУТИСЯ ДО СПЕЦІАІЛСТА

Медичний центр Vitamedical

Флебологія – це розділ хірургії, який займається вивченням фізіології та будови вен. Дана наука вивчає захворювання вен, методи їхньої діагностики та лікування. 

Фахівця, який займається лікуванням венозних захворювань, називають флебологом . У його компетенцію входить постановка діагнозу та призначення  лікування хвороб вен . Одними з найпоширеніших захворювань людини в сучасному світі вважаються хвороби вен, лікуванням яких займається лікар флеболог. 


Медичні дослідження не стоять на місці, в наш час щороку з'являються нові технології та розробки, які допомагають позбутися недуг, які супроводжують людство роками. Сучасні методики, за допомогою яких проводиться лікування захворювань вен, дозволяють за кілька годин і практично безболісно розпрощатися з недугою. Важко повірити, але вже наступного дня після проведеної процедури пацієнт зможе повернутись до роботи. 

Статистика венозних захворювань нині невтішна. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), такі хвороби внесені до списку хвороб цивілізації. Так, варикоз зустрічається у 35% жінок та 20% чоловіків. В Україні зареєстровано понад 38 мільйонів людей із різними формами варикозних захворювань, і це лише офіційні зареєстровані випадки. 

Проблеми хвороб вен супроводжують людину віками. Вже понад сто років вживаються спроби лікувати захворювання, пов'язані з венами. Поява рентгена надала значну допомогу в лікуванні вен, що дозволило вводити розчини та вивчати проблеми зсередини. Потім з'явилося ультразвукове дослідження (УЗД), що ще більше допомогло у вивченні – з'явилася можливість виявити точне місце патології, швидкість руху крові та її спрямування. 

Висока точність у дослідженнях у багатьох випадках лікування допомогла виключити хірургічні втручання, на заміну яким прийшла склеротерапія – лікування судин за допомогою ін'єкційних препаратів. 

Флебологія сьогодні https://vitamedical.com.ua/flebologiya/ – це щадні та безопераційні методи. У 70% випадків пацієнтів із захворюваннями вен лікують без операційного втручання. Крім  склеротерапії  до сучасних методів лікування відносяться  лазерне лікування варикозу  (ЕВЛК) та  радіочастотна абляція вен  (РЧА). Методики лікування венозних захворювань постійно вдосконалюються, але перш ніж ми розглянемо кожне з них детальніше, давайте розберемося в симптомах хвороби та причинах її виникнення.

Причини виникнення варикозних захворювань 

За допомогою постійної роботи артерій та вен в організмі людини, не зупиняючись, рухається кров. Артерії направляють струм крові зверху донизу, вени повертають кров догори. Знизу вгору кров рухається поштовхами, вона фіксується там вени, де знаходиться клапан, який перешкоджає поверненню крові назад. 

При повноцінній та правильній роботі м'язів кров піднімається по венах від одного клапана до іншого. Але якщо стінки судини деформовані, просвіти в ньому стали більшими, якщо робота клапана порушена і відбувається його недостатнє скорочення, тоді частина кров рухається вниз, в результаті відбувається порушення роботи судин і всього кровообігу в цілому. Кров піднімається нагору не повністю, частина її залишається у венах, накопичується там, тим самим розтягуючи судини та порушуючи роботу клапанів. 

То чому відбувається порушення роботи клапанів? 

Причинами може бути і генетична схильність, і зовнішні фактори, що впливають на людину. 

Сама собою вена не здатна стискатися, кров нагору піднімається завдяки роботі м'язів, розташованих навколо вен. Якщо людина веде неактивний спосіб життя, мало рухається, має сидячу роботу, часто водить автомобіль, якщо відсутні піші прогулянки та фізичні навантаження, м'язи стають малоактивними, що може призвести до порушення кровообігу і, як наслідок, варикозних хвороб. 

Крім спадковості, причинами появи варикозних захворювань можуть бути: 

  • - надмірна вага, 
  • - гормональні порушення (вагітність, менопауза, прийом естрогенів),
  • - тривалі навантаження, 
  • - неактивний спосіб життя, 
  • - часте і тривале водіння автомобіля, сидяча робота,
  • - носіння взуття на високих підборах, тісної білизни, важких сумок, 
  • - постійні важкі фізичні навантаження (атлети, бодібілдери, різнороби),
  • - види діяльності, що вимагають довгий час стояти на ногах без можливості відпочинку (промоутери, педагоги, хірурги та ін.), - хронічні запори,
  • - вади розвитку або непрохідність глибоких вен,
  • - Супутні захворювання (цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи, захворювання нирок).

Ознаки варикозних захворювань 

Хвороба виявляється у збільшенні розмірів вен, проте помітні ознаки з'являються набагато пізніше за виникнення самого захворювання. У разі діагностики у членів сім'ї будь-яких хвороб, пов'язаних із венами, вам обов'язково потрібно звернутися до фахівця. Якщо в організмі присутній ген, який відповідає за хвороби вен, прояв варикозу можливий у будь-якому віці. Тому бажано профілактичне відвідування флеболога. 

Людям, які потрапляють у зону ризику (спадковість, вагітність, куріння, неактивний спосіб життя), необхідно знати найменші симптоми при варикозних захворюваннях. 

Початкові симптоми: 

  • - тяжкість, напруга, почуття розпирання в ногах 
  • - швидка стомлюваність під час ходьби 
  • - сухість шкіри
  • -  набряклість стоп  до кінця дня 
  • - незначні судоми 
  • - Косметичні дефекти на шкірі.

 Перші ознаки хвороби виявляються після фізичних навантажень та тривалого перебування у положенні стоячи. На шкірі можуть з'явитися незначні безболісні венозні зірочки та сіточки. 

На першому етапі хвороби вже необхідно вжити заходів. 

Ознаки наступних стадій: 

  • - вени збільшуються в розмірах, виступають, стають помітними, набувають багряного, синого кольору. 
  • - з'являється постійний біль у ногах 
  • - з'являється дерматит та свербіж 
  • - ноги починають набрякати 
  • - з'являються виразки 
  • - спостерігаються судоми
  • - З'являється темна пігментація на ногах. 

Хвороба на прогресивних стадіях супроводжується підвищеною стомлюваністю, частим серцебиттям та сильною задишкою.

Бажано звернутися до фахівця не в момент, коли хвороба виявилася повною мірою. Краще відвідати лікаря для отримання консультації щодо профілактики утворення захворювання. Особливо рекомендовано звернутися за консультацією та діагностикою пацієнтам віком від 35 років. 

На  консультації лікаря-флеболога  можна отримати докладну інформацію про стан вен: роботу клапанів, стан стінок судин, наявність або відсутність тромбів та інші можливі симптоми та передумови розвитку венозних хвороб. 

Група ризику флебологічних захворювань 

Як було згадано раніше, існує група ризику флебологічних захворювань, до якої потрапляють: 

  • - люди похилого віку (вік після 60 років) 
  • - жінки в період вагітності (2 та 3 триместри) 
  • - жінки, які носять взуття на високих підборах 
  • - люди з генетичною схильністю (члени сім'ї та родичі мають захворювання вен) 
  • - люди з малорухомим способом життя (працюють за комп'ютером, мають часті та тривалі поїздки за кермом) 
  • - люди з професійною діяльністю, що має велике навантаження на ноги (перукарі, продавці, теслярі) 
  • - люди зі шкідливими звичками (куріння, алкоголь, вживання жирної та смаженої їжі) 
  • - люди із захворюваннями серцево-судинної системи, із цукровим діабетом 
  • - люди із значним перевищенням маси тіла.

Патології, що часто зустрічаються у флебології 

Найчастіше пацієнтами флеболога є люди, які страждають на варикозне розширення вен. Однак, варикозна хвороба – це не єдина патологія у флебології: 

  • - варикозна хвороба (розширення вен, що виникає через неправильну роботу клапанів та слабкі стінки судин) 
  • - тромбофлебіт (утворення тромба, що закриває просвіт вени) 
  • - трофічна виразка (порушення шкірних покривів та слизової) 
  • - флебопатія (зниження тонусу вен, що виникає через порушення роботи венозної системи) 
  • - телеангіоектазія (збільшення дрібних судин, яке проявляється судинними зірочками або сіточками) 
  • - хронічна венозна недостатність (патологія, яка обумовлена ​​порушенням відтоку крові у системі вен ніг)

Захворювань вен існує безліч, і ігнорувати найменші симптоми в жодному разі не можна, т.к. це може призвести до тяжких наслідків. 

Наслідки відсутнього чи невчасного лікування хвороб вен 

Несвоєчасне лікування вен або його відсутність часто призводить до серйозних ускладнень. При перших проявах захворювання необхідно подумати про його негайне лікування. Хвороба сама по собі не пройде, а ось стан області поразки з часом лише погіршуватиметься. Навіть якщо ознаки хвороби здаються незначними, не завдають ніяких незручностей і поки що практично непомітні, потрібно пам'ятати, що варикозне розширення вен – це порушення циркуляції крові та роботи клапанів, що з часом незворотно призводить до порушення повноцінного кровопостачання тканин, розвитку запалення судин та потемніння шкіри. вен. Відсутність лікування варикозного розширення вен витікає у серйозніші хвороби, згадані раніше – це тромбофлебіт та венозні виразки, які складніше піддаються лікуванню. 

Наслідки хвороб вен: 

- Набряк та варикозна екзема. 

Порушується циркуляція крові, в судинах відбувається її накопичення. В результаті підвищується внутрішньовенний тиск і рідина з судин переміщається в тканини. У випадках коли набряк зберігається тривалий час, починаються різні ускладнення: запалення, зміни шкірного покриву, неприємний свербіж. 

- Порушення шкірного покриву. 

Якщо застій крові тривалий час зберігається, у місці ураженої судини з'являються пігментні плями. Постійний тиск сприяє огрубінню шкірного покриву. Надалі розвиваються хронічні запалення, що призводять до появи болючих білих рубців - біла атрофія. 

- флебіт. 

Флебіт (тромбофлебіт) – це запалення судин, їх стінок та навколишніх тканин. Симптоми болючі, спостерігається підвищення температури тіла та почервоніння навколо місця запалення. 

- венозні кровотечі. 

При варикозних хворобах відбувається здуття вен та утворення вузлів. Це відбувається через порушений кровообіг та підвищений внутрішньовенний тиск. Будь-які зовнішні травми, навіть незначні, можуть призвести до венозної кровотечі, яка, як правило, не викликає хворобливих відчуттів і може проходити непомітно. Однак така кровотеча несе в собі великі ризики через можливу велику втрату крові. 

- трофічні виразки. 

Порушений кровообіг у венах може призвести до утворення венозних (трофічних) виразок, які не гояться самі по собі та потребують лікування. Корисні та необхідні речовини для ураженої ділянки не постачаються кров'ю, а мікроби, потрапляючи на уражену ділянку, починають активно розвиватися, що призводить до запалення та збільшення розмірів виразки. 

- Тромбоз глибоких вен. 

Якщо стінки судин порушені і струм крові сповільнений, уражені місця утворюються тромби (згустки крові на ураженому ділянці судини). Тромбами, що утворилися, блокуються венозні канали. 

Звернення до фахівця має бути своєчасним. Лікар-флеболог безпомилково діагностує хворобу в початковому її прояві, що допоможе вирішити проблему дуже легко. 

Діагностика захворювань вен 

Прийом лікаря починається з візуального огляду та обстеження пацієнта. Досвідчений флеболог розпізнає захворювання на початковому етапі. Проте хвороба має діагностуватися додатковим обстеженням. Розглянемо різні методи діагностики захворювань вен. 

Здача аналізів. 

Найбільш базовий та необхідний метод. Вивчаються аналізи крові та сечі: клінічний та біохімічний, рівень холестерину та згортання крові, виявлення інфекційних захворювань та ін.

функціональні проби. 

Це ряд спеціальних тестів, що ґрунтуються на перетисканні кінцівок та контролі наповнення судин. Існують різні методи функціональних проб: тест Шварцу, тест Пертеса, проба Троянова та інші; всі вони мають на увазі маніпуляції лікаря під час огляду. 

Ультразвукове дослідження (УЗД). 

Метод, який передбачає вивчення стану кровоносної системи з допомогою проникнення під шкіру спеціальних хвиль. Обстеження показує, як зміни у структурі венозних стінок, і глибокі поразки – вроджені патології та інші зміни. 

Доплерографія. 

Метод, за допомогою якого вивчається кровообіг у судинах. 

Дуплексне сканування. 

Цей метод передбачає використання і УЗД, і допплера; вивчає кровотік у посудині, дає можливість побачити саму посудину. Показує повну картину розвитку патології та причину її появи. 

Реовазіографія. 

Дослідження передбачає обчислення заповненості кров'ю внутрішніх органів та судин. Визначається порушення циркуляції крові та зміна стінок вен. 

Сонографія вен . 

Метод передбачає обстеження стану структури стінок вен, вивчає напрямок та швидкість кровообігу. Метод відрізняється особливою точністю. 

флебографія. 

Даний спосіб передбачає введення контрастної речовини внутрішньовенно та подальше вивчення рентгенівських знімків. Дозволяє визначити локалізацію ураження, виявити стан клапанів, ступінь прохідності вен, наявність тромбів. 

флебонометрія. 

Даним методом вимірюють венозний тиск. Дослідження проводиться спеціальним апаратом – під час фізичних навантажень та під час спокою пацієнта. 

флебосцинтиграфія . Методика, за якої вводиться внутрішньовенно радіофармпрепарат та ведеться спостереження на спеціальному приладі. 

При необхідності лікар може призначити додаткову діагностику, наприклад, спостереження за артеріальним тиском та показаннями ЕКГ. Існують інші методи діагностики захворювань вен, які ми не розглянули, вони застосовуються набагато рідше і у разі діагностики ускладнень захворювань. 

Після проведення всіх необхідних заходів та діагностик лікар-флеболог визначає найефективніший спосіб лікування. Сучасні технології дозволяють здійснювати лікування безболісно та безпечно, але жодна з них на сьогоднішній день не може бути визнана універсальною. Кожному пацієнту потрібний оптимальний спосіб лікування.

Способи лікування 

Існують консервативні методи, до яких можна віднести компресійну терапію, медикаментозне лікування та фізіотерапевтичні заходи. Зупинимося докладно на сучасних щадних методах, які включають радіочастотну абляцію вен, лазерне лікування варикозу і склеротерапію. 

Радіочастотна абляція вен (РЧА) 

Нова технологія та один із досконалих способів лікування варикозних захворювань без хірургічних операцій. РЧА вважається найбільш ефективним способом та має великі переваги перед іншими методиками. Процедура безболісна, проводиться без загального наркозу та госпіталізації, що дозволяє не змінювати свій звичний спосіб життя. Головна особливість та причина такої високої популярності методу РЧА – це швидке відновлення пацієнта після лікування. Через 30-40 хвилин після процедури пацієнт може піти додому, до роботи можна повернутися вже наступного дня, а зайнятися спортом можна через тиждень. 

Методика мінімально інвазивна (мінімальне проникнення всередину тіла) і передбачає теплову дію на вени зсередини. Через невеликий прокол в уражений посуд лікар вводить спеціальний провідник, що виробляє теплове випромінювання. Іншими словами, РЧА – це вплив на стінки ураженої судини за допомогою радіочастотного випромінювання. За допомогою спеціального апарату відбувається руйнування структури пошкодженої вени та її виключення із загальної системи руху крові. 

Ця процедура є сучасною альтернативою хірургічної операції з видалення пошкоджених вен.  

Переваги: 

  • - точність та ефективність процедури 
  • - максимальна безпека для пацієнта 
  • - можливість виконання процедури амбулаторно, без госпіталізації 
  • - Виконання процедури під місцевою анестезією, повне виключення загального наркозу, який у деяких випадках супроводжується різними ускладненнями 
  • - коротка тривалість операції 
  • - від 30 до 60 хвилин 
  • - відсутність розрізів та тривало існуючих гематом, т.к. вплив відбувається тільки на венозну стінку, без ушкодження навколишніх тканин 
  • - процедура абсолютно безболісна 
  • - Відсутність больових відчуттів після процедури 
  • - швидке відновлення 
  • - за годину пацієнт може піти додому 
  • - на наступний день пацієнту дозволено розпочати повноцінну роботу, якщо вона не передбачає важких фізичних навантажень 

Протипоказання: 

Протипоказанням для процедури РЧА є гострий тромбофлебіт, за якого лікар-флеболог не може провести катетер у вену. 

Процедура не проводиться у таких випадках: 

  • - перенесений тромбоз, наявність його ознак 
  • - Виражені ознаки атеросклерозу 
  • - Шкірні запалення в зоні наміченого радіочастотного впливу 
  • - вагітність та період лактації.

Радіочастотна абляція вен на сьогоднішній день є найсучаснішим і ефективним безопераційним методом, який здатний повністю позбавити пацієнта хвороби навіть на найважчих стадіях розвитку. 

Склеротерапія 

Методика своєї ефективності не поступається класичної хірургії і дозволяє усунути видимі прояви захворювання, у своїй не потрібно пошкодження шкірного покриву. Основні переваги – відсутність розрізів на шкірі, високий косметичний ефект і зникнення симптомів захворювання. Цей метод використовують як видалення великих і глибоко розташованих вен, так видалення капілярних сіток. У разі потреби процедуру можна проводити багаторазово, хоча практика показує, що пацієнтам достатньо одного сеансу. 

Склеротерапія передбачає введення в просвіт вени лікарських засобів у рідкій або пінній формі; в результаті відбувається склеювання стінок судини, тобто - закриття вени. 

Метод практично безболісний, тривалість одного сеансу становить близько 5-10 хвилин. 

Після проведеної процедури надягають компресійні панчохи (можлива заміна на спеціальний бандаж або еластичний бинт), це дозволить циркулюючій крові не заважати процесу склеювання венозних стінок. 

Переваги: 

  • - усунення дефектів без операційного втручання 
  • - виключення шрамів та рубців 
  • - безпека та безболісність 
  • - Швидкий результат 
  • - Можливість виконання амбулаторно, без госпіталізації 
  • - Пацієнт може відразу відновити звичний ритм життя 

Протипоказання: 

Протипоказань у склеротерапії значно менше, ніж у традиційних хірургічних методиках. 

До протипоказань відносять: 

  • - алергія, непереносимість препаратів, що використовуються у склеротерапії (склерозанти) 
  • - перенесений тромбоз, наявність його ознак 
  • - Виражені ознаки атеросклерозу 
  • - інфекційні ураження шкіри 
  • - порок серця, серцева недостатність 
  • - цукровий діабет 
  • - вагітність та період лактації 

Тільки після проведених досліджень та даних анамнезу лікар-флеболог пропонує відповідний метод лікування. 

Лазерне лікування варикозу (ЕВЛК) 

Ендовазальна Лазерна Коагуляція (ЕВЛК) стала звичайною повсякденною процедурою для більшості лікарів-флебологів. Метод є чудовою альтернативою традиційним хірургічним операціям і займає одну з лідируючих позицій лікування варикозних хвороб; для нього характерні мінімальні ризики та досить швидкий ефект. 

Процедура безболісна і вимагає загального наркозу. Суть процедури полягає у тепловому впливі лазерного променя на стінку ураженої вени. 

Спочатку проводиться місцеве знеболювання, потім усередину судини вводиться світловод, за допомогою якого відбувається вплив на вену лазерним променем; лазер склеює вену, кровотік у ній припиняється, згодом склеєна вена зникає. 

Тривалість операції складає 40-60 хвилин. Після цього необхідно надіти компресійну білизну і здійснити прогулянку 30-40 хвилин. 

Переваги 

  • усунення дефектів без операційного втручання 
  • Можливість виконання амбулаторно, без госпіталізації 
  • пацієнт практично не відчуває болю 
  • Виконання процедури під місцевою анестезією, повне виключення загального наркозу, який у деяких випадках супроводжується різними ускладненнями 
  • Високий косметичний результат 
  • Лікування не впливає на працездатність пацієнта 
  • можливість піти додому одразу після процедури 
  • виключення шрамів та рубців 

Протипоказання: 

  • перенесений тромбоз, наявність його ознак 
  • атеросклероз 
  • тяжкі хронічні захворювання (цукровий діабет, захворювання, пов'язані з порушеннями згортання крові, серцево-судинні хвороби) 
  • вагітність та період лактації
  • алергічна реакція на анестетики, що використовуються. 

Хоч би який метод лікування був, він проводиться під суворим наглядом за допомогою ультразвукового дослідження. Усі процедури проводять найдосвідченіші фахівці за допомогою сучасних високотехнологічних апаратів. 

На підставі результатів дослідження лікар-флеболог з https://vitamedical.com.ua/ підбере найкращий спосіб лікування хвороби або профілактики її появи. Пам'ятайте, що ефективне лікування хвороби починається із своєчасного відвідування лікаря. 

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие